Nadační fond poskytuje finanční podporu pro individuální žadatele na základě posouzení každé žádosti správní radou Nadačního fondu manželů Livie a Václava Klausových. Součástí žádosti je vždy doložení finanční situace žadatele. Správní rada zasedá přibližně jednou za 8 týdnů. Podpořené bývají projekty spojené zejména se studiem žadatele.
DotaceOnline.cz pomáhá využít dotačních možností tím, že poskytuje přístup k nejkomplexnějšímu zdroji možností dotačního financování pro české subjekty.
Níže vám přinášíme ukázku rozsahu naší databáze. Předplatitelé získají úplné informace, navíc i možnost vyhledávání dotačních možností podle 18 různých kritérií, přístup ke konkrétním informacím a odkaz na oficiální zdroj informací včetně potřebných podrobností.
Cílem programu je iniciovat realizaci vhodných preventivních programů, eliminujících výskyt kriminality a dalších sociálně rizikových jevů, a tím přispívat ke zlepšení bezpečnostní situace na území Jihočeského kraje. Žadateli jsou obce a další subjekty, které prokazatelně a dlouhodobě v této oblasti působí.
V tomto programu se jedná o neinvestiční podporu, poskytovanou na záchranu, zachování a obnovu předmětů movitého kulturního dědictví. Předměty podpory musí být kulturními památkami, nebo musí být umístěny ve veřejně přístupných prostorách. Žadateli mohou být vlastníci tohoto kulturního dědictví.
V tomto programu jde o neinvestiční podporu, poskytovanou na zvýšené náklady obnovy památkově chráněných staveb v plošně památkově chráněném území při použití tradičních materiálů a technologií. Tento program je určen všem vlastníkům památkových chráněných staveb, které leží v památkové zóně.
Cílem programu je podpora vypracování kvalitní předprojektové přípravy obnovy kulturních památek, kterou se rozumí provedení průzkumů v rozsahu potřebném pro posouzení stavu památky a posouzení její kulturně historické hodnoty, a to jako celku i v jednotlivých částech. Žadateli jsou právnické i fyzické osoby, vlastníci kulturních památek.
V rámci tohoto je poskytována neinvestiční podpora, zaměřená na záchranu, zachování nemovitých kulturních památek obnovou původního stavebního, technologického a materiálového řešení, které musí odpovídat hodnotě nemovité kulturní památky a době jejího vzniku či vzniku její obnovované části (podpora vzniku a osazení výdusků a kopií originálů soch). Žadatelem mohou být vlastníci těchto kulturních památek.
Cílem tohoto programu je vytvořit stabilní základnu dobrovolných dárců krve, zvýšit informovanost veřejnosti o BDK pořádáním náborových akcí a distribucí propagačních materiálů. Podporovanou aktivitou je spolufinancování programů a projektů oblastních spolků ČČK. Žadatelem jsou oblastní spolky ČČK v Jihočeském kraji.
Program je zaměřen na podporu volnočasových aktivit dětí a mládeže se zdravotním postižením, na rozšíření a zkvalitnění konkrétní nabídky (nejedná se o příspěvek na celoroční činnost). Dotace je určena na nákup materiálu, dopravu, nájemné, ubytování, věcné odměny, odměny porotcům a rozhodčím, propagaci, poštovné a ostatní služby. Žadateli mohou být obce, dobrovolné svazky obcí, školy a školská zařízení, NNO a právnické a fyzické osoby působící v oblasti zájmové činnosti dětí a mládeže a zájmového vzdělávání.
Cílem programu je podpora mezinárodní spolupráce v oblasti volnočasových aktivit dětí a mládeže s důrazem na již existující partnerství s Horním Rakouskem, Dolním Rakouskem a Dolním Bavorskem. Dotace je určena na nákup materiálu, dopravu, nájemné, ubytování, vstupy, stravování, propagaci, poštovné a ostatní služby. Žadateli mohou být obce, dobrovolné svazky obcí, školy a školská zařízení, NNO a právnické a fyzické osoby působící v oblasti zájmové činnosti dětí a mládeže a zájmového vzdělávání.
Stěžejním záměrem tohoto grantového programu je podporovat rozvoj mimoškolních zájmových činností s dětmi a mládeží na území Jihočeského kraje, a to formou rekonstrukcí a oprav kluboven a základen domů dětí a mládeže (stavební práce spojené s rekonstrukcí nebo opravou kluboven nebo základen středisek volného času, nákup materiálu a zařízení související s rekonstrukcí nebo opravou kluboven nebo základen středisek volného času, nákup vybavení kluboven a základen středisek volného času, nákupy pozemků nebo budov). Jde o to zlepšit a vybavení a zkvalitnit podmínky práce s dětmi a mládeží v těchto volnočasových zařízeních. Žadateli jsou domy dětí a mládeže, právnické osoby vykonávající činnost střediska volného času, spolky, ústavy a obecně prospěšné společnosti.
Cílem dotačního programu je podpořit a tím tak realizovat projekty všech kulturních žánrů: hudby, tance, divadla, folklóru, filmu, fotografie, uměleckých řemesel, publikační činnosti, výtvarného umění, výstav a kulturní činnosti osob se zdravotním postižením. Žadateli jsou obce, svazky obcí, organizace zřizované obcí, státem, fyzické a právnické osoby působící v oblasti kultury, fyzické a právnické osoby s činností zaměřenou na osoby se zdravotním postižením, fyzické osoby nepodnikající působící v oblasti kultury, NNO.
Cílem dotačního programu je vytvářet podmínky pro kvalitní a dostupnou paliativní péči prostřednictvím podpory poskytovatelů zdravotních a sociálních služeb, kteří zajišťují péči o nevyléčitelně nemocné a umírající, přičemž současně je poskytována potřebná podpora pečujícím osobám a rodinám těchto nemocných. Dotace je určena na vznik a podporu mobilních týmů specializované paliativní péče poskytované ve vlastním sociálním prostředí pacienta a na podporu vzdělávání pracovníků v oblasti paliativní péče. Žadateli jsou registrovaní poskytovatelé zdravotních služeb.
Cílem dotačního programu je podpora včelařů a včelařství na území Jihočeského kraje za účelem zvýšení stavů včelstev, eliminace závažných onemocnění včelstev, zlepšení zdravotního stavu včelstev s využitím matek včely kraňské (podpora začínajících včelařů poskytnutím finanční podpory na nákup nových úlů včetně vnitřního vybavení s podmínkou, že začínající včelař pořídí nová včelstva) a podpora okresních organizací Českého svazu včelařů. Žadateli jsou fyzické osoby starší 18 let začínající s chovem včel, okresní organizace Českého svazu včelařů mající sídlo na území Jihočeského kraje.
Cílem programu je podpora činnosti mateřských a rodinných center, rodin v evidenci orgánu sociálně-právní ochrany dětí, odborné poradenské pomoci potřebné k překonání problémů rodiny, psychologická a terapeutická práce s dětmi ohroženými, trpícími psychickými obtížemi nebo rizikovým chováním, dlouhodobé pěstounské péče. Žadateli jsou obce, svazky obcí, NNO, církevní právnické osoby, fyzické a právnické osoby pracující s rodinami a dětmi, subjekty mající pověření k výkonu sociálně-právní ochrany.
Postupové přehlídky a soutěže v oblasti kultury u nás mají dlouholetou tradici a vysokou úroveň; napomáhají neformálnímu uměleckému vzdělávání všech věkových kategorií, zejména dětí a mládeže. Dotace je určena na podporu postupových přehlídek a soutěží v oblasti kultury s dlouholetou tradici a vysokou úrovní. Žadateli jsou obce, svazky obcí, organizace zřizované obcí, krajem, státem, fyzické a právnické osoby působící v oblasti kultury, fyzické a právnické osoby s činností zaměřenou na osoby se zdravotním postižením, fyzické osoby nepodnikající působící v oblasti kultury, NNO.
Sociální fond je zřízen k podpoře poskytování sociálních služeb a uskutečňování akcí a aktivit směřujících ke zlepšení kvality života znevýhodněných občanů statutárního města Zlína a k podpoře jejich rovných příležitostí. Dotace ze SF jsou poskytovány organizacím, jejichž poslání spočívá v sociálních aktivitách ve prospěch občanů statutárního města Zlín.
Cílem dotačního programu je podpora záchranných stanic pro handicapované živočichy (provoz organizací, které poskytují služby v oblasti péče o handicapované volně žijící druhy živočichů), podpora činnosti okresních mysliveckých spolků Českomoravské myslivecké jednoty (realizace ochranných opatření k omezení střetu motorových vozidel se zvěří, činnosti a aktivity související s péčí o zvěř). Žadateli jsou organizace, které jsou držiteli Rozhodnutí o povolení k provozování záchranné stanice vydané MŽP ČR, okresní myslivecký spolek Českomoravské myslivecké jednoty, z. s. mající sídlo na území Jihočeského kraje.
Cílem výzvy je podpora činnosti sportovních svazů v oblasti zabezpečení státní sportovní reprezentace České republiky, v oblasti zabezpečení výchovy sportovně talentované mládeže věkové kategorie 6 až 23 let, v oblasti zabezpečení sportovní, tělovýchovné, organizační a servisní funkce sportovního svazu. Žadateli jsou sportovní svazy (spolky, pobočné spolky).
Cílem dotačního programu je podpora aktivit uživatelů rybářských revírů, rybářských svazů a univerzit, středních škol, výzkumných ústavů se zaměřením na rybářství vedoucích k lepší péči o rybí společenstva ve vodních tocích (vysazování některých původních druhů ryb). Žadateli jsou uživatelé rybářského revíru, rybářské svazy (spolky) mající sídlo na území Jihočeského kraje a mající na starosti rybářské obhospodařování rybářského revíru nacházejícího se na vodním toku, který je v obvodu působnosti Krajského úřadu Jihočeského kraje.
Cílem programu je rozšiřování a zkvalitňování nabídky veřejně přístupných sportovních, turistických a tělovýchovných regionálních aktivits předpokládaným aktivním zapojením dospělých, dětí i mládeže. Dotace je určena na nájemné, odměny pořadatelům, porotcům a rozhodčím, dopravu a nákup materiálu, který bezprostředně souvisí s uspořádáním akce, na propagaci akce. Žadateli jsou organizace provozující sportovní a tělovýchovnou činnost, právnické a fyzické osoby působící v oblasti sportu, obce a dobrovolné svazky obcí, právnická osoba vykonávající činnost školy nebo školského zařízení.
Cílem programu je zajištění činnosti organizací působících v oblasti zájmové činnosti dětí a mládeže a zájmového vzdělávání, podpora pravidelné kvalitní nabídky zájmových aktivit a podpora získávání odborné kvalifikace pracovníků s dětmi a mládeží. Dotace je určena na pokrytí nákladů za nájemné, energie, pořízení vybavení, materiálu, doprava, poplatky za školení, konference, semináře, výdaje spojené s opravami a údržbou, ubytování, osobní náklady, propagace, poštovné, bankovní poplatky, internet, webhosting, ostatní služby. Žadateli mohou být obce, dobrovolné svazky obcí, školy a školská zařízení, NNO a právnické a fyzické osoby působící v oblasti zájmové činnosti dětí a mládeže a zájmového vzdělávání.
Kulturní fond je zřízen k podpoře kulturních aktivit, estetické výchovy dětí a mládeže, na ochranu kulturních památek, a to pro fyzické a právnické osoby v oblasti kultury, pro spolky, sdružení, kroužky, kluby, nadace atd. Prostředky lze použít na nájemné, kde je dlouhodobě vykonávána nezisková činnost.
Tento program je zaměřen na podporu zachování a obnovu drobné sakrální architektury při využití tradičních materiálů a technologií s prioritou kladenou na zachování památkové podstaty a tradičního vzhledu objektů. Podporu je možno poskytnout na objekty bez ohledu na to, zda-li jsou či nejsou památkově chráněny. Žadatelem jsou vlastníci této architektury.
Cílem opatření č. 7 je podpora subjektů zabezpečujících sportovní činnost pro handicapované občany. Příspěvek je určen na rozšíření a zkvalitnění nabídky konkrétních aktivit (nákup materiálu souvisejícího s uspořádáním akce, propagace, doprava pořadatelů a účastníků, nájemné, ubytování, věcné odměny, odměny porotcům a rozhodčím). Žadateli jsou organizace provozující sportovní a tělovýchovnou činnost, právnické a fyzické osoby působící v oblasti sportu, obce a dobrovolné svazky obcí, právnická osoba vykonávající činnost školy nebo školského zařízení.
Cílem programu je podpora programů specifické primární, sekundární a terciární protidrogové prevence. Účelem je prostřednictvím podporovaných programů a projektů udržet takovou síť protidrogových služeb v Jihočeském kraji, která zajistí jejich přiměřenou dostupnost pro občany kraje, jejich odbornou úroveň a maximálně efektivní využití vložených finančních prostředků. Žadateli jsou subjekty přímo poskytující služby protidrogové prevence např. obce, NNO.
Cílem dotačního programu je podpora aktivit zaměřených na obnovu historických hřbitovů, pohřebišť a pomníků (vzniklých do roku 1940) s důrazem a při zachování jejich kulturně historických hodnot a tradičního vzhledu. Žadateli jsou zejména města, obce a registrované církve, které jsou vlastníky hřbitovů či pomníků.
Cílem programu je podpora aktivit již existujících partnerství zahraniční spolupráce v oblasti sportu (výdaje přímo související s mezinárodní aktivitou, doprava, ubytování, nákup materiálu a vybavení, které bezprostředně souvisí s uspořádáním akce, odměny pořadatelům, rozhodčím a tlumočníkům). Žadateli jsou organizace provozující sportovní a tělovýchovnou činnost, právnické a fyzické osoby působící v oblasti sportu, obce a dobrovolné svazky obcí, právnická osoba vykonávající činnost školy nebo školského zařízení.
Cílem programu je podpora soutěží s celokrajskou a nadregionální působností, vyjma postupových soutěží vyhlašovaných MŠMT, které organizují domy dětí a mládeže a základní umělecké školy, podpora aktivit zaměřených na rozvoj talentu mimořádně nadaných a nadaných dětí a mládeže (žáci ZŠ a studenti SŠ). Dotace je určena na nákup materiálu a věcných odměn, dopravu, nájemné, ubytování, na stravování účastníků a porotců, pohoštění porotců a rozhodčích, odměny porotcům, rozhodčím, pořadatelům, propagaci, poštovné a ostatní služby. Žadateli mohou být obce, dobrovolné svazky obcí, školy a školská zařízení, NNO a právnické a fyzické osoby působící v oblasti zájmové činnosti dětí a mládeže a zájmového vzdělávání.
Tento program je zaměřen na poskytování příspěvků v oblasti sportu a tělovýchovy. Cílem programu je podpořit modernizaci, rekonstrukce a opravy stavebních objektů určených k výkonu sportovní a tělovýchovné činnosti, na modernizace, rekonstrukce a opravy samostatných stavebních objektů sloužících jako zázemí (šatny, sociální zařízení, sklady apod.) pro venkovní nebo vnitřní sportoviště. Dotace je určena na stavební práce spojené s modernizací, rekonstrukcí a opravou budov a objektů zázemí, na nákup materiálu a zařízení související s rekonstrukcí a opravou budov a objektů zázemí, na subdodávky a související služby. Žadateli jsou organizace provozující sportovní a tělovýchovnou činnost, právnické a fyzické osoby působící v oblasti sportu, obce a dobrovolné svazky obcí, právnická osoba vykonávající činnost školy nebo školského zařízení.
Cílem programu je podpora pořadatelství republikově a mezinárodně významných aktivit v oblasti kultury na území Jihočeského kraje, podpora jednotlivců, týmů a organizací reprezentujících Jihočeský kraj na mezinárodní úrovni. Žadateli jsou obce a svazky obcí, fyzické a právnické osoby působící v oblasti kultury.
Cílem programu je podpora projektů zaměřených na poskytování služeb, které nejsou uvedeny v zákoně o sociálních službách, ale které se sociálními službami podle tohoto zákona souvisejí, navazují na ně, nebo s nimi spolupracují. Dotace jsou určeny na podporu jednorázových sociálně zdravotních aktivit pro osoby se zdravotním postižením a seniory, na podporu sociálního začleňování osob ohrožených sociálním vyloučením, na podporu poradenských center pro seniory, na podporu dobrovolnictví v pobytových zařízeních sociálních služeb a nemocnicích, na podporu svépomocných aktivit/podpůrných programů zdravotně postižených, seniorů, a sdružení pacientů. Žadateli jsou obce, svazky obcí, církevní právnické osoby, veřejné vysoké školy, NNO, fyzické a právnické osoby, které se zabývají činnostmi, které sociální služby doplňují, rozšiřují a navazují na ně.
Cílem programu je podpora pořádání aktivit v oblasti vědy, mládeže a sportu na území Jihočeského kraje s mezinárodním nebo celorepublikovým významem, podpora účasti jednotlivců, týmů a organizací reprezentujících Jihočeský kraj na významných mezinárodních akcích v ČR a zahraničí. Žadateli jsou fyzické i právnické osoby působící v oblasti vědy, mládeže a sportu.
Cílem opatření je podpořit zkvalitnění podmínek pro provozování tělovýchovných a sportovních aktivit na všech typech stávajících sportovišť s výjimkou dětských hřišť. Dotace je určena na pořízení vybavení, technických prostředků, nářadí, strojů a zařízení včetně jejich instalace a oprav (vybavení šaten, pořízení střídaček, nákup přenosných topidel a ohřívačů vody). Žadateli jsou organizace provozující sportovní a tělovýchovnou činnost, právnické a fyzické osoby působící v oblasti sportu, obce a dobrovolné svazky obcí, právnická osoba vykonávající činnost školy nebo školského zařízení.
Cílem výzvy je podpora projektů zaměřených na nákup pozemků, staveb, zařízení, vybavení a automobilu, na výstavbu nové infrastruktury a stavební úpravy objektů pro výkon činnosti sociálních služeb a komunitních center. Žadateli jsou kraje, obce, dobrovolné svazky obcí, organizace zřizované a zakládané kraji, obcemi a dobrovolnými svazky obcí, organizační složky státu a jejich příspěvkové organizace, nestátní neziskové organizace, církve a církevní organizace.
Cílem výzvy je podpora projektů zaměřených na výstavbu nové infrastruktury, rekonstrukce a stavební úpravy stávající infrastruktury pro předškolní, základní, střední a vyšší odborné, zájmové, neformální a celoživotní vzdělávání, nákup pozemků a nemovitostí, pořízení vybavení budov, učeben a kompenzačních pomůcek, zabezpečení bezbariérovosti, zajištění vnitřní konektivity základní školy a připojení k internetu, výsadba zeleně v okolí budov a na budovách. Žadateli jsou kraje, obce, organizace zřizované nebo zakládané kraji a obcemi, nestátní neziskové organizace, církve a církevní organizace, zařízení péče o děti do 3 let, školy a školská zařízení, další subjekty podílející se na realizaci vzdělávacích aktivit.
Nové žádosti jsou přijímány pouze v lednu, dubnu a srpnu. V současnosti lze žádat od 1. ledna do 25. ledna 2021 do 8:00 hodin ráno!
Zaměření fondu: posláním obecně prospěšné společnosti je pomoc nemocným, handicapovaným a opuštěným dětem v rámci celé České republiky, které se ocitnou v obtížné životní situaci a potřebují odbornou pomoc a podporu svého okolí. Žádají rodiče (zákonní zástupci) nemocných dětí do 18 let (ve výjimečných případech mohou být i starší), kterým pomáhá s úhradou zdravotních pomůcek, léčby, rehabilitačních a ozdravných pobytů. Přispívají i na osobní asistenci. Příjem žádostí v lednu, v dubnu a srpnu.
Cílem programu je podpora realizace projektů protidrogové prevence v Plzeňském kraji. Účelem je prostřednictvím poskytovaní služeb pomáhat na území kraje řešit primární, sekundární či terciální drogovou problematiku. Dotaci lze použít na úhradu nákladů za poskytnuté služby. Žadatelem mohou být realizátoři protidrogových projektů, kteří mají platnou certifikaci odborné způsobilosti poskytovatelů služeb pro uživatele OP látek.
Aktivní zapojení občanů je zásadní pro řešení klimatických problémů. Ke změnám chování občanů může dojít prostřednictvím vzdělání a zvyšování povědomí. Je nezbytné přímo zapojit občany a komunity do přispívání k opatřením v oblasti klimatu a ochrany životního prostředí, a tím je povzbuzovat ke změně jejich osobního chování a myšlení, snižování jejich uhlíkové a ekologické stopy a přijímání opatření na individuální i kolektivní úrovni.
Akce v rámci této výzvy by měly řešit jedno z následujících podtémat:
- umožnit občanům jednat o změně klimatu a udržitelném rozvoji prostřednictvím vzdělávání,
- umožnit občanům jednat o změně klimatu a udržitelném rozvoji prostřednictvím lepšího monitorování a pozorování životního prostředí a dopadů jednání občanů na životní prostředí.
Tento program podporuje aktivity zaměřené na zachování a rozvoj komplexní sítě poskytovatelů sociálních služeb a dále podporuje sociální a zdravotní oblast a veřejně prospěšnou činnost pro osoby se zdravotním postižením. Žadateli jsou poskytovatelé registrovaných i neregistrovaných sociálních služeb.
Výzva cílí na drastické snížení znečištění, které způsobuje lodní a letecká doprava. Očekává se, že výsledky projektu přispějí k:
- zrychlení zavádění udržitelných alternativních paliv a elektromobility v dopravě,
- výrobě a distribuci čisté energie a bio-paliv,
- zavedení nízkoemisních letišť a přístavů,
- zavedení energeticky a ekologicky efektivního provozu letištních budov,
- zlepšení kvality ovzduší, biologické rozmanitost a snížení hluku na letištích a v přístavech,
- snížení emisí ve městech,
- vzniku nových technologických i netechnologických řešení klimatických problémů,
- dosažení evropského ekologického obchodu a dalších cílů evropské dopravní politiky.
Návrhy by měly přinést alespoň dvě (rezidenční a nebytové, nové a/nebo dovybavené) rozsáhlé ukázky slibných technologií, procesů a sociálních inovací v reálném životě v různých regionech Evropy. Návrhy by se měly zabývat následujícími aspekty:
- Škálovatelný design zelených energetických čtvrtí zakomponovaných do prostorového, ekonomického, technického, environmentálního a sociálního kontextu místa realizace.
- Energeticky a zdrojově efektivní, plynulé pracovní postupy při průmyslové výstavbě / renovaci od návrhu až po případnou výrobu.
- Udržitelné a vysoce energeticky účinné návrhy budov přizpůsobené místním prostředím a klimatickým podmínkám.
- Systémy skladování energie s funkcemi obousměrného nabíjení, které neomezují využití obytného prostoru.
- Vysoce energeticky efektivní provoz budov se sníženými náklady na údržbu a dlouhodobým výkonem pomocí digitálních technologií pro optimalizaci výroby, spotřeby, skladování a flexibility energie v sousedství
Úkolem je udržitelná přeměna emisí CO2 z průmyslových procesů na syntetická paliva a chemikálie využívající procesy poháněné obnovitelnou energií pomocí nových, vysoce optimalizovaných a energeticky účinných katalytických systémů. To má potenciál např. snížit o ~ 30% současných ~ 665 Mt emisí CO2 ročně souvisejících s energeticky náročnými průmyslovými odvětvími v Evropě. Je však nutné prokázat průmyslovou a ekonomickou proveditelnost výroby syntetických paliv a chemikálií rozšířením vyvinutých technologií tak, aby dosáhly úrovně průmyslové výroby a ověřily průmyslovou využitelnost a oběhovost.
Cíle programu:
- Vyvíjet a zavádět vysoce inovativní a recyklovatelné systémy katalytických materiálů s cílem usnadnit výrobu syntetických paliv a chemikálií z průmyslových emisí spalin: hlavně CO2 (ale také CO a H2), s cílem 50% zvýšení celkové účinnosti ve srovnání se současným stavem;
- Vyvíjet inovativní katalytické procesy založené na obnovitelných zdrojích energie k výrobě syntetických paliv a chemikálií v dostatečně velkém měřítku, aby prokázaly svou nákladovou efektivitu při současném omezení používání kritických surovin;
- Předvést celý hodnotový řetězec pro průmyslovou výrobu (včetně malých a středních podniků) syntetických paliv a chemikálií při současném snižování emisí skleníkových plynů;
- Zabývat se finančními, regulačními, environmentálními, pozemními a surovinovými omezeními (včetně kritických surovin), jakož i otázkami veřejné přijatelnosti a sociálně-ekonomickými dopady souvisejícími s navrhovanými technologickými cestami.
Tato výzva by měla přispět k informování občanů a vlivných osob o dopadech změny klimatu v nadcházejících desetiletích, identifikovat možnosti adaptace a objasnit, jaké cesty lze využít ke klimatické neutralitě v oblasti výroby, spotřeby, plánování a životního stylu.
Projekty v rámci této výzvy by měly zahrnovat některé z následujících aspektů:
- navázat na stávající služby jako Copernicus, GEOSS, EMODnet a ESA akce, to zahrnuje oslovení koncových uživatelů a přizpůsobení platformy pro jejich využití,
- prohloubit znalosti o způsobu jakým se klima mění a jaké to může mít dopady, řešit případné bariéry, které se při zavedení nového modelu mohou objevit,
- zlepšit komunikaci mezi experty na klima a vlastníky společností, kteří svými rozhodnutími ovlivňují jeho změny,
- zpřístupnit výše uvedené zjištění veřejnosti,
- poskytnout poradenství a měřit výsledky,
- vyvinout adekvátní obchodní modely a předat klíčové znalosti široké veřejnosti, aby mohla adekvátně reagovat na klimatické změny.
Za účelem dalšího rozvoje konsorcií pro zadávání veřejných zakázek na inovace (PPI) a zvýšení dopadu předchozích akcí se navrhuje pokračovat v programu spolufinancování v rámci COSME zahájeného v roce 2018 pro konsorcia veřejných odběratelů.
Tato výzva má poskytnout impuls k nákupu inovativních řešení v Unii a sdílení osvědčených postupů při zadávání veřejných zakázek s rostoucím počtem kupujících. Klíčovými požadavky výzvy by mělo být zřízení specializované webové stránky a účast na konkrétních fórech veřejných odběratelů.
Kvalitativními a kvantitativními ukazateli akce jsou:
- počet společností zapojených do společných konzultací o trhu,
- počet kupujících zapojených do společného závazku k nákupu,
- počet vyvinutých společných specifikací,
- počet dodavatelů zapojených do zadávání zakázek a z toho podíl malých a středních podniků,
- počet zemí dodavatelů zapojených do zadávání zakázek v různých fázích,
- částka přímého nákupu,
- částka nepřímého nákupu (po skončení akce, ale stále spojená s akcí),
- přínos zadaných řešení k cílům veřejné politiky, který se měří ukazateli navrženými žadatelem a ověřenými EASME a Komisí,
- relevantní ukazatele udržitelnosti (v závislosti na povaze inovace, např. Emise CO2).
Aby se podpořil pokrok v oblasti znalostí a technologií v oblasti skladování energie, potřebují evropští vědci efektivní a přizpůsobený přístup k nejlepším výzkumným infrastrukturám. Cílem této akce je spojit, integrovat v evropském měřítku a otevřít klíčové národní a regionální výzkumné infrastruktury evropským výzkumným pracovníkům z akademické i průmyslové sféry, jakož i rozvíjet jakékoli chybějící služby, které lépe odpovídají konkrétním potřebám výzkumu a technologického vývoje.
Cílem tohoto dílčího tématu je:
- podpora rozvoje evropského výzkumu a průmyslového ekosystému světové úrovně, který podporuje činnosti skladování energie;
- posílení konkurenceschopnosti současných a rozvíjejících se odvětví poskytnutím snadného a bezproblémového přístupu k nejmodernější vědecké infrastruktuře dostupné v Evropě a souvisejícím službám;
- umožnění průlomového výzkumu a inovací v systémech skladování energie a souvisejících materiálech v celém hodnotovém řetězci as přístupem životního cyklu;
- podpora spravedlivého přechodu na klimatickou neutralitu prostřednictvím lepšího porozumění sociálně-ekonomickým problémům, které jsou základem změny paradigmatu, a toho, jak podporovat klimaticky neutrální sociální praktiky.
Činnosti budou zahrnovat koordinované a integrované poskytování nadnárodního a virtuálního přístupu širokými komunitami klíčových výzkumných infrastruktur, jakož i společný vývoj konkrétních služeb s cílem usnadnit a integrovat přístupové postupy, zlepšit a přizpůsobit služby, které infrastruktury poskytují, a dále rozvíjet online a testovací služby. Může být podporováno školení uživatelů, aby se maximalizovaly výhody a zajistilo se optimální využití poskytovaných služeb. Tato akce spojuje několik doplňkových a interdisciplinárních zařízení důležitých pro výzkum a inovace skladování energie, zaměřuje se na různé TRL a pokrývá celý hodnotový řetězec s ohledem na možné průmyslové aplikace.
Tato výzva zaměřuje na získání nových poznatků, zkoumání proveditelnosti nových nebo vylepšených technologií a předvedení inovativních řešení na ochranu zdraví, životního prostředí a přírodních zdrojů před perzistentními a mobilními chemikáliemi.
Úspěšné projekty by se měly zaměřit na perzistentní a mobilní chemikálie a měly by zahrnovat prvky (jeden nebo několik), jako například:
- získat přehled o použití, zdrojích a osudu perzistentních a mobilních chemikálií v životním prostředí
- vývoj nových nákladově efektivních metod s vysokým rozlišením pro analýzu a modelování přítomnosti perzistentních a mobilních chemikálií ve výrobcích / materiálech a v různých médiích;
- shromažďování informací o toxicitě a toxikokinetice, aby bylo možné charakterizovat rizika pro lidské zdraví a ekosystémy
- detekce a identifikace konkrétních problémů znečištění a jejich zdrojů
- rozvoj osvědčených postupů pro nakládání s odpady, půdou a vodou obsahujícími perzistentní a mobilní látky
Doporučuje se úzká konzultace nebo spolupráce s potenciálními koncovými uživateli očekávaných výsledků během doby trvání projektu.
Cílem výzvy je dosažení klimatické neutrality v daných odvětvích: zdravotnictví, zemědělství, lesnictví, rybolov, vodní hospodářství, doprava a výroba energie, atd. Návrhy by se měly zabývat pouze jedním z následujících témat:
- Inovační balíčky pro přizpůsobení evropských regionů a komunit - akce by měly umožnit rychlé a rozsáhlé změny skrze přírodní řešení, inovační technologie, pojistné a vládní modely.
- Podpora návrhu, testování a vylepšování inovačních balíčků (koordinační a podpůrné akce) - akce by se měla zaměřovat zejména na:
- zapojení občanů a regionů,
- sledování a hodnocení, analyzování hlavních příčin selhání a jejich odstranění,
- portfolio změn a vývoj plně funkční volně dostupné on-line platformy pro výměnu a sdílení pokrokových informací.
Výzva by měla napomoci k obnovení klimaticky neutrální ekonomiky po dopadech krize Covid 19.
Aby byla možná dekarbonizace Evropy, musí se hlavním zdrojem energie stát pozemní nebo pobřežní obnovitelné zdroje tak, aby byla zachována stabilita a odolnost evropského energetického systému. Jak již z názvu vyplývá, téma se dělí na dvě podtémata.
Projekty spadající pod první podtéma, týkající se rozvoje technologií obnovitelných zdrojů energie na pevnině a jejich integrace do energetického systému, by měly vyvinout inovativní řešení pro systémy dálkového vytápění a/nebo chlazení, případně pro kombinovanou výrobu tepla a elektřiny, která by pokryla významnou část energetické poptávky.
Projekty patřící do druhého podtématu se zabývají inovativními technologiemi využívající obnovitelné zdroje na moři a jsou považovány za klíčový energetický systém pro přechod na čistou energii. V projektech je třeba uvažovat nejen samostatné technologie a potenciál různých mořských oblastí, ale také jejich bezproblémovou integraci do současného energetického systému.
Výzva se zaměřuje na diskusi a účast občanů. Akce by měly vytvořit nadnárodní sítě odborníků, výzkumných pracovníků, odborníků z praxe a příslušných organizací specializovaných na deliberativní demokracii a občanskou účast v celé Evropě, včetně odborníků v oblasti veřejné angažovanosti. Tito lidé by měly sdílet osvědčené postupy, nástroje a zdroje, aby bylo možné dosáhnout "Zelené dohody".
Úspěšné projekty by měly mít očekávané dopady:
- identifikace řešení přispívajících k evropské "Zelené dohodě",
- větší zapojení občanů do jejího provedení,
- zvýšení důvěry občanů v politické a vědecké instituce v otázkách "Zelené dohody",
- podpoření cílů "Zelené dohody", zapojení se do jejich spoluvytváření a realizace včetně aktivace občanů prostřednictvím sociálních inovací.
- přispění k cílům udržitelného rozvoje z dlouhodobého hlediska.
Akce v rámci výzvy by měly demonstrovat inovativní udržitelná energetická řešení, která zohledňují potenciál přizpůsobení se změně klimatu a jejího zmírňování ve srovnání s jinými technologiemi v afrických sociálních, ekonomických a environmentálních kontextech.
Návrhy mohou řešit:
- vývoj obnovitelných zdrojů energie, řešení pro komunity bez energie a možnost jejich zapojení do stávající energetické sítě,
- energetickou účinnost.
Z krátkodobého hlediska jsou očekávány tyto přínosy:
- vývoj technologicky spolehlivých a ekonomicky udržitelných řešení,
- dosažení pozitivních enviromentálních, zdravotních, klimatických a sociálních dopadů v rámci využití obnovitelné energie,
- posílení společného úsilí EU-AU Climate Change and Sustainable Energy Partnership s důrazem na viditelnost akcí EU v Africe po diplomatické stránce.
Ze střednědobého a dlouhodobého hlediska se očekává:
- vytvoření nových podnikatelských příležitostí na africkém kontinentu,
- zavedení technologií v Africe,
- hospodářský růst a vytváření nových pracovních příležitostí v EU i v afrických zemích.
Výzvou pro toto téma je vyvinout větší moduly, než je současný stav techniky, se sníženou rovnováhou zařízení, účinným řízením vstupního výkonu, výstupních vodíkových a kyslíkových proudů i tepelných toků při současném zajištění spolehlivosti systému a snížení stopy díky kompaktnějšímu designu. Očekává se, že vývoj větších modulů pomůže vytvořit úspory z rozsahu, což povede k dalšímu snížení nákladů. Moduly budou poté sestaveny do 100MW elektrolyzérového systému, který bude testován a předváděn v reálných podmínkách a bude flexibilně fungovat, aby se získala maximální obnovitelná energie. Cílem tohoto projektu je instalace a provoz elektrolyzéru o výkonu 100 MW k výrobě obnovitelného vodíku jako nosiče energie nebo jako suroviny.
Hlavní činnost bude sestávat z:
- Vývoje, instalace a provozu elektrolyzéru o výkonu 100 MW pro efektivní správu a využívání obnovitelné energie, vody, vodíku a kyslíku;
- Prokázání zvýšeného využití a ekonomický dopad směsi OZE, řešení potenciálních problémů s omezováním v provozu odezvy na poptávku (je-li připojena k síti) nebo ostrovního režimu (je-li vyhrazena pro výrobu vodíku);
- Provozu systému elektrolyzéru v reálných podmínkách v průmyslovém nebo přístavním prostředí, například zásobování centra mobility, závodu na výrobu hnojiv, závodu na výrobu syntetického paliva, rafinerie, biorafinérie nebo jiných průmyslových odvětví nebo vstřikování do přepravy / distribuce zemního plynu;
- Průzkumu možnosti využití odváděného tepla nebo odvětrávaného kyslíku;
Aby se zajistilo, že projekty společně přispívají k integraci energetických systémů, a vytvářejí se synergie a dodavatelské řetězce pro vodík, požaduje se, aby projekty vyhradily část svého financování na tuto spolupráci.
Akce by se měly zabývat změnami chování na individuální a kolektivní úrovni, včetně veřejných a soukromých organizací, jakož i širšími změnami v sociálních postupech souvisejících s Evropskou zelenou dohodou. Cílem je vytvoření nadnárodní sítě odborníků, výzkumných pracovníků a příslušných organizací, které by společně analyzovaly sociální postupy, procesy změn chování a vzájemně sdílely ověřené postupy.
Úspěšné projekty by měly mít některé z následujících dopadů:
- strukturální posílení výzkumných a inovačních kapacit,
- zefektivnění "Zelené dohody" v sociálních a behaviorálních aspektech, zjemnění motivační struktury a mechanismů změn v sociální a behaviorální oblasti, integrování historických, kulturních, ekonomických, psychologických a společenský perspektiv,
- zkvalitnění řízení a změny přístupu ke klimatickým problémům (přístup zdola nahoru),
- zvýšení společenské odolnosti vůči klimatickým změnám,
- změna chování na individuální i kolektivní úrovni,
- zajištění systémových změn na úrovni politických a ekonomických struktur z dlouhodobého hlediska.
Pružné a zdravé ekosystémy mohou odstraňovat CO2 z atmosféry a podporovat přizpůsobení se změně klimatu a snižovat rizika katastrof. Kromě poskytování široké škály dalších efektů (zdroj kyslíku, zlepšené zdraví a pohoda, rekreace, zadržování a čištění vody, kvalita ovzduší, recyklování živin nebo opylování) jsou ekosystémy zásadní v celé řadě odvětví, která mají dopad na každodenní život život evropských občanů (dodávky potravin, krmiv, vláken nebo paliv v celém biohospodářství). Biologická rozmanitost se však ztrácí a ekosystémy se znepokojivě zhoršují. Tlak na biologickou rozmanitost roste rychleji než úsilí o její ochranu. Integrita suchozemských a vodních ekosystémů a jejich schopnost poskytovat lidem širokou škálu základních služeb bude dále narušována dopady nevyhnutelných změn klimatu. Je proto nutné posílit jejich odolnost vůči stresorům životního prostředí a klimatu a současně integrovat místní sociálně-ekonomické zvláštnosti jejich okolního prostředí.
Program bude podporovat například:
- ukázat úspěšné příklady toho, jak lze na regionální, národní a přeshraniční úrovni zavést systémovou obnovu ekosystémů podle osvědčených postupů, se zaměřením na degradované suchozemské, sladkovodní, pobřežní nebo mořské ekosystémy v reakci na příslušné cíle obnovy biologická rozmanitost;
- v souladu se strategií EU v oblasti biologické rozmanitosti do roku 2030 obnovit poškozené ekosystémy, zejména ty, které mají vysoký potenciál zachycovat a ukládat uhlík a předcházet a snižovat dopad přírodních katastrof, a případně přispět k dosažení příznivého stavu pro o druzích a stanovištích směrnic o ptácích a stanovištích uvnitř a vně sítě chráněných území Natura 2000;
- ukázat a rozšířit inovativní metody (technologické, netechnologické, sociální a vládní, včetně udržitelného financování) při zlepšování obnovy ekosystémů, a to i v regionech a pro komunity v transformaci;
- podporovat rozvoj specifických poptávkových a dodavatelských řetězců při obnově ekosystémů na pevnině nebo na moři - s vědomím, že podmínky na moři se mohou značně lišit od podmínek na pevnině (včetně sladkovodních), že se může lišit rychlost změn a narušení a že řešení pro zvrácení pokles biologické rozmanitosti závisí na kontextu;
- podporovat rozšiřování a zintenzivňování provádění řešení založených na přírodě na základě stávajících zkušeností, zejména na základě získaných zkušeností a osvědčených postupů získaných prostřednictvím projektů a iniciativ financovaných EU,
- předvést, jak obnova ekosystémů ve velkém měřítku také pomůže lidským komunitám přizpůsobit se měnícím se podmínkám na jejich místní úrovni a jak lze činnosti obnovy integrovat do ekonomicky a sociálně životaschopných postupů využívání půdy
Cílem výzvy je podpořit prosperující, moderní, konkurenceschopnou a klimaticky neutrální ekonomiku a napomoci drastickému snížení emisí skleníkových plynů do roku 2050. EK stanovuje ambiciózní cíl do roku 2030 snížit emisi o 50 - 55 % a to s využitím technologických i netechnologických inovací a nových řešení založených na umělé inteligenci.
Návrh by se měl zabývat všemi následujícími činnostmi:
- akční plány v oblasti klimatu a inovace Green Deal,
- příprava a financování investičních projektů,
- sociální inovace a zapojení občanů,
- výzkum a inovace pro klimaticky neutrální transformaci měst.
Výzva se zaměřuje na vytvoření udržitelného oběhového ekonomického modelu, který účinně využívá zdroje a přispívá k udržitelnému lidského rozvoji. Očekává se, že návrhy přispějí k provádění CCRI tím, že poskytnou politikům, veřejným a soukromým investorům a místním komunitám konkrétní a prokázané příklady kruhových systémových řešení na místní a regionální úrovni s následujícími dopady:
- omezení spotřeby neobnovitelných zdrojů a vytváření emisí a přechod na klimaticky neutrální ekonomiku,
- zlepšení udržitelnosti a vytvoření přírodních ekosystémů,
- strukturování seznamu investičních projektů,
- rozšíření klimaticky neutrálních řešení mezi občany a jejich zapojení ve tvorbě systémových řešení,
- tvorba pracovních míst,
- rozšíření získaných řešení na místní, regionální i nadnárodní úrovni.
Žadatelé mohou řešit některé nebo všechny z následujících položek:
- Vývoj inovativních nástrojů a analytických metod pro detekci a měření dopadu chemických látek do různých složek životního prostředí;
- Srovnání různých možných regulačních přístupů k řízení negativních dopadů chemických látek (lepší ochrana zdraví a životního prostředí), proveditelnost, efektivnost nákladů na prevenci a přínosy pro společnost a podnikání;
- Odhady míry, v jaké současné a možné budoucí regulační postupy / přístupy podceňují (nebo příležitostně nadhodnocují) rizika spojená s expozicí chemickým látkám;
- Modelování, statistické přístupy a další příslušné metody k identifikaci a studiu zdravotních dopadů na lidské populace a životní prostředí při expozici kombinacím různých chemických látek;
- Vědecké případové studie k určení bezpečnostních rezerv pro konkrétní expozice chemickým látkám k ochraně zdraví lidí a ekosystémů;
- Možné účinky kombinované (chronické) expozice nízkým hladinám léčivých přípravků v životním prostředí na člověka, zejména na zranitelné dílčí populace
- Výzkum s přihlédnutím k inherentním farmakologickým vlastnostem a potenciálu kombinovaných účinků souběžné expozice s jinými chemickými látkami;
- Kombinace a analýza zdrojů údajů EU za účelem získání přehledu o skutečných a potenciálních kombinacích expozice, typických expozičních cestách a použitích;
- Vývoj, zdokonalování a validace modelů pro předpovídání (chronické) expozice kombinacím chemických látek, které lze použít ve fázi před uvedením na trh a případně již ve fázi uplatnění chemikálií a materiálů i zpětně (např. při stanovení cílů kvality životního prostředí).
Cílem programu je rozvoj nadání žáků. Dotace je určena na vytváření podmínek pro rozvoj nadání žáků formou rozšířené výuky některých předmětů nebo skupin předmětů a individuálním přístupem učitele k žákovi mimo vyučování. Žadateli jsou školy a školská zařízení.
Cílem programu je podpora projektů škol zavádějících či realizujících etickou výchovu, upevnění prosociálního chování a snížení krize mezilidských vztahů. Tématy mohou dále být například potírán íxenofobie, náboženská nesnášenlivost, rasismus. Žadateli jso právnické osoby vykonávající činnost školy.
Cílem programu je vyhledat nadané děti a mládež a motivovat je k zapojení do aktivit a činností, které umožňují jejich nadání využít a dále rozvíjet. Podporovanou aktivitou je pořízení vybavení nebo obnova stávajícího vybavení učeben, pořízení výukového softwaru a související vzdělávání vyučujících všeobecně vzdělávacích a odborných předmětů. Žadateli jsou školy a školská zařízení.
Program je zaměřen na investiční i neinvestiční podporu rozvoje, rekonstrukcí, údržby a oprav sportovišť a tělovýchovných zařízení, která se nacházejí na území města Hradec Králové. Cílem grantu je rozvoj a údržba sportovišť, které nejsou v majetku města. Příspěvky jsou poskytovány na údržbu a investiční záměry směřující ke zlepšení technického stavu sportovišť a tělovýchovných zařízení. Žadateli mohou být fyzické i právnické osoby.
Cílem programu je podpora činnosti a projektů vysokých škol neinvestičního a nestavebního charakteru. Dotace je určena na provozní výdaje, nákup materiálu, nákup vybavení, drobné opravy. Žadatelem může být právnická nebo fyzická osoba, která provozuje VŠ. Maximální výše dotace v jednom případě je stanovena na 100 000 Kč.
Program podporuje veřejně prospěšné činnosti v oblasti kultury, dotace je určena na částečnou úhradu provozních výdajů souvisejících se zabezpečením jejich provozu a celoroční činnosti kulturních organizací ve městě Olomouci (náklady spojené s uměleckou činností a organizací kulturních aktivit, provozní výdaje, odměny a honoráře účinkujícím, nájemné, energie a propagační činnost). Žadatelem může být fyzická a právnická osoba působící v oblasti kultury.
Cílem programu je celoroční podpora kulturních projektů na území města Olomouce. Dotace jsou určeny na podpora kulturních aktivit v oblasti hudby, divadla, filmu, výtvarného umění, kulturních a kreativních průmyslů a dalších, které nemají charakter celoroční činnosti. Jedná se o podporu akcí v kulturních zařízeních a areálech nebo ve venkovních prostorách městské památkové rezervace, v přilehlých parcích nebo v jednotlivých městských částech v období od 1.1.2021 do 31.12.2021, přispívajících k rozšíření a obohacení kulturního a společenského života ve městě. Žadatelem může být fyzická a právnická osoba působící v oblasti kultury.
Cílem programu je podpora malých kulturních akcí a aktivit přispívajících k rozšíření a obohacení kulturního života ve městě Jihlavě. Podpořeny budou na jedné straně začínající pořadatelé či kulturní aktéři a na straně druhé stávající komunitní uskupení a spolky. Žadateli jsou právnické osoby a fyzické osoby podnikající i nepodnikající.
Program podporuje aktivity směřující k realizaci inovačního projektu v podnicích. Cílem je stimulace inovační aktivity podniků, vyzdvihovány budou ekologicky efektivní inovace. Konkrétně jsou podporovány: zvyšování technických a užitných hodnot výrobků, technologií a služeb (produktová inovace), zvyšování efektivnosti procesů výroby a poskytování služeb (procesní inovace), zavádění nových informačních systémů integrující a automatizující procesy uvnitř podniku zaměřené především na propojení výzkumných a vývojových aktivit, inovací a výroby (organizační inovace) a zvyšování prodeje výrobků a služeb prostřednictvím významné změny v designu produktu nebo balení nebo zavedení nových prodejních kanálů (marketingová inovace). Žadateli jsou malé, střední i velké firmy (velké podniky pouze se 100 % vazbou na životní prostředí).
Program podporuje realizaci kulturních projektů přispívajících k rozšíření a obohacení kulturního života ve městě Jihlavě, cílem programu je podpořit a zachovat kulturní akce a aktivity s rozmanitými žánry realizované na území města Jihlavy (hudba, divadlo, tanec, film výtvarné umění, městské slavnosti a jiné akce a aktivity). Žadateli jsou právnické osoby a fyzické osoby podnikající, které provozují činnost v oblasti kultury. V odůvodněných případech, kdy nelze zajistit spolufinancování projektu a výběr vstupného, může dotace pokrýt až 100 % celkových způsobilých nákladů projektu.
Program Festivaly je určen na podporu festivalů profesionálního umění v oblastech hudby, divadla, tance a pohybového umění, výtvarného umění a literatury nebo multidisciplinárních festivalů realizovaných na území města. Jedná se o podporu akcí, probíhajících v kulturních zařízeních nebo ve venkovních prostorách městské památkové rezervace, přilehlých parcích nebo v jednotlivých městských částech v období od 1.1.2021 do 31.12.2021. Žadatelem může být fyzická a právnická osoba.
Výzva je zaměřena na podporu rozvoje inovačních sítí – národních technologických platforem - vedoucí k propojení veřejného a soukromého sektoru ve VaVal v technologických oblastech významných pro podnikatelskou sféru. Podporovány jsou koordinační činnosti technologické platformy (příprava cestovní mapy průmyslové modernizace a zavádění pokročilých technologií, navázání hlubší spolupráce TP s evropskými technologickými a inovačními platformami, koordinace českých podnikatelských subjektů a organizací pro výzkum a šíření znalostí v přístupu do programu Horizon Europe a dalších evropských programů). Žadateli jsou podnikatelské subjekty malé střední a velké podniky, podniky vlastněné až ze 100 % veřejným sektorem, výzkumné organizace.
Cílem programu je retence a akumulace vody v krajině a posílení protipovodňových funkcí rybníků a zvýšení jejich bezpečnosti. Podporovanou aktivitou je odstranění havarijních stavů na rybnících a vodních nádržích, podpora výstavby nových a obnova zaniklých a dále také odbahnění značně zanesených rybníků. Žadateli jsou např. zemědělští podnikatelé.
Cílem programu je ochrana před povodněmi a suchem. Podporovanou aktivitou je výstavba nových a obnova zaniklých vodních nádrží o výměře nad 2 ha, rekonstrukce stávajících rybníků o výměře nad 2 ha, odbahnění rybníků a vodních nádrží o výměře 2 - 30 ha. Žadateli jsou subjekty podnikající v zemědělské prvovýrobě - chov ryb a vodních živočichů.
Cílem výzvy je podpořit projekty ke zlepšení životního prostředí a rozvoj obcí ležících na území národních parků. Dotace je určena na budování a obnovu infrastruktury a vybavenosti obcí, snížení světelného znečištění, zpracování rozvojových dokumentů a studií, modernizaci informačních center, vzdělávání a osvětu v oblasti životního prostředí, na kofinancování projektů podpořených z OPŽP 2014–2020 (max. 5 % na jeden kofinancovaný projekt). Žadateli jsou právnické osoby (s výjimkou obchodních korporací s podílem územních samosprávných celků menším než 50 %), správy národních parků. Realizace podpořeného projektu musí být dokončena nejpozději do 30.6.2022.
Od 14. 1. 2020 je možné žádat o příspěvek pouze na kofinancování podpořených projektů z prioritní osy 4 OPŽP.
Cílem výzvy je podpora projektů zaměřených na obnovu památek, restaurování části památek a mobiliářů, odstraňování přístupových bariér, zvýšení ochrany památky a jejího zabezpečení, rekonstrukci stávajících expozic a depozitářů a budování nových expozic a depozitářů, digitalizaci památek a mobiliářů, obnovu parků a zahrad u souboru památek, modernizaci nebo výstavbu nezbytných objektů sociálního, technického a technologického zázemí. Žadateli jsou vlastníci památek nebo subjekty s právem hospodaření.
Cílem programu je podpora soustavné a dlouhodobé kulturní a společenské aktivity přispívající k rozvoji kulturního prostředí nebo k udržování kulturních tradic. Žadateli jsou právnické osoby a fyzické osoby podnikající, které provozují činnost v oblasti kultury. Např. podpora činnosti kulturních organizací, spolků, zájmových souborů, kroužků, sdružení apod.
Cílem programu je podpora organizací, které nabízí vzdělávání pro olomoucké děti a žáky MŠ a ZŠ. Dotace je určena na rozšiřování nabídky vzdělávání pro děti a žáky MŠ a ZŠ. Žadatelem mohou být NNO, fyzické a právnické osoby. Dotace má neinvestiční charakter. Maximální výše dotace pro jeden případ je 50 000 Kč.
Program podporuje veřejně prospěšné činnosti v oblasti kultury, dotace je určena na podporu vydávání periodických a neperiodických publikací týkajících se města Olomouce, jeho historie, osobností či tradic. Program podporuje také literární tvorbu olomouckých autorů. Jedná se publikační činnost realizované v období od 1.1.2021 do 31.12.2021. Žadatelem může být fyzická a právnická osoba.
Program je zaměřen na podporu organizace sportovních a tělovýchovných akcí na území města Olomouce a účast na sportovních akcích mimo region města, které nevycházejí z pravidelné činnosti, a to v období od 1. 3. 2021 do 31.12.2021. Žadatelem mohou být fyzické a právnické osoby provozující činnost v této oblasti.
Program je zaměřen na podporu pravidelné činnosti a systematické přípravy členů sportovních a tělovýchovných organizací se sídlem ve městě Olomouci (pořízení sportovního materiálu, dresů, doprava na soutěže a sportovní akce, uspořádání sportovních akcí, stravování a ubytování, startovné a poplatky související se sportovními soutěžemi, úhrada odměn trenérů a cvičitelů, nájemné, energie a ostatní provozní výdaje). Žadatelem mohou být právnické osoby provozující činnost v této oblasti.
Cílem programu je podpora celoroční organizované činnosti, jednorázových akcí a rozšiřování nabídky volnočasových aktivit pro děti a mládež (rozšiřování nabídky volnočasových aktivit pro děti a mládež ve městě). Žadatelem může být NNO a právnická nebo fyzická osoba provozující činnost v této oblasti.
Program je zaměřen na podporu činnosti právnických osob, které zajišťují nebo provozují sportovní a tělocvičné aktivity související se zabezpečením vrcholového a výkonnostního sportu dětí a mládeže. Žadatelem mohou být právnické osoby zajišťující pravidelnou přípravu a účast dětí a mládeže na výkonnostních soutěžích, přeborech, pohárech a ostatních akcích organizovaných jednotlivými sportovními svazy a tělovýchovnými organizacemi s celostátní působností.
Cílem výzvy je podpora projektů zaměřených na nákup pozemků, staveb, zařízení, vybavení, automobilu, na výstavbu a stavební úpravy pro kvalitní poskytování sociálních služeb, obnovu a zkvalitnění materiálně technické základny stávajících služeb sociální práce s cílovými skupinami. Žadateli jsou kraje, obce, dobrovolné svazky obcí, organizace zřizované nebo zakládané kraji, obcemi nebo dobrovolnými svazky obcí, organizační složky státu a jejich příspěvkové organizace, nestátní neziskové organizace, církve a církevní organizace.
Cílem výzvy je podpora projektů zaměřených na nákup pozemků, výstavbu a stavební úpravy k rozšíření kapacit pro sociální služby, na obnovu a zkvalitnění vybavení, zřízení sociálně terapeutické dílny. Žadateli jsou nestátní neziskové organizace, příspěvkové organizace organizačních složek státu, obce, organizace zřizované a zakládané kraji a obcemi, církve a církevní organizace.
Tento program se zaměřuje zejména na podporu obnovy a zachování kulturních památek, zejména památek lidové architektury, jako jsou například zemědělské usedlosti, chalupy, kapličky a boží muka, které se nacházejí v uvedených památkově chráněných územích apod. Žadateli jsou vlastníci kulturních památek,
Tento program poskytuje podpůrné finanční prostředky určené k záchraně nemovitých kulturních památek v havarijním technickém stavu, prioritou je jejich statické a celkové stavební zajištění a oprava krovů a střech - opravy nebo provedení klempířských a zámečnických prací, komínů a hlavní římsy budovy. Žadateli jsou vlastníci kulturní památky.
Dotace je poskytována subjektům, které se věnují sportovní činnosti dětí a mládeže do 23 let, případně pořádání sportovních akcí pro ostatní skupiny populace (včetně handicapovaných sportovců), nebo zlepšování sociálního zázemí ve sportovních zařízeních, podpora sportovních kolektivních aktivit dětí a mládeže. Žádat mohou organizace vykazující na území města Plzně sportovní činnost.
Cílem programu je omezit emise znečišťujících látek ze stacionárních zdrojů prostřednictvím výměny nebo rekonstrukcí zařízení, pořízení dodatečných technologií a změny technologických postupů, omezování prašnosti z plošných zdrojů. Žadatelem jsou kraje, obce, dobrovolné svazky obcí, organizační složky státu, státní podniky, veřejné výzkumné instituce a výzkumné organizace, veřejnoprávní instituce, příspěvkové organizace, vysoké školy, školy a školská zařízení, nestátní neziskové organizace, církve a náboženské společnosti a jejich svazky, podnikatelské subjekty, obchodní společnosti a družstva, fyzické osoby podnikající. Výzva je určena pro Karlovarský, Moravskoslezský a Ústecký kraj.
Program je zaměřen na získávání nových znalostí potřebných pro vývoj nových produktů, materiálů, technologií a služeb prostřednictvím realizace projektů průmyslového výzkumu a experimentálního vývoje. Podporovanou aktivitou je realizace průmyslového výzkumu a experimentálního vývoje. Žadateli jsou podnikatelské subjekty (malé, střední i velké podniky, včetně podniků vlastněných až z 100 % veřejným sektorem), konsorcia (podniky + organizace pro výzkum a šíření znalostí).
Informace:
- Z důvodu situace související s opatřeními epidemie Covid-19 byla výzva prodloužena do 1.2.2021.
Aktuálně lze přihlášky podávat do 1. února 2021 na pobyty v akademickém roce 2021-22.
Stipendium je určeno pro studium či výzkum na úrovni Master nebo Ph.D. ve Spojených státech pro všechny obory s výjimkou klinické medicíny a programů MBA a LLM.
Cílem pobytu může být jedna z těchto variant:
- výzkumný pobyt (visiting research student) pro práci na samostatném vlastním výzkumném projektu, např. dizertační práci,
- absolvování celého studia (degree student) vedoucí k zisku titulu na americké univerzitě, stipendium pokrývá pouze první rok studia,
- studijní pobyt (non-degree student) nevedoucí k zisku titulu.
Stipendium se uděluje na jeden akademický rok (4-9 měsíců) a pokrývá:
- životní náklady ve formě kapesného v závislosti na průměrných nákladech v dané lokalitě,
- příspěvek na zpáteční letenku,
- základní zdravotní pojištění sjednané v rámci programu,
- školné do výše maximálně 15 tisíc dolarů, platí pouze u studentů kategorie “degree”.
Cílem výzvy je zabezpečení sportovní, tělovýchovné, organizační a servisní funkce Svazu ZPS, organizace, řízení, působení a rozvoje sportu ZPS na území České republiky, organizace národních systémových a mistrovských sportovních soutěží pro ZPS, pořádání celostátních národních i mezinárodních sportovních akcí pro ZPS, pořádání akcí směřujících k rozvoji daného sportovního odvětví, náborových a propagačních akcí pro ZPS, spolupráce s mezinárodní sportovní organizací ZPS a podpory sportovní reprezentace ZPS, vzdělávací činnosti a doškolování pracovníků v rámci sportu ZPS, rozvoje metodiky a systému školení trenérů, rozhodčích, technických delegátů pro sport ZPS, budování sítě kvalifikovaných trenérů ZPS, naplňování antidopingového programu, zajištění rámce sportovních předpisů pro fungování Svazu ZPS, šíření pravidel a technických parametrů soutěží či sportovišť pro ZPS, zajištění činnosti odborných komisí zřízených Svazem ZPS, zabezpečení účasti deaflympijské sportovní reprezentace České republiky na akcích Evropské federace neslyšících a Světové organizace sportu neslyšících, zejména na Deaflympijských hrách, zabezpečení dalších specifických potřeb souvisejících s činností Svazů ZPS a jejich členů, např. v oblasti sociální, v oblasti pojištění sportovců a trenérů, v oblasti plateb autorských poplatků a dalších. Žadatelem jsou je sportovní organizace, která má právní formu spolku nebo pobočného spolku, s hlavním předmětem činnosti v oblasti sportu.
Cílem opatření je zvýšení nabídky produktů cestovního ruchu a zatraktivnění turistické nabídky města v tuzemsku i zahraničí. Žadateli mohou být FO i PO podnikající (min. spoluúčast 50 %) nebo nepodnikatelské subjekty (min. spoluúčast 10 %). Podporovanými aktivitami jsou především rozšíření turistické nabídky a zavedení produktů cestovního ruchu zaměřených na podporu a rozvoj zážitkové, vzdělávací a konferenční turistiky, projekty akcelerace turistického potenciálu vodních toků v k. ú. České Budějovice, podpora projektů zvyšujících návštěvnost města v období následujících tradičních svátků (masopustní období, předvelikonoční a velikonoční období, posvícenské martinské období a v mimosezonním období).
Cílem výzvy je podpora činnosti sportovních organizací v oblasti zabezpečení sportovní, tělovýchovné a organizační funkce SK/TJ ZPS realizujících sportovní aktivity v některém ze sportovních odvětví ZP, v oblasti zajištění pravidelných sportovních aktivit pro ZPS, v oblasti zajištění podpory talentovaných ZPS, v oblasti podpory účasti ZPS na sportovních soutěžích na území České republiky i na soutěžích v zahraničí, v oblasti organizace zejména národních soutěží pro ZPS na území České republiky, v oblasti zajištění podpory sportovní reprezentace ZPS, v oblasti spolupráce se Svazy ZPS a v oblasti zvyšování kvalifikace trenérů ZPS. Žadatelem jsou sportovní organizace SK/TJ ZPS (spolek, ústav).
Cílem výzvy je zajištění přípravy sportovních reprezentantů ZPS České republiky v seniorské a juniorských kategoriích (jedná se zejména o pravidelnou tréninkovou činnost, výcvikové tábory, soustředění, tréninkové srazy, přípravné sportovní akce, testování sportovců, kontrolní sportovní srazy, materiálně technické a personální zabezpečení), zajištění účasti sportovních reprezentantů ZPS České republiky v seniorské a juniorských kategoriích na vrcholných mezinárodních soutěžích ZPS (jedná se zejména o Paralympijské hry, Deaflympijské hry, Global Games, mistrovství světa, mistrovství Evropy, světové poháry a evropské poháry, světové a evropské ligy a obdobné soutěže pod patronací Mezinárodního paralympijského výboru a dalších mezinárodních autorit jak pro jednotlivé druhy zdravotního postižení, tak pro specifické druhy sportů s podporou ZPS. Žadatelem jsou je sportovní organizace, která má právní formu spolku nebo pobočného spolku, s hlavním předmětem činnosti v oblasti sportu.
Celkovým cílem této výzvy je posílit dokonalost správy klastrů, usnadnit výměny informací a formování strategických partnerství mezi klastry a specializovanými ekosystémy a městy v celé Evropě, a to i prostřednictvím implementace systému mobility „ClusterXchange“. Cílem výzvy je posílit konkurenceschopnost malých a středních podniků a pomoci společnostem úspěšně vstoupit na globální trhy.
Specifickým cílem je posílit spolupráci, vytváření sítí a vzdělávání klastrových organizací a jejich členů směrem k profesionalizaci služeb podpory podnikání poskytovaných malým a středním podnikům. To dále přispěje k posílení vazeb mezi evropskými ekosystémy a městy napříč regiony a odvětvími. Podpoří udržitelný meziregionální proces partnerství v různých oblastech průmyslové specializace spojené s modernizací průmyslu a zlepší podnikatelského prostředí a rozvoj pracovních sil.
Tato výzva si rovněž klade za cíl působit jako aktivátor a multiplikátor spolupráce zahájením přibližně 1 000 odpovídajících výměn prostřednictvím ClusterXchange. Tím přispět k lepšímu pochopení stávajících příležitostí, pro které by pak mohly být rozšiřující aktivity dále podporovány prostřednictvím regionálních, národních Programů EU skrze evropské strukturální a investiční fondy, Horizont 2020, COSME a další.
Tato výzva má přínést strategická spojenectví průmyslu, vlády, podniků, akademických obcí a občanů s cílem využít potenciál pokročilých technologií. Nabízí nástroje, podporu, poradenství a osvědčené postupy založené na důkazech. Podporuje malé a střední podniky při dosahování hmatatelného pokroku v modernizaci průmyslu, posilování jejich obchodního růstu a vytváření vysoce hodnotných pracovních míst. Výzva by měla urychlit inovace, modernizaci průmyslu, inovovat obchodní modely a zvýšit kvalifikaci pracovní síly mezi evropskými malými a středními podniky. Rovněž přispěje k navrhování a účinnému provádění chytřejších průmyslových politik.
Kvalitativní a kvantitativní ukazatele výzvy jsou:
- kvalita, dopad a viditelnost výstupů, včetně zpráv a webových stránek, spolehlivost ekonomické analýzy, která je základem těchto výstupů a kvalita a relevance workshopů, profesionální mentorské a poradenské služby a komunikační aktivity,
- počet dohod o spolupráci a partnerství mezi podniky, akademickou obcí a vládami na podporu přijetí pokročilých technologií malými a středními podniky,
- zvýšená úroveň technologické vyspělosti, růstu a konkurenceschopnosti malých a středních podniků,
- urychlení provádění strategie průmyslové modernizace a stimulace strategických investic do inteligentních infrastruktur pro malé a střední podniky.
Žadatelé musí být PO a musí být zástupci průmyslu, výzkumné komunity nebo poskytovatelé technologií.
Cílem výzvy je podpora projektů zaměřených na výstavbu nové infrastruktury, rekonstrukce a stavební úpravy stávající infrastruktury pro základní vzdělávání včetně vybudování přípojky pro přivedení inženýrských sítí a zabezpečení bezbariérovosti, nákup pozemků a nemovitostí, pořízení vybavení budov, učeben a kompenzačních pomůcek, zajištění vnitřní konektivity školy a připojení k internetu. Žadateli jsou kraje, obce, organizace zřizované nebo zakládané kraji a obcemi, organizační složky státu, příspěvkové organizace organizačních složek státu, nestátní neziskové organizace, církve a církevní organizace, školy a školská zařízení v oblasti základního vzdělávání, další subjekty podílející se na realizaci vzdělávacích aktivit.
Výzva je určena k financování návrhů, které povedou k posílení operativních činností donucovacích orgánů s ohledem na vypátrání organizovaných zločineckých skupin a potlačení majektové kriminality.
Žádosti předložené v rámci této výzvy musí cílit minimálně na jeden z následujích problémů:
- organizovaná majetková trestná činnost,
- nedovolené obchodování s kulturními statky,
- řešení dalších trestných trhů, včetně synergií mezi nimi.
V rámci této výzvy lze podávat návrhy týkající se těchto aktivit:
- činnosti podporující vytváření sítí, partnerství veřejného a soukromého sektoru, budování vzájemné důvěry, identifikace a šíření osvědčených postupů, organizace seminářů a workshopů,
- analytické, monitorovací a hodnotící činnosti, včetně zhodnocení rizik a dopadů,
- vývoj a šíření nových metod či zavádění nových technologií s potenciálem významné přenositelnosti do jiných členských států,
- vývoj nebo implementace nástrojů, jako jsou například e-learning materiály,
- pořízení, údržba či modernizaci technického vybavení, zlepšování odborných znalostí, zabezpečení zařízení, infrastruktury, souvisejících budov a systémů, zejména systémů IKT a jejich součásti na úrovni Unie,
- studie,
- řízení projektů a hodnocení činností.
Cílem výzvy je podpora projektů zaměřených na rozvoj infrastruktury základních škol (nákup pozemků a nemovitostí, pořízení vybavení budov a učeben, pořízení kompenzačních pomůcek, zajištění vnitřní konektivity školy a připojení k internetu). Žadateli jsou kraje, organizace zřizované nebo zakládané kraji, obce, organizace zřizované nebo zakládané obcemi, nestátní neziskové organizace, církve a církevní organizace, organizační složky státu, příspěvkové organizace organizačních složek státu, školy a školská zařízení v oblasti základního vzdělávání. Realizace podpořeného projektu musí být dokončena nejpozději do 31.12.2022.
Hlavním cílem dotačního programu je podpora kulturních aktivit a akcí, konaných od 1.1.2021 do 31.8.2021 (1. kolo), od 1.7.2020 do 31.12.2021 (2. kolo), jež budou reprezentovat Zlínský kraj. Dotace bude poskytnuta jak na mezinárodní tak na regionální akce. Akce by měli být zaměřeny na rozvoj neprofesionální kultury, zájmovou uměleckou činnost, na podporu profesionálních kulturních aktivit, řemesel, výstav umění, nekomerčních festivalů a přehlídek, apod. Žádat mohou fyzické a právnické osoby aktivně působící v oblasti zájmové a profesionální kultury. Maximální míra dotace činí u obcí nad 5 000 obyvatel maximálně 30% celkových způsobilých výdajů projektu.
Lhůta pro podání žádosti pro 2. kolo je od 1.7.2021 do 31.12.2021.
Hlavním cílem dotačního programu je podpora obnovy a restaurování kulturních památek místního významu ve Zlínském kraji. Předmětem podpory je stavební obnova či restaurování nemovitých a movitých kulturních památek, zapsaných v Ústředním seznamu kulturních památek České republiky, stavební obnova a restaurování nemovitých a movitých památek místního významu. Žadateli jsou fyzické nebo právnické osoby - vlastníci památky. Maximální míra dotace pro obce nad 5 000 obyvatel činí maximálně 50 % z celkových způsobilých výdajů projektu.
Cílem programu je zajistit spolufinancování nákladů na provoz středisek domácí hospicové/paliativní péče na území Kraje Vysočina, a to z důvodu zajištění co možná nejvyšší míry dostupnosti sociálních služeb v Kraji Vysočina. Žadateli jsou církevní právnické osoby, obecně prospěšné společnosti působící v sociální oblasti.
Program je zaměřen na podporu aktivit dětí i dospělých v oblasti ekologické výchovy a osvěty. Preferovány jsou akce a činnosti s výrazným ekovýchovným působením zvyšující ekologické povědomí dětí i veřejnosti, akce dlouhodobé s opakovaným dopadem, akce nesoutěžního charakteru (programy ekologické výchovy v rámci školy v přírodě a jiné školní pobytové akce, zapojení do národní sítě environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty, osvěta obyvatel v oblasti životního prostředí, mimoškolní akce pro děti i mládež s využitím programů ekologické výchovy, školící akce ekologické výchovy pro učitele či vychovatele, školní akce zaměřené na separovaný sběr odpadů, energetické úspory, úspory pitné vody, propagace zdravého životního stylu, programy ekologické výchovy pro děti či mládež v rámci běžné školní docházky, školní projekty ekologické výchovy se vztahem k regionu). Žadatelem mohou být fyzické a právnické osoby.
Cílem programu je je zajistit dlouhodobé sportovní a volnočasové aktivity dětí a mládeže v regionu, a to z důvodu zajištění plnohodnotného a zdravého trávení volného času dětí a mládeže a vytvoření společné identity obyvatel Kraje Vysočina. Výzva obsahuje 2 podprogramy: Podprogram A: Sportujeme - pravidelné sportovní aktivity1 dětí a mládeže se zaměřením na zvýšení pravidelného provozování sportu a tělovýchovy pod kvalifikovaným vedením, Podprogram B: Volný čas - volnočasové aktivity zaměřené na pravidelnou a dlouhodobou aktivitu pro děti a mládež. Žadateli jsou NNO.
Cílem výzvy je podpora projektů zaměřených na vznik nových a rozvoj existujících podnikatelských aktivit v oblasti sociálního podnikání (integrační sociální podnik a environmentální sociální podnik). Dotace je určena na založení nového podnikatelského subjektu, rozšíření stávajícího podniku, rozšíření nabízených produktů a služeb, zavedení nových technologií, zefektivnění procesů podniku. Žadateli jsou nestátní neziskové organizace, obchodní korporace, OSVČ, církve a církevní organizace.
Fond je určen podporuje volnočasových aktivity především dětí a mládeže s trvalým bydlištěm ve městě v oblastech, které nespadají do sféry podpory ostatních fondů. Dotace je určena na celoroční činnost spolků a organizací podporujících výchovu a vzdělávání dětí a mládeže, na celoroční spolkovou činnost dospělých, na jednorázové akce. Žadatelem mohou být právnické a fyzické osoby činné v oblasti vzdělávací, společenské a osvětové.
Cílem programu je podpora projektů k odstranění bariér na veřejných prostranstvích a v budovách, ve kterých jsou poskytovány služby obyvatelům města. Dotaci lze poskytnout na konzultační a poradenské služby, na přípravu a realizaci staveb a občanského vybavení, na nákup a instalaci technických prostředků umožňujících zpřístupňování staveb, občanského vybavení, pozemních komunikací a veřejného prostranství a orientaci v daném prostředí, na zpřístupnění sociálních a zdravotních služeb, kultury, sportu, vzdělávání, volnočasových aktivit apod. Žadateli mohou být právnické i fyzické osoby.
Program podpory cestovního ruchu města Pardubice byl zřízen za účelem poskytování finanční podpory za účelem zlepšení turistických aktivit a možností na svém území. Dotace je určena na podporu zvýšení kvality infrastruktury a služeb cestovního ruchu, na podporu akcí s významným turistickým potenciálem a marketing. Žadateli jsou právnické a fyzické osoby.
Cílem programu je podpora pořádání významných a tradičních sportovních akcí pro co největší počet mládeže a občanů města, podpora spolkové sportovní činnost dětí a mládeže, podpora výkonnostního sportu, dotace na provoz sportovišť, dotace na podporu významných sportovců, dotace na provoz otevřených hřišť pro veřejnost, dotace na činnost spolků pracujících s handicapovanými sportovci. O podporu z tohoto programu mohou žádat organizace, právnické a fyzické osoby provozující sportovní a tělovýchovnou činnost.
Cílem programu je pomoc zemědělským subjektům formou názorných praktických ukázek ucelených postupů udržitelných způsobů hospodaření. V oblasti integrované ochrany rostlin bude podporována prezentace agrotechnických postupů v rámci IOR, prezentace synergického účinku krajinných prvků spoluvytvářejících agroekologickou kostru krajiny, integrovaná ochrana v ovocných sadech se zaměřením na praktickou ukázku monitoringu ekonomicky významných škůdců ovoce, metod a prostředků podpory užitečných organismů a celkově funkční biodiverzity. V oblasti ekologického zemědělství (EZ) bude podporována prezentace postupů a technologií EZ se zaměřením na hospodaření na orné půdě s využitím postupů, které umožní hospodaření bez používání herbicidů, rychle rozpustných minerálních hnojiv a chemicko-syntetických přípravků na ochranu rostlin. Žadateli jsou subjekty, které jsou ve svém oboru nositeli nových poznatků a odpovídají standardům dobrého zemědělského a environmentálního stavu (DZES). Příjem projektů bude probíhat do 8. února 2021.
V roce 2021 budou podporovány následující záměry:
- Prezentace ucelených systémů hospodaření s důrazem na ochranu půdy a zadržování vody v krajině.
- Technologie pěstování plodin s nízkou ochrannou funkcí (NOF) v souladu s DZES 5.
- Organická hmota v půdě a její vliv na erozi, hospodaření s vodou a její zadržování v krajině.
- Integrovaná ochrana rostlin jako komplexní systém péče o ornou půdu s využitím agrotechnických postupů.
- Ekologické zemědělství jako komplexní systém péče o ornou půdu podle zásad stanovenými v nařízení Rady (ES) č. 834/2007 o ekologické produkci.
Cílem programu je podpora sportovních organizací, které provozují celoroční a dlouhodobou činnost pro děti a mládež na území města Zlína. Vhodným žadatelem jsou fyzické nebo právnické osoby provozující danou činnost na území města Zlína. Dotace je určena na činnost sportovních organizacích v roce 2020.
Cílem programu je podpora kulturně významných akcí s prvkem veřejného zájmu, které jsou přínosem pro město. Podporovány jsou jednorázové akce konané od 1.1.2021 do 30.6.2021, dlouhodobé projekty, celoroční činnost zájmových kulturních spolků, tuzemské a zahraniční výjezdy jednotlivců nebo spolků reprezentujících město Pardubice v oblasti kultury a aktivity podporující rozvoj mladých talentů, kteří vyvíjejí kulturní aktivity. Žadatelem mohou být fyzické i právnické osoby vyvíjející aktivity v oblasti kultury.
Program je zaměřen na podporu provozování inovační nfrastruktury, pořízení nového vybavení, zlepšení kapacit pro společné využívání technologií a také výstavba sdílené infrastruktury. Cílem programu je podpora zavádění a zvyšování počtu společností s infrastrukturou pro výzkum, vývoj
a inovační aktivity. Žadateli mohou být podnikatelské subjekty, výzkumné organizace, vysoké školy, municipality, obce, kraje.
Cílem programu je podpora sportovních akcí, zejména pro děti a mládež, na území statutárního města Zlína. Vhodným žadatelem jsou fyzické nebo právnické osoby provozující danou činnost na území města Zlína. Dotace je určena na akce konané v I. čtvrtletí 2021. Maximální podpora jedné akce je stanovena na výši 50 000 Kč.
Program má podpořit projekty nestátních neziskových organizací zaměřené na práci se skupinou dětí, mládeže a mladých dospělých, potenciálně ohroženou vznikem a rozvojem rizikových typů chování, na vytvoření sítě programů těchto organizací (volnočasové aktivity v registrovaných nízkoprahových zařízeních pro děti a mládež, projekty v oblasti primární prevence rizikových typů chování zahrnující problematiku látkových i nelátkových závislostí, organizace volnočasových aktivit v registrovaných nízkoprahových zařízeních pro děti a mládež, organizace konferencí, seminářů a jiných odborných aktivit). Žadateli jsou spolky, ústavy, nadace a nadační fondy, obecně prospěšné společnosti, církve a náboženské společnosti.
Tento program je zaměřen na poskytování státní účelové dotace pro oblast dobrovolnické služby. Dotace se poskytuje na koordinaci a organizaci dobrovolnické činnosti. Žadateli jsou NNO (spolky, ústavy, nadace a nadační fondy, obecně prospěšné společnosti, církve a náboženské společnosti).
Cílem výzvy je podpora projektů zaměřených na nákup pozemků, budov a staveb,, rekonstrukce a stavební úpravy, které vytvoří podmínky pro kvalitní poskytování sociálních služeb a komunitních center, pořízení automobilu pro poskytování terénních a ambulantních sociálních služeb, nákup vybavení pro zajištění provozu zařízení. Žadateli jsou kraje, obce, dobrovolné svazky obcí, organizace zřizované nebo zakládané kraji, obcemi a dobrovolnými svazky obcí, organizační složky státu a jejich příspěvkové organizace, nestátní neziskové organizace, církve a náboženské společnosti a jejich svazy.
Cílem programu je zajištění úpravy lyžařských běžeckých tras a zkvalitnění podmínek pro běžecké lyžování na území Zlínského kraje (strojová úprava lyžařských běžeckých tras s podmínkou zajištění sledování sněžných vozidel pomocí GPS zařízení). Žadatelem mohou být právnické osoby a fyzické osoby podnikající. Pro obce nad 5 000 obyvatel činí maximální míra dotace pouze 50% z celkových způsobilých výdajů projektu.
Cílem programu je podpora pravidelných a dlouhodobých sportovních a volnočasových aktivit handicapovaných dětí, mládeže a dospělých z Kraje Vysočina. Důvodem podpory je dlouhodobý rozvoj a zkvalitňování péče o handicapované děti, mládež a dospělé v kraji. Žadateli jsou NNO.
Tento program Krajského úřadu je zaměřen na podporu sportu a dlouhodobých sportovních aktivit mládeže na území kraje. Konkrétně se jedná o podporu talentovaných sportovců kraje při sportovní přípravě zejména v krajských centrech talentované mládeže. Podpora z tohoto programu je určena právnickým osobám, jimž přidělil Kraj Vysočina Statut Krajského centra talentované mládeže.
Cílem programu je podpora projektů zaměřených na podporu neprofesionálních kulturních aktivit rozvíjejících kulturní život regionů, estetickou tvořivost a podporují občanskou sounáležitost. Jde o systém postupových přehlídek pod odbornou gescí NIPOS-ARTAMA, z nichž postupují vybrané soubory či jednotlivci na celostátní úroveň. Dále jsou podporovány tradiční postupové a soutěžní přehlídky na úrovni oblastních a krajských kol. Žadateli jsou právnické a fyzické osoby, spolky, obce a jejich příspěvkové organizace.
Cílem programu je zlepšení kvality života rodin, osob se zdravotním postižením, seniorů, dárců krve, apod. V rámci výzvy jsou vyhlášeny 4 dotační tituly: Senioři a osoby se zdravotním postižením (např. pravidelné edukativní programy, rekondiční a rehabilitační cvičení, pobytové programy ke zlepšení fyzického a psychického stavu osob, canisterapie, hipoterapie); Rodiny (edukativní a pobytové programy posílení vzájemných vztahů v rodině); Dárci krve (ocenění bezplatných dárců krve); Posuzování zabezpečení bezbariérového užívání staveb. Žadateli jsou fyzické či právnické osoby působící v sociální či zdravotní oblasti. Maximální míra dotace pro obce nad 5 000 obyvatel činí maximálně 50 % z celkových způsobilých výdajů akce, projektu.
Cílem výzvy je podpora projektových záměrů zaměřených na výstavbu, stavební úpravy, pořízení vybavení a kompenzačních pomůcek k zajištění dostatečné kapacity kvalitních a cenově dostupných zařízení péče o děti do tří let, dětských skupin a mateřských škol, nákup staveb a pozemků. Žadateli jsou zařízení péče o děti do 3 let, školy a školská zařízení a další subjekty podílející se na realizaci vzdělávacích aktivit v oblasti předškolního vzdělávání, kraje, obce a jimi zakládané a zřizované organizace, NNO, církve a náboženské společnosti, OSS a příspěvkové organizace OSS.
Program je zaměřen na rozšiřování kapacit zařízení péče o děti a zkvalitnění vybavení tříd a učeben MŠ, ZŠ a středních škol (stavby, stavební práce, rekonstrukce a stavební úpravy, pořízení zařízení a vybavení, pořízení kompenzačních pomůcek). Účelem výzvy je přispět k řešení nerovnoměrné úrovně vybavení mateřských, základních a středních škol v Praze, posílení rovného přístupu ke kvalitní vzdělávací infrastruktuře a podpory společného vzdělávání a rozvíjení klíčových kompetencí žáků ve vztahu k potřebám trhu práce. Podporované jsou tři skupiny aktivit - Skupina aktivit A: Modernizace zařízení a vybavení mateřských, základních škol a speciálních základních škol; Skupina aktivit B: Modernizace zařízení a vybavení středních škol; Skupina aktivit C: Komplementární projekty k podpoře inkluze v mateřských, základních a středních školách. Žadateli jsou hlavní město Praha, městské části hl. m. Prahy, mateřské, základní, střední školy a speciální školy.
Cílem výzvy je podpora projektů zaměřených na tvorbu mediálních výstupů, odborných a populárně-naučných publikací, organizace školení, seminářů, workshopů a dalších osvětových aktivit a vzdělávacích kampaní, které odpovídají oblastem podpory (Zlepšování stavu životního prostředí v ekosystémech; Snižování negativního vlivu lidské činnosti na kvalitu ovzduší; Snižování negativního vlivu lidské činnosti na kvalitu vod; Zmírňování změny klimatu a adaptace na změnu klimatu na lokální úrovni). Žadateli jsou právnické osoby (veškeré subjekty a organizace, veřejné nebo soukromé, komerční nebo nekomerční a nevládní neziskové, založené jako právnické osoby v České republice).
Cílem výzvy je podpora projektů zaměřených na nákup pozemků, staveb, zařízení, vybavení a automobilu, na výstavbu nové infrastruktury a stavební úpravy objektů pro výkon činnosti sociálních služeb. Žadateli jsou obce, dobrovolné svazky obcí, organizace zřizované a zakládané obcemi a dobrovolnými svazky obcí, nestátní neziskové organizace, církve a církevní organizace.
Cílem dotace je přispět ke snížení plýtvání potravinami a podpora distribuce potravin lidem na hranici hmotné nouze, kteří jsou bez adekvátního přístupu k základním potravinám. Žadateli jsou organizace, které zdarma shromažďují darované potraviny, skladují a přidělují je humanitárním nebo charitativním organizacím. Příjem žádostí o dotaci začíná 5. 1. 2021 a končí 15. 2. 2021. Příjem formuláře s doklady prokazujícími nárok na dotaci začíná 1. 6. 2021 a končí 31. 1. 2022.
Cílem programu je podpořit obnovu a zachování kulturních památek a zpracování předprojektové dokumentace obnovy kulturních památek. V rámci výzvy jsou vyhlášeny 2 podprogramy - Obnova památek (údržba, restaurování, rekonstrukce a opravy kulturních památek a jejich součástí), Předprojektová dokumentace (zpracování předprojektové dokumentace obnovy kulturních památek). Oprávněnými žadateli jsou vlastníci movitých i nemovitých kulturních památek v kraji Vysočina (fyzické osoby, nestátní nezisková organizace, obchodní společnosti, obce, svazky obcí).
Cílem výzvy je podpora projektů zaměřených na stavby a stavební práce spojené s výstavbou infrastruktury komunitního centra včetně vybudování přípojky pro přivedení inženýrských sítí, stavební úpravy existujícího objektu a zázemí pro poskytování aktivit komunitních center včetně sociálních služeb, pořízení automobilu pro poskytování terénních a ambulantních sociálních služeb, vybavení pro zajištění provozu zařízení. Žadateli jsou nestátní neziskové organizace, obce, organizace zřizované a zakládané obcemi, církve a církevní organizace.
Cílem dotace je přispět ke snížení plýtvání potravinami a podpora distribuce potravin lidem na hranici hmotné nouze, kteří jsou bez adekvátního přístupu k základním potravinám. Žadateli jsou organizace, které zdarma shromažďují darované potraviny, skladují a přidělují je humanitárním nebo charitativním organizacím. Žádost může podat také Federace potravinových bank a Sdružení Charita Česká republika. Příjem žádostí o dotaci začíná 5. 1. 2021 a končí 15. 2. 2021. Příjem formuláře s doklady prokazujícími nárok na dotaci začíná 1. 6. 2021 a končí 31. 1. 2022.
Cílem programu je podpora projektů v oblasti venkovského cestovního ruchu (vznik regionálních produktů se zaměřením na regionální gastronomické speciality, tradice a tradiční řemeslnou výrobu, turistické informační systémy, regionální muzea, zařízení pro kulturní turistiku, volný čas a sport, ubytovací zařízení, zážitkovou turistiku, agroturistiku, hipoturistiku, vodáctví, adrenalinové sporty, turistiku pro rodiny s dětmi a investice do moderních informačních technologií), podpora projektů v oblasti industriálního cestovního ruchu (rozvoj industriálních stezek, zajištění provozu industriálních objektů, zajištění prohlídkových tras, speciálních expozic a bezpečnosti návštěvníků), podpora produktů cestovního ruchu (komplexní soubor služeb a zážitků, které spojuje společné téma nebo geografická poloha a jsou propagovány pod společným názvem). Žadateli mohou být fyzické a právnické osoby mimo příspěvkových organizací zřízených krajem.
Cílem programu je podpora činnosti a rozvoje informačních center poskytujících kompletní turistické informace, zlepšení a rozšíření informovanosti návštěvníků, zvýšení kvality poskytovaných služeb návštěvníkům a naplňování Koncepce rozvoje cestovního ruchu Plzeňského kraje, aktualizace dat cestovního ruchu pro potřeby Odboru cestovního ruchu a propagace Krajského úřadu Plzeňského kraje. Žadatelem mohou být právnické osoby provozující nebo zakládající informační centra na území Plzeňského kraje.
Cílem výzvy je podpora projektů zaměřených na rozvoj infrastruktury sociálních služeb a komunitních center (nákup pozemků, staveb, zařízení, automobilu pro poskytování terénních a ambulantních sociálních služeb, výstavba a stavební úpravy, vybavení pro zajištění provozu sociálních služeb a komunitního centra). Žadateli jsou obce, dobrovolné svazky obcí, organizace zřizované nebo zakládané obcemi a dobrovolnými svazky obcí, nestátní neziskové organizace, církve a církevní organizace.
Výzva je zaměřena na posílení opatření a směrnic v oblasti boje proti obchodování s lidmi. Jednou z priorit v rámci sdělení z roku 2017 „Podávání zpráv o opatřeních navazujících na strategii EU pro vymýcení obchodu s lidmi a určení dalších konkrétních opatření“ je zajistit lepší přístup a realizaci práva obětí obchodování s lidmi. Zajištění toho, aby financování odpovídalo politice v oblasti boje proti obchodování s lidmi je průřezovou prioritou, přičemž je třeba zohlednit zejména genderový rozměr tohoto jevu, vysoce rizikové skupiny i vysoce riziková odvětví.
Projekty by měly napomoci:
- k vylepšení indentifikace obětí TCN a rizikových oblastí ve kterých k obchodu s lidmi nejčastěji dochází,
- zlepšení mezinárodní spolupráce mezi lokálními a regionálními autoritami i občany,
- zajištění dobrovolného a bezpečného návratu obětí a nalezení trvalého řešení pro oběti z řad dětí,
- k rozvoji praktických přístupů, nástrojů a pokynů na základě zkušeností z minulosti.
Cena je udělena za vyvinutí spolehlivého a nákladově efektivního prototypu systému, který včas varuje před nemocí, ze které by mohla vypuknout epidemie. Efektivní správa velkých dat napomůže k připravenosti a adekvátní reakci na případnou epidemii.
Hodnotí se tato kritéria:
- provozní schopnost a integrace stávajících dat,
- prokázaná implementace v postižené komunitě,
- škálovatelnost a udržitelnost koncepce včasného varování,
- zaměření na demonstraci evropské technologie - zdůraznění přínosů pro včasné varování.
Cílem je zajistit poskytování veřejné podpory formou dotace na realizaci projektů nebo aktivit v oblasti mládeže, tělovýchovy a sportu. Dotace je určena na soustavnou přípravu jednotlivých sportovců, sportovních týmů či družstev na sportovní akce regionálního, republikového či vrcholového charakteru a účast na těchto akcích, na výchovu talentovaných sportovců. Žadatelem může být spolek a pobočný spolek.
Tento program Krajského úřadu se zaměřuje na podporu začínajících i stávajících včelařů ve Zlínském kraji. Podporu lze použít na nákup základního včelařského vybavení pro začínající včelaře, rozšíření včelstev u stávajících včelařů nebo obměna úlů a díla u stávajících včelařů. O podporu mohou žádat fyzické osoby -zájmoví včelaři ve věku minimálně 18 let.
Cílem je údržba a obnova stávajících kulturních prvků venkovské krajiny, které neslouží k podnikatelské činnosti. V rámci výzvy jsou podporovány projekty údržby a obnovy stávajících památných staveb a objektů kulturně-historických hodnot v extravilánu i intravilánu obcí (kaple, křížové cesty, zvoničky, boží muka, smírčí a jiné kříže, exteriérové sochy a sousoší, hřbitovy a hřbitovní zdi). Žadatelem jsou obce, NNO a vlastníci objektu/pozemku.
Cílem programu je podpora projektů zvyšujících odolnost lesních porostů proti suchu. V rámci 1. kola výzvy je vyhlášeno jedno opatření. Opatření 1 - Podpora usměrňování odtoku a vsakování vody v rámci lesních cest a pozemků určených k plnění funkcí lesů. Žadateli jsou vlastníci lesa (pokud je žadatelem obec nad 5 000 obyvatel činí míra dotace 50% z celkových způsobilých výdajů projektu).
Tento program je zaměřen na zvýšení zapojení subjektů vyvíjejících činnost v oblasti EVVO a propojení jejich činnosti s aktivitami využívajícími partnerství v rámci místního společenství (ernvironmentální vzdělávání, výchova, osvěta a poradenství týkající se ochrany přírody, životního prostředí a přírodních zdrojů, neperiodické publikace, výukové materiály a výukové programy se zaměřením na EVVO, podpora badatelsky orientovaného vyučování, podpora projektů začínajících subjektů EVVO, podpora projektů se zaměřením na inovativní metody v EVVO). Žadateli mohou být školy a NNO.
Cílem programu je zvýšení úrovně sportovní činnosti dětí a mládeže ve sportovních organizacích ve Zlínském kraji. Dotace je určena na podporu trenérů dětí a mládeže a materiálně technické základny pro jejich činnost (přímá a systematická práce s dětmi a mládeží, soustavná příprava sportovců na sportovní akce regionálního, republikového či vrcholového charakteru, vzdělávání trenérů, pořízení sportovního vybavení, drobné opravy sportovišť a sportovních zařízení, apod.). Žadatelem je spolek a pobočný spolek působící v obci, která má maximálně 2 000 obyvatel a jeho členská základna od 5 do 18 let čítá minimálně 10 osob.
Cíl programu je podpořit realizaci takových projektů a akcí, které by zvýšily atraktivitu města a přispěly k rozvoji rozmanitých druhů cestovního ruchu města Plzně. Preferovány budou projekty zaměřené na zvýšení celkové návštěvnosti, potlačení vlivu sezónnosti, zvýšení průměrného počtu přenocování, využití místních služeb cestovního ruchu, pozitivní prezentace v médiích. Žadateli mohou být právnické a podnikající fyzické osoby.
Cílem výzvy je podpora projektů zaměřených na výstavbu nové infrastruktury, rekonstrukce a stavební úpravy stávající infrastruktury pro základní, zájmové, neformální a celoživotní vzdělávání, nákup pozemků a nemovitostí, pořízení vybavení budov, učeben a kompenzačních pomůcek, zabezpečení bezbariérovosti, zajištění vnitřní konektivity školy a připojení k internetu. Žadateli jsou kraje, obce, organizace zřizované nebo zakládané kraji a obcemi, nestátní neziskové organizace, církve a církevní organizace, školy a školská zařízení v oblasti základního vzdělávání, další subjekty podílející se na realizaci vzdělávacích aktivit.
Fond je zřízen k podpoře partnerských vztahů města Zlína se zahraničními městy. Z fondu jsou poskytovány příspěvky a dotace fyzickým a právnickým osobám, které se zúčastní kulturních, společenských a sportovních akcí se zahraničními městy v rámci reprezentace města Zlína a propagace přátelských vztahů, a to jak v zahraničí, tak ve městě Zlíně. Uzávěrky příjmu žádostí v roce 2020/21 - akce s termínem konání listopad 2020 až červen 2021 (1. kolo - 11.12.2020), (2. kolo - 24.2.2021).
Tato výzva k předkládání návrhů se zaměřuje na financování projektů v oblasti boje proti počítačové trestné činnosti a sexuálnímu zneužívání dětí.
Cíle projektu:
- zvyšování a vylepšování hlášení v oblasti kyberkriminality,
- vylepšení poskytování přesných informací o skutečnostech orgánům veřejné správy,
- posílení vyštřovacích kapacit a soudních orgánů,
- vylepšení vyšetřovacích technik v této oblasti,
- posílení kapacit na podporu obětí během vyšetřování,
- posílení spolupráce mezi soukromými subjekty a orgány činnými v trestním řízení - soudní orgány,
- zvýšení odpovědnosti registrátorů doménových jmen a zajištění přesnosti informací o vlastnictví webových stránek,
- zlepšení provádění strategie EU pro účinnější boj proti sexuálnímu zneužívání dětí se zaměřením na prevenci, zlepšení detekce, přesnosti a účinnosti identifikace obětí.
Výzva bude financovat činnosti podporující boj proti korupci v rozpočtování a zadávání veřejných zakázek na místní úrovni. Dále činnosti podporující hodnocení rizik a prevenci korupce v odvětvích s vysokou mírou korupce, prevenci využívání finančních a profesionálních služeb pro korupci a pro praní výnosů z korupce. Podpoří také činnosti nabízející podporu občanům k odhalení korupčních praktik, činnosti poskytující právní pomoc a technickou pomoc oznamovatelům, jakož i výzkum metodiky zaměřené na odhalování korupce při tvorbě práva a vymáhání práva.
Podporované aktivity:
- činnosti podporující vytváření sítí, partnerství veřejného a soukromého sektoru, identifikace a šíření osvědčených postupů, programy odborné přípravy a výměn, organizace seminářů a workshopů,
- analytické, monitorovací a hodnotící činnosti,
- vývoj a šíření nových metod a zavádění nových technologií s potenciálem přenositelnosti do jiných členských států,
- vývoj a implementace nástrojů, jako jsou studijní materiály,
- pořizování, údržbu a další modernizaci technického vybavení,
- studie,
- řízení projektu a hodnocení činností.
Cílem této výzvy k předkládání návrhů je financování projektů v oblasti boje proti obchodování s lidmi a zkvalitnění stíhání pachatelů.
V rámci této výzvy jsou způsobilé tyto typy aktivit:
- činnosti podporující vytváření sítí, partnerství veřejného a soukromého sektoru, prohlubování vzájemné důvěry - porozumění a učení, identifikace a šíření osvědčených postupů, programy odborné přípravy i organizace seminářů a workshopů,
- inovativní projekty vyvíjející nové metody nebo zavádějící nové technologie s potenciálem přenositelnosti do jiných členských států,
- vývoj nebo implementace nástrojů, jako jsou učební materiály.
Cílem této akce je prokázat význam a účinnost modelu spolupráce mezi různými zúčastněnými stranami podporovanými prostřednictvím veřejných zakázek na podporu inovací a podporu hospodářských subjektů, zejména malých, středních podniků a začínajících podniků. Jedná se o druhé vyzkoušení tohoto modelu spolupráce v rámci programu COSME.
Program navrhuje spojit potenciální veřejné zadavatele, dodavatele inovací (se zvláštním zaměřením na malé a střední podniky a začínající podniky), potenciální investory a výzkumné pracovníky s cílem stanovit projekty vhodné pro zadávání veřejných zakázek na inovace.
Kvalitativní a kvantitativní ukazatele výzvy:
- počet veřejných kupujících zapojených do sítě,
- počet soukromých prodejců zapojených do sítě,
- počet navázaných kontaktů / vztahů mezi veřejnými zadavateli a malými a středními podniky / začínajícími podniky,
- počet zjištěných inovativních produktů nebo služeb vhodných k uspokojení identifikovaných potřeb veřejných kupujících,
- počet zjištěných osvědčených postupů a doporučení formulovaných s ohledem na zjednodušení PPI,
- počet dalších možností financování inovativních produktů nebo služeb.
Nadace podporuje projekty směřující k rozvoji a obnově města Plzně za účelem zlepšení životních podmínek obyvatel města a jeho propagace. Jejím cílem je vytvářet dobré předpoklady pro další rozvoj města, jeho vzhledu a pestřejší nabídky kulturních, sportovních, společenských, humanitárních a dalších aktivit. Je možné žádat o příspěvek na pořádání kulturních, sportovních projektů a na vydavatelské aktivity.
V rámci svého poslání spolupracuje se společenskými, vzdělávacími a zájmovými organizacemi, se státními orgány, s vědeckými, uměleckými, hospodářskými, podnikatelskými kruhy i s jednotlivými občany.
Cílem výzvy je podpora projektů zaměřených na nákup pozemků a nemovitostí, na stavební práce spojené s výstavbou infrastruktury základních škol včetně vybudování přípojky pro přivedení inženýrských sítí, na rekonstrukce a stavební úpravy stávající infrastruktury a zabezpečení bezbariérovosti, na pořízení vybavení budov a učeben, kompenzačních pomůcek, na zajištění vnitřní konektivity školy a připojení k internetu. Žadateli jsou obce, církve, školy a školská zařízení v oblasti základního vzdělávání.
Cílem výzvy je podpora projektů zaměřených na rozvoj infrastruktury v oblasti sociálních služeb (nákup zařízení, vybavení, automobilu, nákup pozemků, výstavba a stavební úpravy, které vytvoří podmínky pro kvalitní poskytování sociálních služeb, obnovu a zkvalitnění materiálně technické základny stávajících služeb sociální práce s cílovými skupinami). Žadateli jsou obce, dobrovolné svazky obcí, organizace zřizované nebo zakládané obcemi a dobrovolnými svazky obcí, nestátní neziskové organizace, církve, církevní organizace.
Cílem programu je podpora nestátních vlastníků lesů při zřizování nových oplocenek k zakládání lesních porostů s vymezeným minimálním podílem stanovištně vhodných melioračních a zpevňujících dřevin, které umožní ochranu proti škodám zvěří a snadnější odrůstání takto ochráněných kultur. Žadatelem o dotaci může být vlastník lesa, pachtýř, spolek nebo společník společnosti.
Podmínky:
- Všichni žadatelé musí podat registraci před zahájením prací.
- Termín registrace do dotačního programu Zřizování nových oplocenek pro rok 2020 je stanoven od 6.3.2020 do 30.11.2020.
- Realizace prací od 6.3.2020 do 31.12.2020.
- Dotace jsou poskytovány zpětně, po splnění předmětu dotace.
- Žádosti o dotaci lze podávat v termínu od 4.1.2021 do 26.2.2021
Granty a stipendia jsou poskytovány na:
- první vydání původního literárního díla (próza, poezie, esej, teoretické dílo) / včetně překladu do českého jazyka,
- první vydání literárního díla z oblasti divadelního, rozhlasového a filmového umění / včetně překladu do českého jazyka,
- vytvoření původní divadelní hry, rozhlasového díla, teatrologické studie / včetně překladu do českého jazyka,
- scénáře dokumentárního filmu zásadního společenského dosahu,
- první vydání publicistického díla s tematikou aktuálních společenských problémů / včetně překladu do českého jazyka,
- na vytvoření publicistického díla významného společenského dosahu / včetně překladu do českého jazyka,
- podporu vydávání závažných vědeckých časopisů,
- cestovní stipendia vědeckým pracovníků do 35 let.
Aplikace pro podání žádostí bude zpřistupněna 4.1.2021. Uzávěrka žádostí je 26.2.2021 a uzávěrky pro žádosti o poskytnutí cestovních stipendií vědeckých pracovníků 19.3.2021 a 3.9.2021.
Program podporuje zooterapeutické činnosti poskytované občanům města Zlína. Žadatelem mohou být fyzické i právnické osoby vykonávající tuto činnost pro občany města. Dotace je poskytována za účelem zlepšení či udržení stávajícího zdravotního i psychického stavu občanů města Zlína.
Cílem opatření je podpora tanečních a estetických sportovních aktivit dětí a mládeže od 6 do 23 let na území města. Dotace je určena na sportovní přípravu dětí a mládeže od 6 do 23 let, na účast v soutěžích dětí a mládeže od 6 do 23 let, na údržbu sportovních areálů, které provozují sportovní organizace, na provoz sportovní organizace, na rozvoj kvality a úrovně hráčů. Žadatelem je nepodnikatelský subjekt – zapsané sdružení/spolek, se sídlem v Českých Budějovicích
Cílem výzvy je posílení vlastních zdrojů na realizaci projektů v rámci OP ŽP, specifický cíl 3.5 - Snížit environmentální rizika a rozvíjet systémy jejich řízení. Půjčka může být poskytnuta ve výši 35 - 100 % celkových způsobilých výdajů projektu, dotace (poskytnutí dotace je podmíněno čerpáním půjčky v minimální výši celkových způsobilých výdajů) do výše 25 % celkových způsobilých výdajů projektu. Žadatelé jsou způsobilí žadatelé v rámci OP ŽP.
Cílem výzvy je podpora projektů zaměřených na výstavbu nové infrastruktury, rekonstrukce a stavební úpravy stávající infrastruktury pro předškolní, základní, střední a vyšší odborné vzdělávání, zájmové, neformální a celoživotní vzdělávání, nákup pozemků a nemovitostí, pořízení vybavení budov, učeben a kompenzačních pomůcek, zabezpečení bezbariérovosti, zajištění vnitřní konektivity základních škol a připojení k internetu. Žadateli jsou kraje, obce, organizace zřizované nebo zakládané kraji a obcemi, nestátní neziskové organizace, církve a církevní organizace, organizační složky státu, příspěvkové organizace OSS, zařízení péče o děti do 3 let, školy a školská zařízení, další subjekty podílející se na realizaci vzdělávacích aktivit.
Cílem výzvy je podpora projektů zaměřených na nákup objektů, zařízení a vybavení, automobilu, příp. stavební úpravy, které vytvoří podmínky pro kvalitní poskytování sociálních služeb, obnovu a zkvalitnění materiálně-technické základny stávajících služeb sociální práce s cílovými skupinami, na výstavbu či rekonstrukci komunitního centra včetně vybudování přípojky pro přivedení inženýrských sítí, na pořízení automobilu pro poskytování terénních a ambulantních sociálních služeb, na nákup vybavení pro zajištění provozu komunitního centra. Žadateli jsou obce, dobrovolné svazky obcí, organizace zřízované nebo zakládané krajem, obcemi a dobrovolnými svazky obcí, nestátní neziskové organizace, církve a církevní organizace.
Program je cílen na podporu zachování a obnovu nemovitých kulturních památek, které se nalézají mimo památkové rezervace a zóny. V rámci programu je očekávána součinnost s obecními úřady s rozšířenou působností. Žadatelem mohou být vlastníci kulturních památek. Obec s rozšířenou působností posílá souhrnně všechny obdržené žádosti Ministerstvu kultury do 31. března 2021.
Program podporuje aktivity zaměřené na zlepšení nebo udržení stávajícího zdravotního a psychického stavu dlouhodobě nemocných občanů města Zlína. Žadatelem jsou NNO sdružující tyto občany.
Fond je zřízen k podpoře léčebně preventivní péče lůžkových zdravotnických zařízení na území města, preventivních zdravotních programů, projektů podporujících zdravý životní styl, tvorby a udržení zdravého životního prostředí. Dotace je poskytována fyzickým i právnickým osobám na realizaci inovativních projektů a aktivit.
Cílem dotačního programu je podpora pořádání sportovních soutěží (zejména výkonnostního charakteru) a sportovních akcí pro ostatní skupiny populace na území města (rekreační, pro handicapované, pro seniory, Sport pro všechny). Žadatelem jsou fyzické osoby a právnické osoby. Minimální spoluúčast žadatele činí u nepodnikatelských subjektů 10 % z uznatelných nákladů projektu, u podnikatelských subjektů 40 % z uznatelných nákladů projektu.
Cílem programu je podpora projektů zaměřených na specializační vzdělávání nelékařských zdravotnických pracovníků ve vybraných oborech (podpora celoživotního vzdělávání, podpora zbývající části specializační vzdělávání pro pracovníky, kteří již část specializační přípravy v oboru absolvovali, podpora specializačního vzdělávání v oborech, ve kterých je aktuální nedostatek specialistů, podpora specializačního vzdělávání v těch oborech, které dle předpokladu budou v dalších letech potřebné). Žadatelem na rezidenční místo je právnická nebo fyzická osoba, která je poskytovatelem zdravotních služeb, případně krajskou hygienickou stanicí.
Cílem programu je podpora služeb navazujících na sociální služby v Pardubickém kraji. Podporovanými aktivitami jsou veškeré činnosti sociálního charakteru např. dobrovolnictví, integrace sociálně vyloučených osob do společnosti včetně cizinců a příslušníků národnostních a etnických menšin, pracovní uplatnění pro osoby ohrožené sociálním vyloučením, práce s rizikovou mládeží, pomoc osobám v krizi, prevence kriminální činnosti, podpora multikulturních aktivit, podpora vzdělanosti cizinců a příslušníků národnostních a etnických menšin, prevence užívání drog, podpora zvyšování kvality péče, podpora pečujících osob, programy zaměřené na léčbu uživatelů legálních drog, vzdělávání v oblasti prevence užívání drog, mapování drogové scény, probační programy, programy sekundární a terciární prevence kriminality dětí a mladých dospělých, přímá práce s delikventní a predelikventní mládeží, programy zaměřené na přímou práci s recidivisty. Žadateli jsou NNO mající oprávnění k poskytování sociálních služeb (zapsaný spolek, obecně prospěšná společnost, církevní právnická osoba, ústav).
Program umožňuje finančně ocenit pravidelné bezpříspěvkové dárce krve. O prostředky pro tento účel mohou žádat organizace zajišťující bezpříspěvkové dárcovství krve na území města Zlín. Oceněnými občany mohou být pouze držitelé Zlaté medaile MUDr. Janského s trvalým bydlištěm ve Zlíně.
Program podporuje pořádání rekondičních a edukačních pobytů pro dlouhodobě nemocné občany města Zlína za účelem zlepšení nebo udržení stávajícího zdravotního a psychického stavu. Žadatelem jsou NNO sdružující tyto občany.
Cílem opatření je podpora veškerých sportovních aktivit handicapovaných bez věkového omezení na území města. Dotace je určena na sportovní přípravu dětí, mládeže a dospělých, na účast v soutěžích dětí, mládeže a dospělých, na údržbu sportovních areálů, které provozují sportovní organizace, na provoz sportovní organizace, na rozvoj kvality a úrovně hráčů. Žadatelem je nepodnikatelský subjekt i podnikatelský subjekt se sídlem v Českých Budějovicích, registrující děti, mládež a dospělé s handicapem. Minimální spoluúčast žadatele činí u nepodnikatelských subjektů 10 % z uznatelných nákladů projektu, u podnikatelských subjektů 40 % z uznatelných nákladů projektu.
Cílem výzvy je poskytnutí příspěvku přepravcům na zajištění speciální přepravy zdravotně postižených osob a seniorů z řad občanů SMZ. Žadateli jsou fyzické či právnické osoby, které mají předpoklady pro realizaci těchto aktivit, disponující vhodně upravenými přepravními vozy a případě potřeby i asistenty pro přepravované osoby.
Zaměření podpory z tohoto programu je na oblast certifikovaných protidrogových aktivit a snaží se přispět k podpoře projektů zaměřených na specifickou primární prevenci sociálně patologických jevů, sekundární a terciární prevenci drogových závislostí. Žadateli jsou subjekty mající sídlo (bydliště) či působnost na území kraje, jejichž činnost je zaměřena na oblast protidrogových aktivit (právnické osoby, spolky, ústavy, o.p.s., církevní, náboženské společnosti, církevní právnické osoby).
Cílem programu je zajistit spolufinancování projektů zaměřených na aktivity příslušníků národnostních menšin a činnosti subjektů národnostních menšin. Podporovanou aktivitou je např. podpora vzdělávacích, kulturních a volnočasových programů či akcí místního, regionálního i nadregionálního významu. Žadateli jsou spolky, církve, nadace.
Cílem podprogramu DT 2 je podpora zaměřená na aktivity místních akčních skupin (propagace regionálních výrobků formou značek vztahujících se k místnímu regionu (podpora vzniku místní značky, rozšíření použití již stávající značky, aktivity spojené s realizací malých projektů vedoucích k podpoře místní produkce prezentované místní značkou). Žadatelem může být místní akční skupina (obecně prospěšná společnost, spolek, ústav, zájmové sdružení právnických osob, nadace nebo nadační fond.
Cílem programu je podpora činnosti organizací, které se zabývají volnočasovými aktivitami a službami pro mládež do 18 let a handicapovaným dětem (údržba a provoz kluboven a prostor pro volnočasovou činnost, vybavení kluboven a prostor pro volnočasovou činnost, účast na různých akcích a soutěžích pořádaných pro děti a mládež, organizace a realizace projektů pro organizované i neorganizované děti a mládež směřující k rozšíření nabídky volnočasových činností a péči o talenty, volnočasové aktivity pro handicapovanou mládež). Žadateli mohou být nepodnikatelské subjekty (občanská sdružení, spolky, obecně prospěšné společnosti, církevní a náboženské společnosti, školská právnická osoba, nadace a nadační fondy, příspěvkové organizace, fyzické i právnické osoby zabývající se volnočasovými aktivitami dětí a mládeže).
Cílem programu je zajištění čistoty a bezpečnosti na stezkách pro cyklisty, stezkách pro chodce a cyklisty a cyklistických trasách. V rámci výzvy jsou vyhlášeny tři dotační tituly - DT1 - Čistota cyklistických komunukací (udržování čistoty a provádění drobných oprav povrchu), DT2 - Údržba singletrailů (udržování čistoty a opravy povrchu singletrailů, mostků, propustků a ramp), DT3 - Značení a úpravy běžeckých lyžařských tratí (značení běžeckých lyžařských tratí, provoz sněžných a terénních vozidel, monitorování běžeckých lyžařských tratí v zimním období kamerovým systémem, správa webových stránek). Žadateli jsou např. obce, dobrovolné svazky obcí, MAS, Lesy České republiky, s.p., Povodí Moravy, s.p., Mendelova univerzita v Brně, České dráhy, a.s., Správa železniční dopravní cesty, státní organizace, ostatní právnické osoby.
Cílem tohoto programu je zachování a obnova veřejně přístupných drobných památek místního významu, tj. drobných staveb a objektů, nebo jejich částí s nepopiratelnou kulturně historickou hodnotou, které nejsou prohlášeny kulturními památkami (kapličky, památníky, kříže, boží muka, smírčí kříže, apod.). Žadateli jsou FO i PO - vlastníci památek.
Cílem výzvy je podpora projektů zaměřených na nákup objektů, zařízení a vybavení, automobilu, výstavba a stavební úpravy, které vytvoří podmínky pro kvalitní poskytování sociálních služeb, na obnovu a zkvalitnění materiálně-technické základny stávajících služeb sociální práce s cílovými skupinami, na výstavbu či rekonstrukci komunitního centra včetně vybudování přípojky pro přivedení inženýrských sítí, na pořízení automobilu pro poskytování terénních a ambulantních sociálních služeb, na nákup vybavení pro zajištění provozu zařízení. Žadateli jsou obce, dobrovolné svazky obcí a jimi zřizované či zakládané organizace, nestátní neziskové organizace, církve a církevní organizace.
Cílem dotačního programu je neinvestiční podpora neformálně pečujících osob o člena rodiny zdravotně postiženého nebo s dlouhodobě nepříznivým zdravotním stavem nebo seniora prostřednictvím aktivit nestátních neziskových organizací. Žadateli jsou spolky, pobočné spolky, obecně prospěšné společnosti, ústavy, církevní právnické osoby.
Cílem programu je finanční podpora neinvestičních činností uplatňujících environmentálně šetrné principy v ochraně životního prostředí. Podporovanou aktivitou jsou např. vzdělávací a osvětové činnosti v oblasti EVVO zaměřené na podporu spolupráce veřejnosti, obcí a škol v oblasti komunitního plánování pro udržitelný rozvoj a sdílení příkladů dobré praxe. Žadateli jsou NNO, obce, dobrovolné svazky obcí, školy jejichž zřizovatelem není Jihomoravský kraj.
.
Cílem dotačního programu je podpora zkvalitnění činnosti certifikovaných turistických informačních center na území Jihomoravského kraje (např. sběr
informací, zpracování dat, připojení na internet, překlady jazykových mutací internetových stránek, úprava internetových stránek, výroba a tisk jednoduchého
propagačního materiálu, pořízení digitálního fotoaparátu, grafického poutače, navigační tabule, projekční techniky, nákup HW a SW, úhrada mezd, odvodů na sociální a zdravotní pojištění zaměstnanců, úhrada členského příspěvku a certifikačního poplatku). Žadateli jsou fyzické a právnické osoby provozující TIC.
Program podporuje spolupráci samospráv a komunit např. v oblasti mládeže a společensko-kulturních aktivit, dále společné plánování dopravní sítě, spolupráci v oblasti ochrany přírody, společné aktivity v oblasti veřejných služeb a další. Dotace je určena na posílení intenzity spolupráce institucí a komunit v příhraničním regionu v případě náhlých a neočekávaných překážek ovlivňujících přeshraniční spolupráci (např. omezení propustnosti hranice z důvodu pandemie, bezpečnostních hrozeb apod.) a přípravu na takové situace, na přeshraniční spolupráci institucí v době uzavření hranic a v době po otevření hranic s omezenými možnostmi styku např. v oblasti mobility na trhu práce, na výměnu informací v rámci platných omezení na obou stranách hranice, na vytváření digitálních platforem a vzájemných propojení na dálku spolupracujících subjektů, na tvorbu plánů a postupů pro přeshraniční spolupráci institucí v případě fyzického uzavření či omezení prostupnosti hranice z důvodu náhlých a neočekávaných situací, na tvorbu kanálů a mechanismů výměny a sdílení informací a dat, včetně realizace společných či propojování existujících informačních systémů, na posílení informovanosti lokálních komunit o aktuální situaci spojené s propustností hranice. Žadateli jsou subjekty veřejného a neziskového sektoru (orgány veřejné správy, jejich svazky a sdružení, organizace zřizované a zakládané orgány veřejné správy, hospodářské a profesní komory, svazy a sdružení, NNO, vzdělávací instituce včetně vysokých škol, Evropské seskupení pro územní spolupráci, církve a náboženské spolky). Maximální částka podpory z EFRR na partnera činí 60 000 €, na vedoucího partnera činí 80 000 €.
Cílem programu je podpora včelařů a včelařství za účelem zvýšení stavů včelstev, eliminace závažných onemocnění včelstev, zlepšení zdravotního a genetického stavu včelstev a podpora chovu včel. V rámci výzvy jsou vyhlášeny tři dotační tituly - DT 2 - Rozvoj volnočasových aktivit mládeže; DT 3 - Podpora výsadby medonosných rostlin a dřevin; DT4 - Podpora zařízení pro získávání vosku ze včelího díla a voskových víček. Žadateli jsou právnické osoby (včelařské kroužky mládeže ČSV), základní a okresní organizace organizace Českého svazu včelařů a včelařské spolky.
Tento program je zaměřen na podporu škol a školských zařízení v oblasti specifické primární prevence, s cílem iniciovat a umožnit zahájení nebo rozvinutí vybraných preventivních programů škol a školských zařízení, které je realizují samostatně, nikoliv prostřednictvím jiných subjektů. Žadateli jsou PO - vykonávající činnost škol, školských zařízení a pedagogicko-psychologických poraden.
Program je zaměřen na realizaci povodňových opatření v intravilánu obcí a extravilánu, která budou mít pozitivní efekt na zmenšení rozsahu zaplaveného území v obcích a snížení počtu zaplavených nemovitostí a tím snížení povodňových škod (aktivita 1.3.1 – Zprůtočnění nebo zvýšení retenčního potenciálu koryt vodních toků a přilehlých niv, zlepšení přirozených rozlivů, aktivita 1.3.2 – Hospodaření se srážkovými vodami v intravilánu, aktivita 1.3.3 – Obnovení, výstavba a rekonstrukce, případně modernizace vodních děl sloužící povodňové ochraně). Žadateli jsou subjekty veřejného sektoru a fyzické osoby podnikající.
Informace:
Od 21. září 2020 dochází k rozšíření okruhu oprávněných žadatelů o veřejnoprávní instituce a obchodní společnosti, které jsou ze 100 % vlastněné veřejným subjektem. Nově je možné podpořit hospodaření se srážkovými vodami také u komerčně využívaných budov a objektů, pokud jsou ve vlastnictví oprávněných žadatelů.
Tento program je zaměřen na podporu rozvoje kulturního života na území JmK v oblasti hudby, tance, divadla, folkloru, uměleckých řemesel, podpora subjektů činných v oblasti nemateriálních statků zapsaných na seznamu UNESCO a podpora zachování a obnovy movitých i nemovitých kulturních památek. Žadatelem jsou fyzické nabo právnické osoby - pořadatelé kulturních akcí nebo vlastníci movitých či nemovitých kulturních památek.
V rámci výzvy jsou vyhlášeny čtyři dotační tituly:
- DT1 - Podpora projektů v oblasti kultury (podpora kulturních aktivit a akcí místního, regionálního i nadregionálního významu, podpora profesionálního i neprofesionálního umění).
- DT2 - Podpora projektů v oblasti nemateriálních statků zapsaných do Reprezentativního seznamu nemateriálního kulturního dědictví lidstva (podpora propagace nemateriálních statků slovácký verbuňk, jízda králů, loutkářství a textilní tiskařská technika).
- DT3 - Podpora projektů v oblasti památkové péče - nemovité kulturní památky (odstranění havarijních stavů nemovitých kulturních památek)
- DT4 - Podpora projektů v oblasti památkové péče - restaurování nemovitých a movitých kulturních památek (záchrana bezprostředně ohrožených nemovitých a movitých kulturních památek s preferencí restaurování soch, maleb a výmaleb včetně jejich součástí a dále hudebních nástrojů).
Zaměření podpory z tohoto programu je na rozvoj materiálně technické základny pro práci s dětmi a mládeží v nestátních neziskových organizacích dětí a mládeže jakožto základní předpoklad pro další rozvoj práce s dětmi a mládeží v rámci celého území Jihomoravského kraje (technické zhodnocení, opravy a údržba táborových základen a kluboven, nákup movitých věcí určených na vybavení táborových základen a kluboven, nákup movitých neinvestičních věcí určených pro činnost s dětmi a mládeží). Žadateli jsou církve a náboženské společnosti a NNO mající ve svých stanovách zakotvenu práci s dětmi a mládeží.
Cílem programu je zkvalitňování sportovních zařízení a podpora pravidelné a systematické sportovní činnosti spolků, zejména sportovních subjektů pracujících s dětmi a mládeží, na území Jihomoravského kraje. V rámci výzvy jsou vyhlášeny dva dotační okruhy - Okruh A - Podpora výstavby, rekonstrukcí a oprav sportovních zařízení, pořízení investičního movitého majetku (technické zhodnocení, opravy a údržby sportovišť, pořízení investičního movitého majetku sportovních zařízení a organizací, pořízení movitého majetku sportovních organizaci jako vybavení sportoviště, pořízení, technické zhodnocení, opravu a údržbu strojů a strojních zařízení sloužící k údržbě a zajištění provozu sportovišť), Okruh B - Podpora pravidelné činnosti sportovních organizací (výdaje na dopravu, ubytování a stravování na soutěžích, nákup sportovního vybavení neinvestičního charakteru, výdaje na trenéry dětí a mládeže). Žádat mohou právnické osoby zaměřené na sport (sportovní kluby, tělocvičné jednoty a ostatní tělovýchovné organizace).
Cílem programu je podpora vinařství a vinohradnictví, ovocnářství a zelinářství (propagace oborů, spolková činnost, vzdělávání, nákup technického zařízení pro konání výstav, meteo stanic, pěstitelských pálenic a dalšího vybavení, pořizování propagačních materiálů, webových stránek). V rámci výzvy jsou vyhlášeny dva dotační programy - DT 1 - Prezentace vinařství a vinohradnictví; DT 2 - Prezentace ovocnářství a zelinářství. Žadateli jsou obce, svazky obcí, spolky a obecně prospěšné společnosti.
Cílem programu je finanční podpora na celoroční služby a provoz zařízení zabývající se péčí o děti do 6 let věku (celodenní hlídání a péče o děti vyjma služeb péče o dítě v dětské skupině). Žadateli mohou být fyzické a právnické osoby vykonávající činnost v oblasti péče o děti předškolního věku (kromě příspěvkových organizací zařazených do rejstříku škol). Míra podpory u nepodnikalských subjektů činí 80% ZV, u podnikatelských subjektů 60 % ZV.
Cílem programu - Dotační stipendijní program za účelem stabilizace nelékařského zdravotnického personálu v nemocnicích zřizovaných Jihomoravským krajem je posílení zájmu studentů o nelékařské zdravotnické obory a zajištění kvalifikovaných zdravotních služeb obyvatelstvu v nemocnicích zřizovaných JMK. Z výzvy budou podporováni žadatelé nezdravotnických lékařských oborů v následujících programech: Program 1 - student střední zdravotnické školy studující čtyřletý maturitní obor (zdravotnický asistent, praktická sestra, ošetřovatel); Program 2 - student vyšší odborné školy zdravotnické studující tříletý obor zakončený absolutoriem s diplomem (obor diplomovaná všeobecná sestra, diplomovaná dětská sestra, diplomovaný fyzioterapeut, diplomovaný radiologický asistent); Program 3 - student vysoké školy studující bakalářský program zakončen státní bakalářskou zkouškou (obor všeobecná sestra, ošetřovatelství, porodní asistence, fyzioterapie, ergoterapie, radiologický asistent). Žadatelem jsou studenti studující zdravotnické nelékařské obory akreditované MŠMT.
Program je zaměřen na preventivní protipovodňová opatření a ochranu obyvatel před účinky povodní. Podpora bude směřována na zpracování podkladů pro vymezení území ohroženého zvláštní povodní pro vodní díla III. a IV. kategorie z hlediska technickobezpečnostního dohledu (aktivita 1.4.1), na budování a modernizaci systému předpovědní povodňové služby, včetně budování a modernizace měřících stanic, udování a rozšíření varovných a výstražných systémů v rámci hlásné povodňové služby na regionální a místní úrovni, tvorba digitálních povodňových plánů včetně naplňování sdílených databází Povodňového informačního systému (aktivita 1.4.3). Žadateli jsou subjekty veřejného a neziskového sektoru a vysoké školy (kraje, obce a města, svazky obcí, městské části hl. m. Prahy, organizační složky státu, státní podniky, státní organizace, příspěvkové organizace, veřejné výzkumné instituce, veřejnoprávní instituce, vysoké školy a školská zařízení, nestátní neziskové organizace).
Cílem programu je podpora zahraničních aktivit SŠ a VOŠ v partnerských regionech JMK, rozvoj jazykových znalostí žáků a studentů, zlepšení výuky cizích jazyků na SŠ a VOŠ, podpora spolupráce se zahraničními partnery (realizace mezinárodních projektů s partnerskými regiony, studijní pobyty a praxe, výměnné pobyty, dofinancování projektů programu ERASMUS, projektů mobilit osob, projektů z programu TANDEM, projektů navazujících na projekty programu celoživotního učení EU COMENIUS - Partnerství škol a LEONARDO DA VINCI). Žádat mohou střední a vyšší odborné školy.
Cílem programu je podpora poskytování domácí hospicové péče umožňující nevyléčitelně nemocným pacientům v terminálním stádiu života dožít ve vlastním sociálním prostředí. Žadateli jsou organizace - poskytovatelé domácí hospicové péče, kteří mají oprávnění k poskytování zdravotních služeb.
Cílem podpory je stabilizace a zvýšení počtu včelstev a zkvalitnění jejich chovu, společně se zvýšením opylovací služby rostlin v Plzeňském kraji. Dotace je určena na podporu začínajících a stávajících včelařů, na realizaci ozdravných a preventivních opatření proti závažným onemocněním včelstev, na administraci. Žadatelem může být právnická osoba - spolek působící v oblasti chovu včel, který v daném okrese sdružuje min. 50 % chovatelů včel.
Cílem výzvy je podpora projektů zaměřených na zpracování projektové dokumentace pro zajištění obnovy a zachování historických kvalit staveb sloužících pro sportovní účely tělocvičných jednot a obcí. Na projektové dokumentace rekonstrukcí sportovních zařízení v majetku Tělocvičné jednoty je určena částka 1 000 000 Kč a částka ve výši 1 000 000 Kč na projektové dokumentace pro rekonstrukci sportovních zařízení v majetku obce. Žadatelem jsou obce (min. spoluúčast 30%) a tělocvičné jednoty (min. spoluúčast 10%).
Cílem dotačního programu je podpora neinvestičních pro-rodinných aktivit nestátních neziskových organizací za účelem rozvoje stability rodiny, mezigeneračních vztahů, partnerských a rodičovských kompetencí. Podporovanou aktivitou jsou osvětově vzdělávací programy, celoroční volnočasové aktivity pro děti předškolního věku a jejich rodiče, celoroční aktivity na podporu mezigeneračních vztahů, zřízení nebo provoz Family Pointu, osvěta a podpora k vytváření flexibilních pracovních úvazků. Žadateli jsou NNO (spolky nebo pobočné spolky, obecně prospěšné společnosti, ústavy, církevní právnické osoby).
Cílem výzvy je podpora projektů zaměřených na stabilizování a sanace svahových nestabilit ohrožujících zdraví, majetek a bezpečnost, které jsou evidovány a kategorizovány v Registru svahových nestabilit. Žadateli jsou kraje, obce, dobrovolné svazky obcí, OSS, státní podniky, státní organizace, veřejné výzkumné instituce a výzkumné organizace, městské části hl. města Prahy, příspěvkové organizace, vysoké školy a školská zařízení, NNO, církve a náboženské společnosti.
Cílem programu je podpora poskytování domácí hospicové péče. Domácí hospicovou péči vykonává tým zdravotnických a nezdravotnických pracovníků – lékař, zdravotní sestra, pečovatelka, sociální pracovník a dobrovolníci ve vlastním sociálním prostředí pacienta. Poskytují sociální poradenství, psychoterapeutickou podporu, spirituální podporu, kompenzační pomůcky aj. Péče je určená nejen nemocnému, ale i všem pečujícím osobám v době péče o pacienta. Žadateli jsou FO a PO mající oprávnění k poskytování zdravotních služeb.
Cílem programu je finanční podpora pro pořadatelů příměstských táborů v období jarních a letních prázdnin. Žadatelem mohou být nepodnikatelské i podnikatelské subjekty (občanská sdružení, spolky, obecně prospěšné společnosti, církevní a náboženské společnosti, školská právnická osoba, nadace a nadační fondy, příspěvkové organizace, fyzické i právnické osoby zabývající se volnočasovými aktivitami dětí a mládeže). Míra podpory pro nepodnikatelské subjekty činí 90 % ZV, pro podnikatelské subjekty činí 60 % ZV.
Program je zaměřen na poskytování služeb inovačním podnikům, provozování a rozšiřování stávajících vědeckotechnických parků, podnikatelských inkubátorů a inovačních center, ojediněle i výstavbu nové sdílené infrastruktury. Cílem výzvy je podpora zkvalitňování služeb podpůrné výzkumné a inovační infrastruktury v rámci soukromého sektoru i veřejného sektoru vč. vědeckých parků. Dotace jsou určeny na výstavbu nové sdílené inovační infrastruktury v regionu, kde bude prokázán nedostatek vhodné výzkumné nebo inovační infrastruktury pro podnikatelské subjekty. Žadateli mohou být vlastníci/provozovatelé inovační infrastruktury, např. výzkumné organizace, vysoké školy, municipality, obce, kraje, malé, střední a velké podniky v rámci ITI Ostrava.
Program je zaměřen na snížení spotřeby energie ve veřejných budovách zlepšením tepelných vlastností budov, využíváním odpadního tepla a obnovitelných zdrojů energie. Žadateli jsou kraje, obce a města, svazky obcí, městské části hl. m. Prahy, organizační složky státu, státní podniky, státní organizace, příspěvkové organizace, veřejné výzkumné instituce, veřejnoprávní instituce, vysoké školy a školská zařízení, nestátní neziskové organizace, církve a náboženské společnosti, obchodní společnosti vlastněné ze 100 % veřejným subjektem.
Program je zaměřen na podporu výstavby a rozvoje dětských dopravních hřišť v Pardubickém kraji, což přispěje ke zvýšení bezpečnosti a ochrany dětí v silničním provozu na pozemních komunikacích v Pardubickém kraji a dále ke snížení rizika úrazu dětí v silničním provozu. Dotace je určena na výstavbu dětského dopravního hřiště, učeben a sociálního zázemí, na pořízení dopravního značení a světelné signalizace, mobilního dětského dopravního hřiště, mobiliáře dětského dopravního hřiště, dětských dopravních prostředků, vybavení učeben dataprojektory a PC, na pořízení přenosných semaforů. Žadateli jsou obce, svazky obcí, příspěvkové organizace zřízené krajem a obcí, fyzické nebo právnické osoby (obchodní společnosti, spolky, ústavy, nadace, nadační fondy) s předmětem činnosti v oblasti bezpečnosti silničního provozu nebo vzdělávání.
Cílem opatření je zachování a rozvoj neziskových organizací, které nejsou registrovaným poskytovatelem sociálních služeb, ale významně se podílejí na podpoře, péči a pomoci pro specifické cílové skupiny. Dotace je určena na vytvoření nabídky volnočasových aktivit jako prevence sociálního vyloučení z důvodů věku nebo zdravotního či sociálního znevýhodnění, na realizaci podpůrných programů zaměřených na pomoc a péči o seniory, osoby se zdravotním znevýhodněním, osoby v sociální krizi, rodiny s dětmi, děti a mládež. Žadateli mohou být podnikatelské i neziskové subjekty, školy a organizace založené městem. Minimální požadovaná spoluúčast žadatelů činí u nepodnikatelských subjektů 20 % z uznatelných nákladů projektu, u podnikatelských subjektů 40 % z uznatelných nákladů projektu.
Cílem programu je podpora obcí v oblasti bezpečnosti silničního provozu. V rámci výzvy jsou vyhlášeny 2 dotační tituly: Preventivní informační, vzdělávací a volnočasové aktivity v oblasti bezpečnosti silničního provozu (preventivně informační, vzdělávací a volnočasové aktivity určené zejména pro děti a rodiče, stárnoucí populaci, chodce, mladé a nové řidiče, cyklisty a motocyklisty zaměřené na bezpečné chování v rámci silničního provozu), Dětská dopravní hřiště (zajištění provozu dětského dopravního hřiště, organizace a zajištění okresního kola dopravní soutěže mladých cyklistů, organizace a zajištění krajského kola dopravní soutěže mladých cyklistů a neslyšících, vzdělávací a volnočasové aktivity pro děti v oblasti BESIP realizované na dětském dopravním hřišti). Žadateli jsou obce, příspěvkové organizace zřizované územními samosprávnými celky, NNO, vlastníci a provozovatelé dětských dopravních hřišť.
Cílem dotačního programu je podpora pilotních, rozvojových a inovativních projektů, za účelem naplnění potřeb cílových skupin (uživatelů) vedoucí ke zlepšení kvality jejich života (vzájemná spolupráce mezi poskytovateli sociálních služeb a se subjekty působícími v sociální oblasti, případně se subjekty z navazujících oblastí, podpora a rozvoj nových metod sociální práce a jejich pilotní ověření v praxi, podpora sociálního podnikání, sociální ekonomiky, zaměstnávání osob se zdravotním či sociálním znevýhodněním, sociální inovace, zavádění a pilotní ověřování systémových opatření, tvorba metodických materiálů, vznik nových inovativních služeb mimo zákon 108/2006 Sb.). Minimální požadovaná spoluúčast žadatelů u nepodnikatelských subjektů (NNO) činí 20% z celkového rozpočtu
na službu, u podnikatelských subjektů 40 %.
Cílem opatření je podpora pro poskytování adiktologických služeb v souladu se sociálními službami dle zákona č. 108/2006 Sb., podpora jednorázových a krátkodobých aktivit zaměřených na cílové skupiny poskytovatele a na poskytovatele samotné s cílem zkvalitnit poskytované služby. Žadateli mohou být podnikatelské i neziskové subjekty, školy a organizace založené městem. Minimální požadovaná spoluúčast činí pro sociální služby v národní síti a JčK (NNO) 75% z celkového rozpočtu na službu, pro podnikatelské subjekty 40 %, pro ostatní žadatele (NNO) 20%.
Cílem dotačního programu je zachování a rozvoj stávající ucelené sítě poskytovatelů sociálních služeb. Žadateli mohou být podnikatelské i neziskové subjekty, školy a organizace založené městem. Dotace je určena na poskytování jednotlivých sociálních služeb. Minimální požadovaná spoluúčast činí pro sociální služby v národní síti a JčK (NNO) 75% z celkového rozpočtu na službu, pro podnikatelské subjekty 40 %, pro ostatní žadatele (NNO) 20%.
Cílem programu je zajištění větší finanční stability a nezávislosti neziskových organizací a získávání finančních prostředků pro jejich činnost a na relizaci projektů prostřednictvím fundraisingu. Žadatelé jsou například církevní organizace, spolky, ústavy a veřejně prospěšné spolky.
Cílem je výchova mladých lidí k solidaritě, toleranci a porozumění prostřednictvím interkulturního vzdělávání, zdokonalování jazykové vybavenosti, znalost reálií, podpora volnočasových aktivit v rámci mezinárodní spolupráce. Dotace je určena na dvoustranné mezinárodní kontakty dětí a mládeže, mezinárodní tábory s min. účastí 30 % zahraničních účastníků konané v České republice nebo v zahraničí, dvou či vícestranná jednorázová setkání mládeže u nás i v zahraničí, na mezinárodní projekty a výměny mládeže, vzdělávací akce v zahraničí, na spolupráci škol a školských zařízení se školami, školskými zařízeními a dalšími vzdělávacími institucemi z oblasti partnerských regionů Plzeňského kraje. Žadateli mohou být fyzické osoby, fyzické osoby podnikající, obce, právnické osoby, příspěvkové organizace zřízené Plzeňským krajem.
Cílem programu je podpora vybudování a modernizace sportovišť, která jsou ve vlastnictví obcí, škol a školských zařízení nebo spolků. Žadateli jsou fyzické osoby, fyzické osoby podnikající, obce a právnické osoby, v jejichž vlastnictví je sportoviště.
Cílem programu je podpora pravidelné celoroční sportovní a tělovýchovné činností dětí a mládeže (zvyšování fyzické zdatnosti - školní sport, výchova sportovních talentů, organizovaný sport, sport osob se speciálními potřebami, zdravý životní styl, pohyb, sport, sportovní akce). Žadateli jsou sportovní kluby a jednoty - právnické osoby, jejichž hlavní náplní jsou činnosti v oblasti tělovýchovy a sportu, příspěvkové organizace zřízené Plzeňským krajem, fyzické osoby - pouze handicapovaní sportovci.
Cílem programu je podpora realizace aktivit škol a školských zařízení v oblasti primární prevence rizikového chování, zejména programů všeobecné, selektivní a indikované prevence rizikového chování zaměřené na děti a mládež, adaptačních pobytů žáků základních a středních škol, podpora projektů zaměřených na vzdělávání pedagogických pracovníků škol v oblasti primární prevence rizikového chování, specializační studium školních metodiků prevence či supervizi pedagogických sborů. Žadateli mohou být školy a školská zařízení.
Program je zaměřen na podporu materiálního zabezpečení sociálních služeb. Dotace je určena na pořízení a opravy kompenzačních pomůcek, na pořízení automobilu sloužícího k zajištění poskytování terénní sociální služby, na pořízení investičního majetku k zajištění poskytování sociální služby, na rekonstrukce, modernizace, opravy a údržbu zařízení, na zlepšení zázemí pro uživatele a zaměstnace sociální služby. Žadateli jsou NNO (zapsaný spolek, obecně prospěšná společnost, církevní právnická osoba, ústav).
Cílem programu je podpora podpora služeb pro rodiny, udržování profesních znalostí a dovedností rodičů na rodičovské dovolené, pravidelní aktivity pro rodiny, podpora vyhledávání pěstounských rodin, doprovázení mladých dospělých z pěstounských rodin či ústavních zařízení. Žadateli jsou NNO - zapsaný spolek, obecně prospěšná společnost, církevní právnická osoba, ústav.
Cílem výzvy je podpora projektů zaměřených na rozvoj infrastruktury pro základní vzdělávání v základních školách (stavební úpravy, pořízení vybavení pro zajištění rozvoje žáků, rozvoj sociální inkluze prostřednictvím stavebních úprav budov a učeben, školních poradenských pracovišť, pořízení vybavení a kompenzačních pomůcek a kompenzačního vybavení pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami, zajištění vnitřní konektivity ZŠ a připojení k internetu, doplňkově zeleň v okolí budov a na budovách. Žadateli jsou kraje, obce, organizace zřizované nebo zakládané kraji či obcemi, organizační složky státu a jejich příspěvkové organizace, školy a školská zařízení v oblasti základního vzdělávání, další subjekty podílející se na realizaci vzdělávacích aktivit, nestátní neziskové organizace, církve a církevní organizace.
Brzy bude možné podávat žádosti v rámci této výzvy!
Cílem výzvy je:
- podporovat malé projekty demonstrující vysoce inovativní technologie, procesy nebo produkty, které jsou dostatečně propracované a mají významný potenciál snížit emise skleníkových plynů,
- nabídnout finanční podporu přizpůsobenou potřebám trhu a rizikovým profilům způsobilých projektů a zároveň přilákat další veřejné a soukromé zdroje,
- doplnit výzvy velkého rozsahu nabídkou dalších příležitostí zejména pro malé a střední podniky.
Tyto aktivity mohou být v rámci výzvy financovány:
- činnosti, které podporují inovace v nízkouhlíkových technologiích a procesech a které významně přispívají ke zmírňování klimatických změn,
- činnosti, které pomáhají stimulovat stavbu a provoz projektů, které mají za cíl ekologicky bezpečné zachycování a geologické ukládání CO2 (CCS),
- činnosti, které pomáhají stimulovat konstrukci a provoz objektů pro skladování obnovitelné energie.
Celkové kapitálové výdaje na projekt musí být mezi 2 500 000 € a 7 500 000 €.
Cílem programu je podpora stávajících sociálních podniků a vznik nových sociálních podniků na území Pardubického kraje. Dotace jsou určeny na pořízení právních, poradenských a vzdělávacích služeb potřebných k založení sociálního podniku, na rozvoj zejména společenských rolí sociálního podnikání, tvorbu základních obchodních a strategických dokumentů a možnou realizaci projektu z evropských fondů. Žadateli jsou zapsaný spolek, obecně prospěšná společnost, církevní právnická osoba, ústav, nadace, fyzická osoba, družstvo, sociální družstvo, akciová společnost, společnost s ručením omezeným, veřejná obchodní společnost.
Cílem programu je podpora realizace aktivit v oblasti primární prevence rizikového chování, zejména programů všeobecné, selektivní a indikované prevence rizikového chování zaměřené na děti a mládež, dále podpora projektů vzdělávání pedagogických pracovníků škol v oblasti primární prevence rizikového chování, specializační studium školních metodiků prevence či supervizi pedagogických sborů. Žadateli mohou být fyzické osoby, fyzické osoby podnikající, obce, příspěvkové organizace zřízené Plzeňským krajem a právnické osoby.
Tento program je zaměřen na podporu výstavby, rekonstrukcí a oprav sportovních zařízení, pořízení investičního i neinvestičního movitého majetku sportovních organizací a zařízení, jejichž vlastníkem není Pardubický kraj. Žadatelem může být vlastník objektu nebo jeho dlouhodobý nájemce (zejména sportovní kluby, tělocvičné jednoty, svazy a ostatní tělovýchovné organizace, obec s počtem obyvatel do 5 000).
Hlavním cílem a podporovanou aktivitou je podpora pořádání významných akcí v oblasti tělovýchovy a sportu krajské, republikové nebo mezinárodní úrovně určených především pro děti a mládež. Žadatelem může být právnická osoba (zejména sportovní kluby, tělocvičné jednoty, svazy a ostatní tělovýchovné organizace).
Grantový program se soustředí na podporu pravidelné zájmové sportovní činnosti a zlepšení příležitostí zejména dětí, mládeže a seniorů k využívání volného času a podpora rozvoje sportovní činnosti škol a školských zařízení, které nezřizuje Pardubický kraj. Žadatelem může být právnická osoba (např. tělocvičné jednoty, svazy a ostatní tělovýchovné organizace, obce aj.).
Program na podporu pravidelné sportovní činnosti dětí a mládeže zajišťované sportovními organizacemi
Grantový program se soustředí na vytváření podmínek pro možnosti sportovního vyžití, podporu sportovní činnosti sportovních klubů a svazů, především činnosti související s prací s mládeží. Podpora je určena na činnost sportovních klubů, tělocvičných jednot, svazů a ostatních tělovýchovných organizací, které pracují s dětmi a mládeží a účastní se pravidelných soutěží. Podpora je určena na činnost sportovních organizací, zejména na materiálně technické vybavení, účast a pořádání soutěží a soustředění, náborové akce, odměny rozhodčích, trenérů a podporu jejich účasti na odborných seminářích a trenérských kurzech v oblasti sportu a tělovýchovy, dopravu na utkání nebo závody, pronájem sportovních ploch apod. Žadatelem může být právnická osoba (zejména sportovní kluby, tělocvičné jednoty, svazy a ostatní tělovýchovné organizace), s historií činnosti min. 2 roky, která má ve svých stanovách zakotvenou sportovní činnost.
Hlavním cílem a podporovanou aktivitou je podpora přípravy a účasti sportovních kolektivů a individuálních sportovců z řad dětí a mládeže na významných sportovních akcích typu Olympiáda dětí a mládeže, Mistrovství Evropy a Mistrovství světa, Světový pohár. Žadatelem může být právnická osoba (zejména sportovní kluby, tělocvičné jednoty, svazy a ostatní tělovýchovné organizace).
Grantový program se soustředí na vytváření podmínek pro možnosti sportovního vyžití, podporu sportovní činnosti hendikepovaných sportovců, podpora jejich účasti na významných soutěžích apod. Cílem je zlepšení kvality sportovního vyžití v Pardubickém kraji. Tento program je určen příslušným tělovýchovným organizacím, popř. fyzickým osobám.
Hlavním cílem dotačního programu je budování infrastruktury pro podporu cestovního ruchu. Program by měl mít za následek rozvoj cestovního ruchu. Z dotace budou podporovány projekty cyklotrasy, kempy, informační tabule apod., ale také investiční projekty rozšíření ubytovacích kapacit. Žadateli jsou např. obce, svazky obcí, podnikatelské subjekty, NNO.
Tento program je zaměřen na zkvalitnění a rozšíření nabídky trávení volného času dětí a mládeže. Program je určen na pokrytí nákladů spojených s celoroční činností jednotlivých organizací, na podporu akcí pořádaných těmito organizacemi (např. tábory, workshopy, soutěže apod.), na podporu rozvoje volnočasové činnosti škol a školských zařízení, které nejsou zřizovány Pardubickým krajem a posílení činnosti DDM na území Pardubického kraje. Žadatelem o dotaci může být právnická osoba zaměřená na volnočasové aktivity, obec (jako zřizovatel příspěvkových organizací DDM, MŠ, ZŠ).
Program podporuje aktivity, které pomohou zajistit rozvoj transferu technologií a znalostí mezi výzkumnými organizacemi a podniky, které mohou výsledky výzkumu uplatnit v praxi. Podporovány jsou aktivity související s ověřením technické proveditelnosti a komerčního potenciálu výzkumu a vývoje s cílem zavedení nového produktu/služby na trh a aktivity směřující k dopracování výzkumu a vývoje do finální fáze a k přípravě jeho komercializace. Žadateli mohou být malé a střední podniky.
Cílem programu je podpořit regionální projekty, činnosti a opatření, které napomůžou k zlepšení stavu přírodního prostředí Plzeňského kraje. Podpora bude poskytnuta např. na zachování druhové rozmanitosti, ochranu přírodních biotopů, výsadbu a údržbu dřevinné zeleně, obnovu nebo zakládání větrolamů a trvalých rozčleňovacích pásů s dřevinami, údržbu a zřizování naučných stezek, záchranné programy ohrožených druhů živočichů a rostlin. Žadateli mohou být obce, fyzické a právnické osoby (kromě krajských a státních příspěvkových organizací).
Cílem výzvy je posílení kapacit systému pro prevenci a boj proti domácímu a genderově podmíněnému násilí. Dotace je určena na zřizování center pro oběti domácího a genderově podmíněného násilí a na zavádění inovačních opatření, které povedou ke zlepšení kvality a efektivity poskytovaných specializovaných služeb ze strany stávajících poskytovatelů. Žadateli jsou NNO, obce, kraje, městské části hlavního města Prahy, příspěvkové organizace zřízené územním samosprávným celkem.
Program je zaměřen na předcházení vzniku komunálních odpadů a průmyslových odpadů. Podporována je např. modernizace technologií. budování míst pro předcházení vzniku komunálních odpadů nebo zavádění tzv. systému door-to-door. V rámci výzvy jsou podporovány aktivity 3.1.1 – Předcházení vzniku komunálních odpadů - rozšíření kapacity potravinových bank. Žadatelem mohou být potravinové banky.
Cílem výzvy je podpora projektů zaměřených na výstavbu, rekonstrukci a stavební úpravy infrastruktury pro zájmové, neformální a celoživotní vzdělávání, pořízení vybavení budov a učeben (včetně zabezpečení bezbariérovosti). Žadateli jsou OSS, příspěvkové organizace OSS, školy a školská zařízení, kraje, obce a jimi zřizované nebo zakládané organizace, NNO, církve a církevní organizace, další subjekty podílející se na realizaci vzdělávacích aktivit.
Výzva je zaměřena na vznik nových kapacit zařízení péče o děti, na vytvoření nových tříd mateřských škol (stavby, přístavby či stavební úpravy objektů a budov). Účelem výzvy je rozšířit potenciál zaměstnanosti rodičů s malými dětmi, navýšit kapacitu cenově dostupných zařízení péče o děti do zahájení povinné školní docházky a zajistit rovný přístup ke vzdělávání. Podporované aktivity jsou rozděleny do dvou skupin aktivit - Skupina aktivit A: Zařízení péče o děti – dětské skupiny; Skupina aktivit B: Mateřské školy. Žadateli jsou hlavní město Praha, městské části hl. m. Prahy, organizace zřízené a založené hl. m. Prahou a městskými částmi hl. m. Prahy, mateřské a základní školy, veřejné vysoké školy a výzkumné organizace, nestátní neziskové organizace.
Cílem výzvy je snížit pravděpodobnost recidivy problémového užívání drog a trestné činnosti u vězněných a posléze propuštěných uživatelů drog s kumulovanými riziky a potřebami, a to prostřednictvím zajištění kontinuální odborné péče ze strany nestátních neziskových organizací. Výzva podporuje vytvoření a realizaci Case Management programu zaměřeného na zajištění stabilizace klienta. Žadateli jsou NNO (spolky, církve a náboženské společnosti, ústavy, obecně prospěšné společnosti, nadace a nadační fondy).
Účelem této výzvy je financování projektů zaměřených na lepší vymáhání práva v oblasti nedovoleného obchodu s drogami.
Žádosti v rámci této výzvy musí adresovat minimálně jednu z následujících priorit:
- společné vzdělávací programy pro vymáhání práva s cílem posílit kapacitu EU,
zaměřit se na obchodování s drogami, zejména s kokainem, - činnosti zaměřené na usnadnění výměny provozních informací s cílem předcházet trestné činnosti související s drogami,
- šetření a další činnosti zaměřené na odhalování skladovacích a výrobních prostorů kde se vyrábí nelegální drogy, zejména ty syntetické.
V rámci této výzvy lze podávat návrhy týkající se těchto aktivit:
- činnosti podporující vytváření sítí, partnerství veřejného a soukromého sektoru, budování vzájemné důvěry, identifikace a šíření osvědčených postupů, organizace seminářů a workshopů,
- projekty podporující rozvoj metodických a zejména statistických nástrojů,
- analytické, monitorovací a hodnotící činnosti, včetně zhodnocení rizik a dopadů,
- činnosti zvyšující povědomí zúčastněných stran a široké veřejnosti o politikách a cílech Unie,
- vývoj a šíření nových metod či zavádění nových technologií s potenciálem významné přenositelnosti do jiných členských států,
- pořízení, údržba či modernizaci technického vybavení, zlepšování odborných znalostí, zabezpečení zařízení, infrastruktury, souvisejících budov a systémů, zejména systémů IKT a jejich součásti na úrovni Unie,
- studie, a pilotní projekty.
Cílem programu je podpora projektů zaměřených na zachování kulturně historického charakteru a výpovědní hodnoty kulturních památek na území Plzeňského kraje a jejich obnovy. Dotace je určena na restaurování ohrožených nemovitých kulturních památek - uměleckořemeslných a výtvarných děl umístěných v exteriéru. Žadateli mohou být fyzické osoby, fyzické osoby podnikající, právnické osoby a obce, příp. dobrovolné svazky obcí - vlastníci kulturní památky.
Cílem programu je podpora obnovy a rehabilitace staveb nebo jejich částí neprohlášených za kulturní památky na území památkových rezervací a zón s důrazem na zachování památkové podstaty objektů. Žadateli jsou vlastníci objektů. Žadateli mohou být fyzické osoby, fyzické osoby podnikající, právnické osoby a obce, příp. dobrovolné svazky obcí nebo společenství vlastníků.
Cílem programu je podpora zhotovení a instalace kopií sochařských děl či jejich souborů v exteriéru s důrazem na zachování jejich umělecké hodnoty a památkové podstaty. Dotace je určena na zhotovení a instalaci kopií sochařských děl či jejich souborů nacházejících se v exteriéru, které pro jejich špatný stav není možné dále zachovat na místě, a proto je nezbytná jejich náhrada, a na s tím související konzervaci a uložení původních sochařských děl, která byla nahrazena kopií (např. lapidárium, muzeum, depozitář). Žadateli jsou vlastníci sochařského díla příp. souboru, nebo pozemku.
Cílem programu je podpora projektů zaměřených na zachování kulturně historického charakteru a výpovědní hodnoty kulturních památek na území Plzeňského kraje a jejich obnovy. Dotace je určena na restaurování varhan, které jsou součástí nemovité kulturní památky. Žadateli mohou být fyzické osoby, fyzické osoby podnikající, právnické osoby a obce, příp. dobrovolné svazky obcí - vlastníci kulturní památky.
Cílem programu je podpora obnovy a rehabilitace staveb drobné architektury místního významu, které nejsou prohlášeny za kulturní památky s důrazem na zachování památkové podstaty objektů. Dotace je určena na stavební a uměleckořemeslné práce související přímo se záchranou a obnovou staveb drobné architektury dotvářejících kulturní krajinu, které nejsou prohlášeny za kulturní památky a nenacházejí se na území památkové rezervace nebo zóny. Žadateli jsou vlastníci staveb.
Cílem programu je podpora projektů zaměřených na stavební a restaurátorské práce související přímo se zachováním a obnovou památkové hodnoty a podstaty nemovité kulturní památky nebo nemovité národní kulturní památky. Jedná se zejména o obnovu střešního pláště, krovové konstrukce, fasád, výplní okenních a dveřních otvorů (repase a obnova původního řešení), o restaurování uměleckořemeslných prvků a děl výtvarných umění (detailů a nástěnných maleb) a o statické zajištění objektů. Žadateli mohou být fyzické osoby, fyzické osoby podnikající, právnické osoby a obce, příp. dobrovolné svazky obcí - vlastníci kulturní památky.
Grantový program si klade za cíl podporu v kulturních oblastech. Specificky je tento program zaměřen na tematické okruhy v oblasti živé kultury:
- Festivaly, soutěže a multižánrové aktivity (např. taneční, divadelní, filmové a literární).
- Hudba (včetně festivalů a soutěží).
- Výtvarné umění, Land Art, foto a design (pouze výstavy a veřejná prezentace děl).
- Postupové přehlídky neprofesionálních uměleckých aktivit (pouze akce pořádané NIPOS – ARTAMA a pořadateli z pověření Ministerstva kultury ČR).
- Západočeské baroko tematické okruhy v oblasti historie a kulturního dědictví.
- Kulturní dědictví (pouze odborná prezentace a dokumentace historického a kulturního dědictví kraje, zejména architektury, historických osobností a událostí).
- Podpora tradiční lidové kultury (prezentace jevů tradiční lidové kultury a výrobků lidových řemesel, výstavní projekty, podpora nositelů nemateriálního kulturního dědictví).
- Významná výročí osobností v oblasti kultury a zásadních historických událostí spjatých s Plzeňským krajem v roce 2021 (např. výročí patronky Země české, svaté Ludmily; Karla Špillara; Bohuslava Balbína aj.). Žádost mohou podat právnické osoby a fyzické osoby podnikající, které působí v oblasti kultury.
Cílem výzvy je vytvořit odpovídající podmínky pro resocializaci a reintegraci osob po výkonu trestu odnětí svobody, a to jak osob propuštěných po vykonání celého trestu odnětí svobody, tak osob, které byly z výkonu trestu propuštěny podmíněně. Dotaci lze využít na vytvoření a realizaci programu Mentoring, který by měl svou intenzitou a kvalifikovaným přístupem odborných pracovníků a vyškolených mentorů podpořit klienta v pozitivních změnách, aktivizovat jej k řešení svých problémů a nových životních situací, a snížit tak riziko recidivy trestné činnosti. Žadateli jsou NNO (spolky, církve a náboženské společnosti, ústavy, obecně prospěšné společnosti, nadace a nadační fondy).
Cílem programu je vybudování infrastruktury cyklistické dopravy a rozvoj cykloturistiky na území Plzeňského kraje s dosahem za jeho hranice a podporovat systém bezpečných nadregionálních a regionálních cyklotras. Žadateli jsou města, obce, dobrovolné svazky obcí, zájmová sdružení právnických osob, spolky.
V rámci výzvy budou podporovány projekty zaměřené na zvýšení kvalitativní úrovně přeshraniční spolupráce místních a regionálních aktérů (společné plánování, strategie a studie v přeshraničním regionu, zvyšování institucionálních kapacit a dovedností organizačních struktur v oblastech efektivní správy, vzdělávání, kulturního a přírodního dědictví, rozvoj spolupráce institucí veřejné správy, vytváření a upevňování partnerství, sítí a podpůrných přeshraničních struktur). Žadatelem mohou být OSS a příspěvkové organizace zřízené státem, veřejné vysoké školy, sdružení právnických osob z veřejné správy, vyšší územní celky a rozpočtové a příspěvkové organizace zřízené vyšším územním celkem, obce a rozpočtové a příspěvkové organizace zřízené obcí, NNO.
Tento program vyhlášený Krajským úřadem je zaměřen na podporu začínajících včelařů s trvalým bydlištěm v Pardubickém kraji. Finančně podporuje pořízení nezbytného včelařského vybavení (pořízení 3 včelstev prostých včelího moru, pořízení 3 nových nástavkových úlů se 3 nástavky, oddělitelným dnem, víkem, mateří mřížkou a příslušenstvím, pořízení včelařských potřeb a pomůcek a absolvování vzdělávacího programu pro začínající včelaře). Žadatelem jsou fyzické osoby nepodnikající v oblasti zemědělství.
Cílem výběrového dotačního řízení je podpora subjektů poskytujících veřejnou kulturní službu a podpora jejich projektů vysílaných do zahraničí a organizovaných ve spolupráci se zahraničními partnery. Podporovány jsou projekty z oblasti živého umění a literární projekty, projekty z oblasti kulturního dědictví, projekty z oblasti současného výtvarného umění, architektury a designu, projekty obsahově zaměřené na významná česká kulturní nebo historická výročí. Žadateli jsou FO s živnostenským oprávněním a PO, které poskytují veřejné kulturní služby.
Cílem programu je zvyšovat ekologické vědomí a odpovědnost obyvatel. Podporované aktivity - podpora akcí zaměřených na péči o životní prostředí např. péče o vodní toky a vodní plochy, o prvky územního systému ekologické stability či jejich realizaci, o cenné botanické či zoologické lokality, na likvidaci invazních a expanzivních druhů rostlin a živočichů, na odstraňování migračních překážek pro živočichy. Žadateli jsou např. NNO (spolky, ústavy, obecně prospěšné společnosti, církve), školy a školská zařízení či jejich zřizovatel (obec).
Tento program je určen na podporu rozvoje zahraničních vztahů Pardubického kraje prioritně s partnerskými regiony (Region Centre - Francie, Dolnoslezské vojvodství – Polsko, Prešovský samosprávný kraj – Slovensko, Vládní kraj Tübingen, zemský okres Reutlingen - Německo, zakarpatská oblast Ukrajiny, region Mtskheta-Mtianeti v Gruzii) a podporu aktivit v dalších zahraničních regionech. Dotace je určena na rozvíjení vzájemných kontaktů v oblasti vědy, školství, kultury, sportu, zemědělství, rozvoje venkova, chovu koní, krizových situací, požární ochrany a hasičských sborů. Tento program je určen všem fyzickým a právnickým osobám.
Cílem výzvy je podpora projektů zaměřených na rekonstrukce či výstavbu objektů, nákup zařízení a vybavení a stavební úpravy, které vytvoří podmínky pro kvalitní poskytování sociálních služeb, na obnovu a zkvalitnění materiálně technické základny stávajících služeb a sociální práce s cílovými skupinami. Žadateli jsou kraje, obce, dobrovolné svazky obcí, organizace zřizované nebo zakládané kraji, obcemi, dobrovolnými svazky obcí, organizační složky státu, příspěvkové organizace organizačních složek státu, nestátní neziskové organizace, církve, církevní organizace.
Cílem programu je podpora přípravy projektů proti suchu. Výzva se zaměřuje na financování nákladů na projektovou přípravu, stavební a zadávací řízení na vodohospodářské projekty (kanalizace, ČOV, přivaděče a rozvodné sítě pitné vody včetně souvisejících objektů), pro které bude následně vypsaná výzva v OPŽP 2021–2027. Žadateli jsou vlastníci vodohospodářské infrastruktury - obce, města, dobrovolné svazky obcí, obchodní společnosti ovládané z více než 50 % obcemi a městy nebo jinými veřejnoprávními subjekty, zájmová sdružení právnických osob ovládaná z více než 50 % obcemi a městy nebo jinými veřejnoprávními subjekty.
Cílem dotačního programu je podpora sportovních výkonnostních aktivit dětí a mládeže včetně rozvoje na území města spadající do kategorie olympijských sportů (systém péče o talentovanou mládež). Dotace je určena na sportovní přípravu dětí a mládeže od 6 do 23 let, na účast v soutěžích dětí a mládeže od 6 do 23 let, na údržbu sportovních areálů, které provozují sportovní organizace, na činnost sportovní organizace, na rozvoj kvality a úrovně hráčů. Žadatelem může být pouze zapsané sdružení se sídlem na území města.
Tento podprogram je obecně zaměřen na podporu zlepšení vybavení depozitářů a expozic muzeí a galerií, na zlepšení péče o sbírkový fond, na činnost subjektů prezentujících historické a kulturní dědictví. Podporováno je vybavení depozitářů a expozic odpovídajícím mobiliářem, restaurování, konzervování a dokumentace sbírkového fondu. Žadateli o program mohou být fyzické a právnické osoby působící v oblasti ochrany, prezentace a popularizace movitého kulturního dědictví, fyzické a právnické osoby prezentující historické a kulturní dědictví, města a obce.
Cílem programu je podpora stávajících preferovaných sportovních aktivit dětí a mládeže do 23 let, reprezentující kluby, které jsou v oblasti popularity, úrovně hraných soutěží, společenské prestiže, členské základny a reprezentace města lídry v oblasti vzorů a podpory vztahu dětí ke sportu. Dotace je určena na sportovní přípravu dětí a mládeže od 6 do 23 let, na účast v soutěžích dětí a mládeže od 6 do 23 let, na údržbu sportovních areálů, které provozují sportovní organizace, na činnost sportovní organizace, na rozvoj kvality a úrovně hráčů. O dotaci mohou žádat nepodnikatelské subjekty - zájmová sdružení/spolky se sídlem v Českých Budějovicích.
Cílem výzvy je posílení pozice českého filmu v distribuční nabídce, podpora českých debutů a náročných kinematografických děl v distribuční nabídce, podpora nezávislých zahraničních kinematografických děl v distribuční nabídce, širší dostupnost kinematografických děl v regionálních jednosálových a dvousálových kinech. Podpora je určena pro distribuci jednotlivých kinematografických děl v kinech či obdobným způsobem (alternativní promítací sály jako kinokavárny, site-specific promítání apod.) nebo dalšími způsoby (VOD/internet, DVD) na území ČR, nebo pásma kinematografických děl, která jsou jedním distribučním titulem v délce standardní celovečerní stopáže 60 minut a více. Žadateli jsou fyzické a právnické osoby.
Program podpory kultury a památkové péče v Pardubickém kraji si za cíl posílit kulturní rozmanitost, symboliku kraje a identifikaci obyvatel s krajem. V rámci Podprogramu 1 - Podpora kulturních aktivit jsou vyhlášeny 2 dotační tituly - A - Tradiční lidová kultura (prezentace projevů tradiční lidové kultury, předvádění
technologií lidových řemesel včetně nákupu výrobních pomůcek pro oceněné Nositele tradice lidových řemesel), B - Ostatní kulturní aktivity (festivaly a přehlídky, malířská a sochařská sympozia a plenéry, folklorní, divadelní, taneční, hudební, filmové a výtvarné projekty krajského významu). Žadateli jsou obecně prospěšné společnosti, spolky, kluby, fyzické osoby, obce do 500 obyvatel, právnické osoby, obce nad 500 obyvatel a jimi zřizované příspěvkové organizace.
Výzva je zaměřena na podporu snížení energetické náročnosti podnikatelského sektoru. Žadateli jsou malé, střední a velké podniky.
Výzva je dvoukolová, příjem předběžných žádostí 8.12.2020 - 31.3.2021, příjem plných žádostí 1.4.2021 - 30.9.2021.
Podporované aktivity:
- Modernizace a rekonstrukce rozvodů elektřiny, plynu a tepla v budovách a v energetických hospodářstvích výrobních závodů za účelem zvýšení účinnosti.
- Zavádění a modernizace systémů měření a regulace (jako např. opatření hardware a sítě včetně příslušného softwaru).
- Modernizace, rekonstrukce stávajících zařízení na výrobu energie pro vlastní spotřebu vedoucí ke zvýšení její účinnosti.
- Modernizace soustav osvětlení budov a průmyslových areálů (pouze v případě náhrady zastaralých technologií za nové efektivní osvětlovací systémy, např. světelných diod - LED).
- Realizace opatření ke snižování energetické náročnosti budov v podnikatelském sektoru (zateplení obvodového pláště, výměna a renovace otvorových výplní, další stavební opatření mající prokazatelně vliv na energetickou náročnost budovy, instalace vzduchotechniky s rekuperací odpadního tepla).
- Využití odpadní energie ve výrobních procesech.
- Snižování energetické náročnosti/zvyšování energetické účinnosti výrobních a technologických procesů, mimo opatření ke zvyšování energetické účinnosti výrobních a technologických procesů u kolových a pásových vozidel a u kolových a pásových strojů.
- Instalace OZE pro vlastní spotřebu podniku (využití biomasy, solární systémy, tepelná čerpadla a fotovoltaické systémy).
- Instalace kogenerační jednotky s využitím elektrické a tepelné energie, nebo chladu pro vlastní spotřebu podniku s ohledem na jeho provozní podmínky.
- Instalace akumulace elektrické energie (akumulátor musí být provozován v energetickém hospodářství, které má vlastní zdroj elektrické energie z OZE (např. FVE), nebo z KVET (mimo uhlí, LTO, TTO).
Tento program je zaměřen na podporu rozvoje společnosti v oblasti životního prostředí. Konkrétně je podpora poskytována na celoroční provoz střediska s ekovýchovným zaměřením, ekovýchovné akce pro veřejnost, na vydávání tiskovin s ekovýchovnou tématikou. Žadateli jsou školy a školská zařízení či jejich zřizovatel (obec), NNO (spolky, ústavy, obecně prospěšné společnosti, církve).
Cílem programu je podpora zřizování nových oplocenek chránící lesní porost nebo jeho část s plošným zastoupením melioračních a zpevňujících dřevin. Důvodem podpory je eealizace ekonomicky náročnějších opatření pro zachování a obnovu lesa jako národního bohatství. Žadatelem je vlastník lesa nebo osoba, na kterou se vztahují práva a povinnosti vlastníka lesa.
Cílem výzvy je podpora projektů zaměřených na poskytování služeb inovačním podnikům, provozování a rozšiřování stávajících vědeckotechnických parků, podnikatelských inkubátorů a inovačních center, pořízení nového vybavení, zlepšení kapacit pro společné využívání technologií, výstavbu nové sdílené inovační infrastruktury. Žadateli mohou být malé, střední a velké podniky, neziskové organizace, municipality, vysoké školy, univerzity, výzkumné organizace, - provozovatelé inovační infrastruktury.
Na co lze získat podporu (podporované aktivity):
- poskytování služeb inovačním podnikům (MSP)
- provozování inovační infrastruktury
- rozšíření prostor inovační infrastruktury, pořízení nového vybavení a zlepšení kapacit pro společné využívání technologií
- výstavba nové sdílené inovační infrastruktury
Cílem výzvy je podpořit vznik bytů sloužících k poskytování sociálního bydlení pro ekonomicky neaktivní osoby, které mají ztížený přístup k bydlení v důsledku zvláštních potřeb vyplývajících z jejich nepříznivé sociální situace – věk, zdravotní stav nebo sociální okolnosti jejich života. V rámci výzvy jsou vyhlášeny 2 dotační tituly DT1 - Pečovatelský byt a DT3 - Komunitní dům seniorů. Výše dotace je maximálně 600 000 Kč na jeden byt. Žadateli jsou obce, kraje, dobrovolné svazky obcí, městká část Prahy, příspěvkové organizace zřízené územním samosprávným celkem, veřejně obchodní společnosit, společnosti s ručením omezeným, společnosti komanditní, akciové společnosti, evropské společnosti, družstva, spolky, obecně prospěšné společnosti, církve.
Cílem výzvy je podpořit odstranění bariér při vstupu do domu a do výtahu a také podpořit výstavbu osobních výtahů. Žadateli jsou vlastník nebo spoluvlastník bytového domu, společenství vlastníků, vlastník nebo spoluvlastník jednotky vykonávající činnost správce v bytovém domě, ve kterém společenství vlastníků nevzniklo.
Cílem výzvy je zlepšení životního prostředí na území národních parků a kvality života občanů v obcích, které leží na území národních parků a podpora udržitelného rozvoje těchto obcí. Dotace je určena na budování a obnovu infrastruktury a vybavenosti obcí, snížení světelného znečištění, zpracování rozvojových dokumentů a studií, modernizaci informačních center, vzdělávání a osvětu v oblasti životního prostředí, na kofinancování projektů podpořených z OPŽP 2014–2020 (max. 5 % na jeden kofinancovaný projekt). Žadateli jsou právnické osoby (s výjimkou obchodních korporací s podílem územních samosprávných celků menším než 50 %), správy národních parků a nestátní neziskové organizace, jejichž hlavní činností je environmentální vzdělávání, výchova a osvěta. Realizace podpořeného projektu musí být dokončena nejpozději do 31.1.2024.
Cílem programu je podpora projektů, které mají vztah k Plzni, evropský přesah, podporují integraci města Plzně v evropských strukturách, tvůrčím způsobem přispějí k seznámení se s historií a tradicemi města Plzně či přispějí k prohloubení styků města Plzně s partnerskými městy v různých oblastech. Dotce je určena na produkční a technické zajištění projektu. Žadatelem mohou být fyzické nebo právnické osoby, které nebyly zřízeny nebo založeny za účelem podnikání.
Cílem této výzvy je přispět k účinnému a soudržnému uplatňování práva EU a podporovat rozvoj nových přístupů v oblasti drog, podporovat iniciativy v oblast protidrogové politiky, justiční spolupráci a předcházet trestné činnosti.
V rámci této výzvy jsou přijatelné tyto typy aktivit:
- analytické činnosti, jako je sběr dat, vývoj společných metodik, průzkumy, výzkumné činnosti, hodnocení, workshopy, setkání odborníků,
- vzdělávací činnosti, jako jsou výměny zaměstnanců, workshopy, semináře, školení,
- učení, spolupráce, zvyšování povědomí a šíření informací jako identifikace a výměna osvědčených postupů, vzájemná hodnocení, konference, semináře, informační kampaně, publikace, systémy a nástroje IKT,
- networking.
Jako hlavní žadatelé se mohou přihlásit veřejné orgány a neziskové soukromé subjekty. Podniky vytvářející zisk a mezinárodní organizace se mohou hlásit pouze jako spolu-žadatelé.
Žadatel musí být nadnárodní, alespoň dva oprávněné subjekty musí žádat společně a mít sídlo ve dvou různých členských státech.
Program je přímým finančním nástrojem poskytování podpory kulturních projektů zaměřených na celkové pozvednutí české kultury. Podporovanou aktivitou je např. podpora vzniku, realizace a uvádění umělecky hodnotných děl. Finanční podpora tohoto fondu je poskytována formou účelových dotací, půjček nebo návratných finančních výpomocí. Žadateli jsou FO a PO. Jeden žadatel může podat maximálně tři žádosti ročně.
Příjem žádostí na rok 2021:
- od 24. do 30.8.2020 (projekty zahajované v termínu 1.1. – 31.4.2021)
- od 21. do 27.12.2020 (projekty zahajované v termínu 1.5. – 31.8.2021)
- od 19. do 25.4.2021 (projekty zahajované v termínu 1.9. – 31.12.2021)
Informace:
- Všem žadatelům s projekty na rok 2021, jejichž realizace byla dočasně znemožněna pandemií koronaviru, se bez nutnosti uzavření dodatku k původní smlouvě automaticky umožňuje posunout termín realizace až k meznímu datu 31. prosince 2021 s následným doručením řádného vyúčtování nejpozději ke dni 30. ledna 2022.
Cílem výzvy je zlepšit chápání nových témat a výzev v oblasti lidských práv a nalezení praktických řešení přispívajících ke zlepšení uplatňování lidskoprávních standardů na vnitrostátní úrovni. Výzva se zaměřuje na zvýšení podpory cílových skupin, zlepšení porozumění veřejnosti v oblasti lidských práv a posílení kapacit výzkumných a vzdělávacích institucí řešit nová lidskoprávní témata a výzvy. Dotace je určena na získáné odborných znalostí o naléhavých globálních hrozbách a na řešení snižování sociálních nerovností, předsudků a diskriminace. Žadateli jsou NNO, veřejné výzkumné instituce, veřejné a státní vysoké školy, PO vykonávající činnost škol a školských zařízení, veřejné instituce a subjekty činné v oblasti lidských práv.
Cílem programu je zajistit podporu pro projekty, které jsou primárně zaměřeny na retenci vody v krajině a snižování dopadů sucha na životní prostředí. Podpora se týká tvorby nových, nebo oprava stávajících a zaniklých přírodě blízkých malých vodních nádrží bez rybí obsádky a bez chovu drůbeže, tvorby nebo obnovy přírodních vodních prvků s retenční schopností a opatření k udržitelnému hospodaření se srážkovými vodami, obnovy přirozených funkcí drobných toků a niv, zvyšování retenční kapacity zemědělské půdy a zabránění erozi a degradaci půdy. Žadateli jsou fyzické osoby, fyzické osoby podnikající i právnické osoby - kromě krajských a státních příspěvkových organizací. Dotace se poskytuje pouze na uznatelné náklady realizace projektu vzniklé v období od 1.1.2021 do 31.8.2022.
Místní akční skupina vyhlásila 6. výzvu z Programu rozvoje venkova (PRV) k předkládání Žádostí o podporu v rámci operace 19.2.1. Programu rozvoje venkova na období 2014-2020.
V rámci této výzvy je vyhlášena 1 fiche (opatření):
- Základní služby a obnova vesnic ve venkovských oblastech (Základní služby a obnova vesnic ve venkovských oblastech - Veřejná prostranství, Mateřské a základní školy, Hasičské zbrojnice, Kulturní a spolkové zařízení včetně knihoven).
Cílem výzvy je podpora projektů zaměřených na výstavbu, stavební úpravy a pořízení vybavení odborných učeben středních a vyšších odborných škol za účelem zvýšení kvality vzdělávání ve vazbě na budoucí uplatnění na trhu práce. Žadateli jsou školy a školská zařízení v oblasti středního a vyššího odborného vzdělávání, kraje, obce, organizace zřizované nebo zakládané kraji a obcemi, nestátní neziskové organizace, církve a církevní organizace, organizační složky státu, příspěvkové organizace OSS, další subjekty podílející se na realizaci vzdělávacích aktivit.
Program je zaměřen na podporu zahraničních kontaktů v oblasti neprofesionálních uměleckých aktivit (kategorie B - amatérské divadlo všech druhů, včetně dětského, taneční umění všech druhů s výjimkou folkloru, dechových, symfonických a komorních orchestrů, dětských a dospělých folklorních souborů, dětských a dospělých pěveckých sborů). Žadateli jsou právnické a fyzické osoby.
Průběžné uzávěrky příjmu žádostí:
- 30.9.2020
- 30.4.2021
Cílem výzvy je zlepšení životního prostředí v obcích a jejich okolí prostřednictvím podpory výsadby listnatých stromů, což přispěje k vytvoření kvalitního veřejného prostoru, k vyrovnání teplotních extrémů, ke zlepšení kvality ovzduší a k zadržování vody. Projekty musí být realizovány na veřejně přístupných místech, případně v uzavřených vnitroblocích bytových domů využívaných ke komunitnímu setkávání jejich obyvatel. Žadateli jsou všechny subjekty s prokazatelným vztahem k místu realizace projektu.
Program byl založen za účelem finanční podpory regionálních kulturních tradic - kulturních aktivit spojených s významným výročím měst a obcí, s významným výročím kulturně-historických událostí a s významným výročím význačných osobností působících v oblasti kultury. Žadateli jsou obce a města, právnické i fyzické osoby.
Průběžné uzávěrky příjmu žádostí:
- 30.9.2020
- 30.4.2021
Výzva je zaměřena na podporu snížení energetické náročnosti podnikatelského sektoru. Žadateli jsou malé, střední a velké podniky.
Podporované aktivity:
- Modernizace a rekonstrukce rozvodů elektřiny, plynu a tepla v budovách a v energetických hospodářstvích výrobních závodů za účelem zvýšení účinnosti.
- Zavádění a modernizace systémů měření a regulace např. opatření hardware a sítě včetně příslušného softwaru související se zavedením systému managementu hospodaření s energií podle ČSN EN ISO 50001.
- Modernizace, rekonstrukce stávajících zařízení na výrobu energie pro vlastní spotřebu vedoucí ke zvýšení její účinnosti.
- Modernizace soustav osvětlení budov a průmyslových areálů (pouze v případě náhrady zastaralých technologií za nové efektivní osvětlovací systémy, např. světelných diod - LED).
- Realizace opatření ke snižování energetické náročnosti budov v podnikatelském sektoru (zateplení obvodového pláště, výměna a renovace otvorových výplní, další stavební opatření mající prokazatelně vliv na energetickou náročnost budovy, instalace vzduchotechniky s rekuperací odpadního tepla).
- Využití odpadní energie ve výrobních procesech.
- Snižování energetické náročnosti/zvyšování energetické účinnosti výrobních a technologických procesů, mimo opatření na zdrojích na výrobu energie pro distribuci, nikoliv vlastní spotřebu vedoucí ke zvýšení její účinnosti.
- Instalace OZE pro vlastní spotřebu podniku (využití biomasy, solární systémy, tepelná čerpadla a fotovoltaické systémy).
- Instalace kogenerační jednotky s využitím elektrické a tepelné energie, nebo chladu pro vlastní spotřebu podniku s ohledem na jeho provozní podmínky.
- Instalace akumulace elektrické energie (akumulátor musí být provozován v energetickém hospodářství, které má vlastní zdroj elektrické energie z OZE (např. FVE), nebo z KVET (mimo uhlí, LTO, TTO).
Úkolem je vybudovat plně funkční prototyp systému umělé fotosyntézy, který je schopen vyrábět použitelné syntetické palivo.
Umělá fotosyntéza je široce považována za jednu z nejslibnějších nových technologií k zajištění udržitelných alternativ k současným dodávkám paliva. Vzhledem k tomu, že využívá kombinaci slunečního záření, vody a uhlíku ze vzduchu k výrobě energie, je umělá fotosyntéza považována za potenciální průlomovou energetickou technologii. Může být použita k výrobě vodíku nebo paliv na bázi uhlíku - kolektivně označovaných jako "solární paliva" - které nabízejí efektivní a přenositelné prostředky pro skladování sluneční energie. Sluneční energie může být použita jako alternativa k fosilním palivům a jako surovina pro širokou škálu průmyslových procesů.
Cílem je podpora a oživení kulturních a uměleckých aktivit - tematický okruh 1 (hudba, folklór, divadelní tvorba, taneční umění, výtvarná tvorba, filmové festivaly, foto a design).
V roce 2021 nebudou podporovány:
- tematický okruh 2 (podpora rozvoje a prezentace celoroční umělecké a kulturní činnosti neziskových právnických osob, které byly primárně založeny za účelem kulturní činnosti, jsou činní nejméně po dobu 1 roku, a jejichž aktivity směřují k veřejné prezentaci).
Žadateli jsou fyzické osoby, fyzické osoby podnikající a právnické osoby (tematický okruh 1), NNO (spolek, obecně prospěšná společnost a zakládaný ústav).
Cílem je oživení literární tvorby v kraji za účelem vydávání neperiodických publikací a rozvoje autorské literární tvorby vztahující se k Plzeňskému kraji. Tematické okruhy - Původní autorská tvorba vztahující se k Plzeňskému kraji (poezie, próza, drama); Odborné autorské publikace (prezentace a dokumentace historického a kulturního dědictví kraje, zejména architektury, historických osobností a událostí); Dokumentačně historické publikace obcí a spolků s podílem autorského textu minimálně 50 % obsahu díla (např. prezentace historie, archívních materiálů, vzpomínky pamětníků apod.). Žadateli jsou PO a FO podnikající i nepodnikající.
Účelem programu je podpora průvodcovských služeb v kostelech, kaplích a jiných církevních zařízení ve městě. Dotace je určena na financování mzdových nákladů přímo souvisejících se zajištěním průvodcovských služeb. Cílem podpory je představit a seznámit zájemce s kulturními, společenskými a
historickými fakty významných památek a dalších objektů na území města, kde se služba provádí. Žadatelem o dotaci mohou být právnické a fyzické osoby.
Cílem výzvy je podpora projektových záměrů a projektů (lze podávat od 27.4.2020 do 31.12.2021) zaměřených na výstavbu, rekonstrukce, stavební úpravy a pořízení vybavení odborných učeben ZŠ za účelem zvýšení kvality vzdělávání ve vazbě na budoucí uplatnění studentů na trhu práce. Žadateli jsou kraje, obce, organizace zřizované nebo zakládané kraji a obcemi, NNO, církve a církevní organizace, organizační složky státu, příspěvkové organizace organizačních složek státu, školy a školská zařízení v oblasti základního vzdělávání, další subjekty podílející se na realizaci vzdělávacích aktivit.
Cílem výzvy je podpora projektů zaměřených na stavby, stavební úpravy a pořízení vybavení odborných učeben za účelem zvýšení kvality vzdělávání ve vazbě na budoucí uplatnění na trhu práce v klíčových kompetencích (komunikace v ciczích jazycích, práce s digitálními technologiemi, přírodní vědy, technické a řemeslné obory), na rekonstrukce a stavební úpravy stávající infrastruktury ve vazbě na budování bezbariérovosti škol, na zvýšení kapacit škol ve vazbě na území se sociálně vyloučenou lokalitou, kde je prokazatelný nedostatek těchto kapacit. Žadateli jsou obce, organizace zřizované nebo zakládané obcemi, nestátní neziskové organizace, školy a školská zařízení v oblasti základního vzdělávání, církve a církevní organizace.
Cílem programu je podpora instalací expozic nebo výstav muzejní povahy, zpřístupnění expozic a výstav osobám s omezenou schopností pohybu a orientace. Žadateli mohou být právnické a fyzické osoby - vlastníci sbírky zapsané v Centrální evidenci sbírek muzejní povahy Ministerstva kultury. Není určeno pro příspěvkové organizace zřizované Ministerstvem kultury.
Cílem programu je podpora projektů zaměřených na zvyšování kapacit služeb pro bezdomovce a osoby ohrožené bezdomovectvím a nacházející se v krizi, na zvyšování kapacit nízkoprahových a kulturně komunitních center poskytujících zázemí pro sociálně aktivizační aktivity, na podporu rekonstrukcí, oprav a úprav bytů na byty systému sociálního bydlení a boje proti bezdomovectví. Žadateli jsou hlavní město Praha, městské části hl. m. Prahy, organizace zřízené a založené hl. m. Prahou a městskými částmi hl. m. Prahy, nestnání neziskové organizace.
Program je zaměřen především na inventarizaci ekologické zátěže, průzkumné práce, sanaci kontaminovaných lokalit. V rámci výzvy budou podporovány projekty zaměřené na realizaci průzkumných a doprůzkumných prací a zpracování analýz rizik kontaminovaných nebo potenciálně kontaminovaných lokalit. Projektované průzkumné a doprůzkumné práce mají rozsah kategorie A, B, eventuálně C dle metodického pokynu MŽP pro průzkum konta-minovaného území. Žadateli mohou být subjekty veřejného, neziskového i podnikatelského sektoru.
Cílem programu je podpora speciálního poradenství v oblastech živočišné a rostlinné výroby. Konkrétně je finanční podpora poskytována na pořádání seminářů, školení, vydávání poradenských publikací, pořádání výstav a přehlídek a další aktivity. Žadateli jsou např. vystavovatel nebo pěstitelské svazy. Příjem žádostí o dotaci na semináře a školení konající se v roce 2021 končí 30. 6. 2021. Příjem žádostí o dotaci na semináře a školení konající se v roce 2022 končí 30. 6. 2022.
Cílem výzvy je podpora projektů zaměřených na provoz registrovaných zařízení péče o děti typu dětská skupina (dětská skupina poskytovaná mimo domácnost dítěte, podniková dětská skupina). Projekt lze realizovat po dobu minimálně 12 a maximálně 36 měsíců. Žadateli jsou kraje, obce a jimi zřizované organizace, dobrovolné svazky obcí, poradenské a vzdělávací instituce, veřejné výzkumné instituce, nestátní neziskové organizace, profesní a podnikatelská sdružení, obchodní korporace, OSVČ, státní podniky, právnické osoby vykonávající podnikatelskou činnost zřízené zvláštním zákonem, školy a školská zařízení, vysoké školy, OSS a jimi zřizované příspěvkové organizace, sociální partneři.
Cílem programu je podpora speciálního poradenství v oblasti rostlinné výroby. Konkrétně je finanční podpora poskytována na pořádání seminářů, školení, vydávání poradenských publikací, pořádání výstav a přehlídek a další aktivity. Žadateli jsou např. vystavovatel nebo pěstitelské svazy. Příjem žádostí o dotaci na zabezpečování pořádání výstav a přehlídek konajících se v roce 2021 končí 30. 6. 2021. Příjem žádostí o dotaci na zabezpečování pořádání výstav a přehlídek konajících se v roce 2022 končí 30. 6. 2022. Příjem žádostí o dotaci na publikace doporučovaných odrůd a souvisejících informací vydávané v roce 2021 končí 30. 6. 2021. Příjem žádostí o dotaci na publikace doporučovaných odrůd a souvisejících informací vydávané v roce 2022 končí 30. 6. 2022. Příjem žádostí o dotaci na pořádání výstav pěstovaných rostlin konajících se v roce 2021 končí 30. 6. 2021, v roce 2022 končí 30. 6. 2022. Příjem žádostí o dotaci na semináře a školení konající se v roce 2021 končí 30. 6. 2021, v roce 2022 končí 30. 6. 2022. Příjem žádostí o dotaci na zajištění samostatných odrůdových zkoušek registrovaných odrůd polních plodin začíná 1. 8. 2020 a končí 31. 3. 2021, pro rok 2022 začíná 2. 8. 2021 a končí 31. 3. 2022.
Cílem výzvy je podpora projektů zaměřených na výstavbu, stavební úpravy, pořízení vybavení a kompenzačních pomůcek k zajištění dostatečné kapacity kvalitních a cenově dostupných zařízení péče o děti do tří let, dětských skupin a mateřských škol, nákup staveb a pozemků. Žadateli jsou zařízení péče o děti do 3 let, školy a školská zařízení a další subjekty podílející se na realizaci vzdělávacích aktivit v oblasti předškolního vzdělávání, kraje, obce a jimi zakládané a zřizované organizace, NNO, církve a náboženské společnosti, OSS a příspěvkové organizace OSS.
Program umožňuje zdravotně znevýhodněným občanům města Plzně získat finanční prostředky na zkvalitnění jejich života (např. doplatek na mechanický invalidní vozík, kompenzační a zdravotnické pomůcky, náklady na rehabilitaci, apod.). Žádosti o poskytnutí finančního daru se přijímají v sekretariátu Odboru sociálních služeb MMP, v podatelně MMP, Škroupova 5, Plzeň, nebo je možno je zaslat poštou na adresu - Odbor sociálních služeb Magistrátu města Plzně, Martinská 2, 301 00 Plzeň.
Cílem výzvy je podpora projektových záměrů zaměřených na stavby a stavební práce spojené s výstavbou infrastruktury pro zájmové, neformální a celoživotní vzdělávání, na rekonstrukce a stavební úpravy stávající infrastruktury, včetně zabezpečení bezbariérovosti, na nákup pozemků a staveb, pořízení vybavení budov a učeben, pořízení kompenzačních pomůcek. Žadateli jsou kraje, obce, organizace zřizované nebo zakládané kraji a obcemi, nestátní neziskové organizace, církve, církevní organizace, organizační složky státu, příspěvkové organizace organizačních složek státu, školy a školská zařízení v oblasti předškolního, základního a středního vzdělávání a vyšší odborné školy, další subjekty podílející se na realizaci vzdělávacích aktivit.
Cílem programu je systematická pomoc při obnově poznatelného stavu válečných hrobů a pietních míst na území kraje (udržovací a obnovovací stavebně-technické práce, restaurování a statické zajištění stávajících pomníků, válečných hrobů a pietních míst, zhotovení pamětních desek). Žadateli jsou vlastníci objektu či nemovitosti - fyzické osoby, fyzické osoby podnikající, právnické osoby, obce, dobrovolné svazky obcí.
Cílem výzvy je podpora projektů zaměřených na kontinuální provoz zařízení péče o děti typu dětská skupina/podniková dětská skupina. Žadateli jsou poradenské a vzdělávací instituce, veřejné výzkumné instituce, nestátní neziskové organizace, profesní a podnikatelská sdružení, obchodní korporace, OSVČ, státní podniky, právnické osoby vykonávající podnikatelskou činnost zřízené zvláštním zákonem, školy a školská zařízení, vysoké školy, OSS a jimi zřizované příspěvkové organizace, sociální partneři.
Cílem programu je zachování kultury a kulturních tradic v kraji, rozvoj regionálních a nadregionálních kulturních aktivit. Podporovanou aktivitou je kulturních akcí a aktivit regionálního a nadregionálního významu se zaměřením na tradiční českou hudebnost, divadelní tvořivost, taneční umění a další kulturní tvorbu. Žadateli jsou právnické a fyzické osoby realizující kulturní aktivity na území Libereckého kraje.
Výzva podpoří výstavbu či rekonstrukce stávajících Center duševního zdraví, stacionářů zaměřené na psychoterapeutické služby či psychiatrické ambulance s rozšířenou péčí, zařízení a vybavení mobilních komunitních týmů. Žadateli jsou PO MZ, kraje, obce, dobrovolné svazky obcí a jimi zřizované nebo zakládané organizace, NNO a obchodní společnosti poskytující veřejnou službu v oblasti zdravotní péče.
Cílem výzvy je podpora projektů evropské iniciativy, do kterého se žadatelé mohou přihlásit prostřednictvím zapojení do Společenství paktu starostů a primátorů EU pro klima a energetiku (https://www.eumayors.eu/about/covenant-community/signatories.html). Dotaci až 2 mil. Kč lze získat na zpracování Akčního plánu pro udržitelnou energii a klima, na organizaci Místních dnů pro klima a energii (workshopy, výstavy, komentované prohlídky, dny otevřených dveří) a na zřízení jednoho pracovního místa pro pracovníka obce nebo městské části, který bude zajišťovat přípravu či aktualizaci akčního plánu a následnou realizaci opatření. Žadateli jsou obce, městské části, dobrovolné svazky obcí, místní akční skupiny.
Cílem programu je podpora projektů realizovaných v urbanizovaném prostředí nebo v jeho těsné blízkosti, které povedou k oživení a rozvoji veřejného prostoru a místních komunit na území statutárního města Ostravy (např. piknikové místo s posezením a grilem, zrestaurování laviček, pěstování zeleniny ve městech). Dotace je určena na přípravu projektu, zpracování projektové dokumentace, služby odborníka, realizaci projektu, propagací projektu, vzdělávání a osvěta veřejnosti. Součástí projektů musí být aktivní zapojení veřejnosti do přípravy i realizace projektu. Žadatelem může být fyzická osoba nepodnikající nebo NNO.
Termíny pro odevzdání projektových záměrů:
- Zahájení příjmu projektových záměrů 2. 3. 2020.
- 1. výzva - do 31.3.2020
- 2. výzva - do 31.7.2020
- 3. výzva - do 31.10.2020
- 4. výzva - do 29.1.2021
- 5. výzva - do 30.4.2021
- 6. výzva - do 31.7.2021
Nadace pro oblast periodické hudební publicistiky podporuje zveřejňování a zprostředkování výsledků hudebně kritických, badatelských, dokumentačních, popularizačních, vzdělávacích i jiných činností zaměřených na všechny oblasti tvůrčího odkazu Leoše Janáčka. Při hodnocení bude zohledněna i dlouhodobá aktivní spolupráce se stávajícími mediálními partnery.
Cílem operace je podpora operací v rámci strategie komunitně vedeného místního rozvoje. Dotace je určena na předávání znalostí a informační akce, investice do zemědělských podniků, zpracování a uvádění na trh zemědělských produktů, rozvoj lesnické infrastruktury, rozvoj zemědělské infrastruktury, pozemkové úpravy, investice na založení nebo rozvoj nezemědělských činností, zavádění preventivních protipovodňových opatření v lesích, investice do ochrany melioračních a zpevňujících dřevin, investice do zvyšování environmentálních a společenských funkcí lesa, investice do lesnických technologií a zpracování lesnických produktů, sdílení zařízení a zdrojů, rozvoj spolupráce mezi účastníky krátkých dodavatelských řetězců a místních trhů. O příspěvek mohou žádat koneční žadatelé z území MAS.
Cílem programu je ochrana movitého kulturního dědictví ČR. Podporovanou aktivitou je zakoupení předmětů mimořádné kulturní hodnoty, které patří mezi díla typickým způsobem přestavující vývoj výtvarného umění v České republice. Žadateli jsou muzea, galerie a další subjekty hospodařící se sbírkami muzejní povahy.
Cílem výzvy je podpora projektových záměrů zaměřených na vznik nového sociálního podniku založením nového podnikatelského subjektu, rozšířením stávajícího podniku, který v době podání žádosti není sociálním podnikem, na rozšíření podniku, který je v době podání žádosti sociálním podnikem (rozšíření nabízených produktů a služeb, rozšíření prostorové kapacity podniku, zavedení nových technologií výroby, zefektivnění procesů podniku), na rozšíření stávajících nebo vznik nových podnikatelských aktivit OSVČ. Žadateli jsou nestátní neziskové organizace, obchodní korporace, OSVČ, církve a církevní organizace.
Průběžné termíny ukončení příjmu projektových záměrů: 28.1.2021 a 13.5.2021
Hlavním cílem ceny je vyvinout inovativní řešení, které umožní sledovat všechny komerční nákladní vlaky od všech železničních podniků pokrývající celou evropskou síť. Cílem je poskytnout informace o vlaku v reálném čase, přístupné všem, včetně informací o poloze, odjezdu, cíli, složení a přesnosti.
Požadované řešení musí zohledňovat národní zprávy v souladu s nařízením Komise (EU) č. 1305/2014 ze dne 11. prosince 2014 o technické specifikaci pro interoperabilitu týkající se subsystému telematické aplikace pro nákladní dopravu železničního systému v Evropské unii.
Měla by být prokázána technická platnost a univerzálnost řešení a zároveň by mělo řešení poskytnout životaschopnou cestu (opatření a výhod), která by překonala současný stav a otevřela dveře dalšímu vývoji jednotného ID vlaku.
Pro ocenění je k dispozici 500 000 €, výherce získá 400 000 € a 100 000 € získá první finalista.
Cílem výzvy je podpora projektů zaměřených na rstavby a stavební práce spojené s výstavbou infrastruktury komunitního centra včetně vybudování přípojky pro přivedení inženýrských sítí, rekonstrukce a stavební úpravy existujícího objektu a zázemí pro poskytování aktivit komunitních center včetně sociálních služeb, budou-li v projektu poskytovány, nákup pozemků, budov a staveb, pořízení automobilu pro poskytování terénních a ambulantních sociálních služeb, vybavení pro zajištění provozu zařízení. Žadateli jsou obce, organizace zakládané obcemi, nestátní neziskové organizace, církve a církevní organizace.
Cílem výzvy je podpora pro jednotlivá česká kinematografická díla a jejich účast na nejvýznamnějších mezinárodních filmových festivalech v zahraničí nebo při nominacích na mezinárodní ceny. Klíčová je propagace české kinematografie v zahraničí. Žadateli jsou fyzické a právnické osoby. Celková alokace podpory je 3 000 000 Kč.
Cílem výzvy je zabezpečení sportovní, tělovýchovné, organizační a servisní funkce zastřešující sportovní organizace reprezentující olympijské nebo paralympijské hnutí v České republice, rozvoje olympijského a paralympijského hnutí v České republice a mezinárodní spolupráce, propagace sportu, olympijských a paralympijských principů a hodnot, zdraví prospěšných pohybových aktivit a zdravého životního stylu, zabezpečení sportovní reprezentace České republiky ve vztahu k aktivitám a akcím Mezinárodního olympijského výboru nebo Mezinárodního paralympijského výboru a dále ve vztahu k aktivitám a akcím pod patronací Visegrádské čtyřky v oblasti tzv. Olympijských nadějí, zabezpečení aktivit zastřešující sportovní organizace souvisejících s její úlohou a posláním vyplývajícím z jejího zakladatelského dokumentu a z olympijské a paralympijské charty, zejména v oblasti programů a aktivit zaměřených na rozvoj sportu, na vzdělávání odborných pracovníků ve sportu apod., zabezpečení dalších specifických potřeb souvisejících s činností zastřešujících sportovních organizací a jejich členů, např. v oblasti sociální, v oblasti pojištění sportovců a trenérů, v oblasti plateb autorských poplatků a dalších. Žadatelem jsou je sportovní organizace, která má právní formu spolku nebo pobočného spolku, s hlavním předmětem činnosti v oblasti sportu.
Cílem programu je zvýšit počet absolventů medicíny, kteří se budou připravovat na specializaci v oborech všeobecné praktické lékařství a praktické lékařství pro děti a dorost na území Pardubického kraje a zejména jeho venkovských částí. Dotaci lze poskytnout na rezidenční místo. Rezidenční místo vzniká u poskytovatele zdravotních služeb, který musí splnit podmínky stanovené MZ. Ten vypíše výběrové řízení a vybere si absolventa - rezidenta, kterého bude školit. Rezident se stává jeho zaměstnancem, bude zde absolvovat stáže ve všech základních lékařských oborech a poté i v oborech specializovaných. Příjemcem dotace na rezidenční místo je právnická osoba nebo podnikající fyzická osoba oprávněná k poskytování zdravotních služeb.
Cílem programu je ovlivnění úspor energie a využití obnovitelných zdrojů energie v ČR. Dotace je určena na přípravu komplexně zpracovaného kvalitního energeticky úsporného projektu s návrhem kombinace energeticky úsporných opatření v podobě studie proveditelnosti / energetického posouzení. Žadateli jsou vlastníci domů a jejich nájemci (domů rodinných, bytových, objektů ve veřejném sektoru, objektů pro podnikatelské účely).
Program je zaměřen na podporu činností zaměřených na rozšíření nabídky, zvýšení kvality a rozvoj infrastruktury cestovního ruchu, rozšíření turistických atraktivit či expozic ve městě, vytvoření či vylepšení nabídky produktů cestovního ruchu a jejich propagace. Žadatelem mohou být NNO, fyzické a právnické osoby provozující činnost v této oblasti.
Cílem programu je podpora projektů propagujících město Olomouc v zahraničí a přispívajících k všestranným zahraničním kontaktům a spolupráci (kulturní a umělecké aktivity, festivaly, výstavy a jiné akce v oblasti hudby, divadla, výtvarného umění, navazování spolupráce školských a akademických subjektů, pořádání sportovních akcí a dalších zahraničních aktivit s důrazem na partnerská města). Žadateli jsou nestátní neziskové organizace, právnické a fyzické osoby.
Cílem programu je poskytnutí příspěvku úspěšným žadatelům v programu Dešťovka, vyhlášeného Státním fondem životního prostředí ČR. Účelem je motivovat vlastníky a stavebníky obytných domů k udržitelnému a efektivnímu hospodaření s vodou a snížit tak množství odebírané pitné vody z povrchových a podzemních zdrojů. Žadatelem jsou vlastníci a stavebníci obytných domů. Poskytovaná částka z rozpočtu SMB činí 50 % dotace připsaných na účet žadatele Státním fondem životního prostředí ČR. Žádost lze podat nejpozději do jednoho kalendářního roku od uzavření smlouvy se SFŽP.
Program podporuje činnosti v oblasti ochrany obyvatel, krizového řízení, požární ochrany a bezpečnosti obyvatel (akce složek IZS, pořízení, údržba, modernizace a provoz technických prostředků, preventivně výchovné programy, jednorázové akce pro děti a mládež a vydávání periodických i neperiodických publikací). Žadatelem může být právnická nebo fyzická osoba.
Cílem programu je uchování kulturního dědictví a tradic regionu. Podpora bude směrována na rozvoj společnosti v oblasti kultury, památkové péče a folkloru na bázi národních a regionálních tradic, a těch žadatelů, kteří svojí činností napomáhají ke zprostředkování, uchování a využívání kulturních hodnot Pardubického kraje a upevňují vztah obyvatel k jeho kulturnímu dědictví. Hlavní činností podporovaných subjektů je zejména prezentace hudebních děl, divadelní tvorby,
pořádání koncertů, festivalů, přehlídek a výstav, kulturně-vzdělávacích, prezentačních akcí, tradičních akcí s hlubokými kulturně historickými kořeny v regionu, stavební obnova a restaurování kulturních památek. Žadateli jsou právnické a fyzické osoby činné v oblasti kultury, vlastníci kulturních památek, evidovaných v Ústředním seznamu kulturních památek České republiky, vlastníci objektů památkového charakteru či pozemku, na němž se tento objekt nachází.
Termíny pro příjem žádostí:
- Dotace od 01.03.2021 do 31.10.2021.
- Krajské postupové a národní přehlídky od 01.03.2021 do 31.03.2021.
Předmětem programu je podpora projektům a činnostem, na které nelze žádat o dotaci z vyhlášených dotačních programů a titulů Plzeňského kraje. Jde o tzv. mimoprogramové dotace. Dotaci lze použít jen ve výjimečných případech, kdy nebylo možno využít žádosti o poskytnutí dotace z jiných vyhlášených dotačních programů Plzeňského kraje. Žadateli jsou fyzické i právnické osoby (obec, spolek, svaz, sdružení, společnost, klub, církevní organizace, obecně prospěšná společnost, nadace, nadační fond).
Cílem programu je poskytnutí podpory na vznik nových zelených střech v Brně. Přínosem instalace zelené střechy pro žadatele je zkvalitnění tepelné stability vnitřního prostředí, zlepšení zvukově-izolačních vlastností a dlouhodobá ochrana proti mechanickému poškození hydroizolačních vrstev. Žadatelem může být vlastník nemovitosti nebo osoba k tomuto účelu vlastníkem nemovitosti zplnomocněná. Výše dotace na jeden projekt je v rozmezí 700 – 1 400 Kč na 1 m².
Jihomoravský kraj poskytne finanční podporu fyzickým a právnickým osobám formou individuálních dotací (tzv. mimořádné dotace ad hoc). Tyto dotace jsou určeny pro konkrétního žadatele z důvodů zvláštního zřetele hodných, a to zejména pro okruh projektů, které nejsou v předmětném období podporovány žádným z vyhlášených dotačních programů.
Cílem programu je podpora činnosti organizací, jednotlivců a na podporu významných akcí konaných na území statutárního města Zlína. Maximální výše podpory není stanovena, bude posuzována s ohledem na přiměřenost nákladů zdůvodněných v žádosti. Vhodným žadatelem jsou fyzické nebo právnické osoby provozující danou činnost na území města Zlína.
Cílem programu je podpora sportujících jedinců - účastníků MS a ME v roce 2021. Dotace je určena na rozvoj talentovaných sportovců a na prezentaci Plzeňského kraje v Evropě i ve světě prostřednictvím sportovců. Žadateli jsou fyzické osoby účastnící se MS/ME v individuálním sportu a právnické osoby, v níž je sportovec v individuálním nebo kolektivním sportu (spolky a pobočné spolky).
O poskytnutí individuální podpory může žadatel požádat pouze ve výjimečných případech na mimořádně významné projekty, akce nebo aktivity s regionálním významem v sekci Doprava. Dotace je určena např. na podporu systematické dopravní výchovy dětí nebo na zvýšení popularity a atraktivity veřejné dopravy podporou nostalgických jízd historických vozidel, tramvají a autobusů nebo na aktivity v oblasti dopravy, na které není možné podat žádost o dotaci v žádném ze standardně vyhlašovaných programů. Žadateli jsou FO a PO.
Cílem programu je poskytování stipendií pro účely zajištění lékařů v Kraji Vysočina (stipendijní program). Žadateli jsou studenti lékařské fakulty se sídlem na území České republiky dosud nezařazení do stipendijního programu, kteří úspěšně ukončili nejméně druhý ročník určeného studijního programu.
Cílem programu je poskytování stipendií pro účely zajištění pracovníků vykonávajících nelékařské zdravotnické povolání v Kraji Vysočina (stipendijní program). Žadateli jsou studenti studentům nelékařských oborů, v případě, že se studenti přímo smluvně zaváží pracovat po absolvování studia u konkrétního poskytovatele zdravotních služeb.
Cílem programu je zvyšování akceschopnosti integrovaného záchranného systému a tím k předcházení případných krizových situací nebo ke zmírňování jejich následků. Dotace z tohoto fondu se poskytuje na přípravu a řešení krizových situací a odstraňování jejich následků. Oprávněným žadatelem mohou být jednotlivé složky integrovaného záchranného systému, orgány krizového řízení nebo ostatní subjekty pracující ve prospěch IZS nebo orgánů krizového řízení.
Cílem výzvy je podpora projektů zaměřených na vznik nového sociálního podniku založením nového podnikatelského subjektu, rozšířením stávajícího podniku, který v době podání žádosti není sociálním podnikem, na rozšíření podniku, který je v době podání žádosti sociálním podnikem (rozšíření nabízených produktů a služeb, rozšíření prostorové kapacity podniku, zavedení nových technologií výroby, zefektivnění procesů podniku), na rozšíření stávajících nebo vznik nových podnikatelských aktivit OSVČ. Žadateli jsou nestátní neziskové organizace, obchodní korporace, OSVČ, církve a církevní organizace.
Cílem výzvy je posílení mezinárodní konkurenceschopnosti malých a středních podniků se sídlem v ČR prostřednictvím společných účastí na zahraničních veletrzích či výstavách a marketingová podpora MSP především v oblasti klíčových technologií. Podporovanou aktivitou je oborová prezentace prostřednictvím společné účasti na vybraných specializovaných veletrzích a výstavách v zahraničí, které nejsou zahrnuty do seznamu oficiálních účastí na výstavách a veletrzích organizovaných MPO. Účast na vybraném veletrhu bude podpořena, pokud se jí celkově bude účastnit minimálně 5 firem, ale započítají se i firmy na samostatných expozicích, tzn., že akce se musí účastnit min. 5 účastníků na společné expozici, nebo min. 3 firmy na společné expozici a 2 na samostatné. Účastníkem akce mohou být malé a střední podniky.
O poskytnutí individuální podpory může žadatel požádat pouze ve výjimečných případech, kdy na akci není možné žádat z programů vyhlášených v rámci Dotačního fondu Libereckého kraje - Oblast podpory životní prostředí a zemědělství. Před podáním žádosti je nutné svůj záměr konzultovat se správcem programu. Žadateli jsou FO a PO.
O poskytnutí individuální podpory může žadatel požádat pouze ve výjimečných případech na mimořádně aktivity, například na projekty spolufinancované s národními programy či programy spolufinancovanými z prostředků EU. Žadateli jsou FO a PO.
O poskytnutí individuální podpory může žadatel požádat pouze ve výjimečných případech na mimořádně významné projekty, akce nebo aktivity s regionálním významem. Žádost lze podat na financování celoroční činnosti. Žadateli jsou FO a PO.
O poskytnutí individuální podpory může žadatel požádat pouze ve výjimečných případech na mimořádně významné projekty, akce nebo aktivity s regionálním významem. Žádost o financování lze podat buď na jednorázové akce. Žadateli jsou FO a PO.
O poskytnutí individuální podpory může žadatel požádat pouze v případech, kdy na akci není možné žádat z vyhlášených programů. Žadateli jsou FO a PO.
Cílem projektu je podpora obecně prospěšných účelů zejména v oblastech podpory dětí a mládeže, zdravotnictví, sociální péče, osob s handicapem, vědy, vzdělání, kultury, sportu a životního prostředí. Žadatelem může být pouze právnická osoba.
V grantovém řízení Podpora regionů nelze podat žádost na podporu výstavby a kompletní rekonstrukce dětských a sportovních, dopravních a víceúčelových hřišť - pro tyto žádosti je určeno grantové řízení Oranžové hřiště.
O poskytnutí individuální podpory může žadatel požádat pouze ve výjimečných případech na mimořádně významné projekty, akce nebo aktivity s regionálním významem v sekci Cestovní ruch. Žadateli jsou FO a PO.
Projekt musí být realizován na území Libereckého kraje a jeho turistických oblastí. Na jeden projekt nelze využít více dotačních zdrojů Libereckého kraje.
O poskytnutí individuální podpory může žadatel požádat pouze v případech, kdy na akci není možné žádat z vyhlášených programů. Dotaci je možné využít na významnou kulturní akci, kterou žadatel pořádá na území Libereckého kraje nebo jeho realizace musí být pro Liberecký kraj přínosem, a která byla zařazena na seznam Významných akcí podporovaných Libereckým krajem. Žadateli jsou FO a PO.
O poskytnutí individuální podpory může žadatel požádat pouze ve výjimečných případech na mimořádně významné projekty, akce nebo aktivity s regionálním významem, na které není možné žádat z Dotačního fondu kraje. Žadateli jsou FO a PO.
Program podporuje výstavbu nových dětských a sportovních hřišť. Projekty Oranžových hřišť zohledňují nejnovější poznatky v oblasti bezpečné hry, podpory dětské kreativity a rozvoje motoriky.
Příjemcem nadačního příspěvku mohou být pouze právnické osoby se sídlem v České republice, které splňují kritéria daná podmínkami pro přidělení grantu.
Žádosti lze podávat celoročně. Maximální výše nadačního příspěvku je 2.000.000 Kč. Náklady na projektovou dokumentaci Oranžového hřiště nesmí přesáhnout 15% z celkové výše nadačního příspěvku.
Cílem programu je podpora přípravy a zpracování inovačních projektových záměrů tzv. strategické intervence, které pak mohou podány podány do relevantní výzvy některého z programů podpory na národní či evropské úrovni, nebo zahájení realizace projektu z vlastních zdrojů příjemce asistenčního voucheru či jiných zdrojů mimo programové financování. Žadatelem je veřejnoprávní nebo soukromoprávní subjekt.
Cílem programu je systematická podpora budování absorpční kapacity v kraji v souladu s potřebami inteligentní specializace S3 na národní a krajské úrovni, koordinace příprav strategických záměrů, naplňování strategických cílů Regionální inovační strategie. Podporovanou aktivitou je přímá podpora přípravy strategických projektů (např. operační programy Evropských strukturálních a investičních fondů, Horizon, národní dotační programy, Horizon, COSME, Interreg aj.), které naplňují min. 1 strategický cíl Regionální inovační strategie Zlínského kraje. Žadateli jsou právnické osoby.
Výzva podporuje zřizování nových či rekonstrukce stávajících zařízení pro poskytování komunitní péče. Žadateli jsou kraje, obce, dobrovolné svazky obcí a jimi zřizované či zakládané organizace, NNO, církve a církevní organizace, obchodní společnosti a další subjekty poskytující veřejnou službu v oblasti zdravotnictví.
Cílem 59. výzvy je rozšiřování kapacit zařízení v oblasti předškolního vzdělávání (mateřské školy, dětské skupiny, služby péče o děti, spolky zajišťující péči o děti do 3 let a předškolní vzdělávání dětí). Žadateli jsou školy a školská zařízení v oblasti předškolního vzdělávání, kraje, obce a jimi zřizované či zakládané organizace, NNO, organizační složky státu a jejich příspěvkové organizace.
Žádat je však možné v jednotlivých podvýzvách IPRU (pokud jsou otevřeny) a podmínky výzvy se tak mohou rozšířit:
Cílem výzvy je podpora projektů zaměřených na pořízení bytů, bytových domů, nebytových prostor a jejich adaptace pro potřeby sociálního bydlení, pořízení nezbytného základního vybavení. Sociální bydlení musí splňovat parametry stanovené pro IROP uvedené ve Specifických pravidlech této výzvy. Žadateli jsou obce, NNO, církve, církevní organizace v rámci území jednotlivých MAS.
Cílem výzvy je rozšiřování kapacit a pořizování vybavení ZŠ, SŠ, VOŠ a pro zájmové, neformální a celoživotní vzdělávání. Žadateli jsou školy, školská zařízení a další subjekty podílející se na vzdělávání, kraje, obce a jimi zřizované či zakládané organizace, NNO, organizační složky státu a jejich příspěvkové organizace.
Stav vyhlášených podvýzev IPRU naleznete zde:
Cílem výzvy je podpora projektů zaměřených na pořízení bytů, bytových domů, nebytových prostor a jejich adaptace pro potřeby sociálního bydlení, pořízení nezbytného základního vybavení. Žadateli jsou obce, NNO, církve, církevní organizace. Projekty mohou být realizovány na území aglomerace vymezené ve schváleném integrovaném plánu rozvoje území Liberecko-jablonecké, Karlovarské, Zlínské a Mladoboleslavské aglomerace.
Stav vyhlášených podvýzev naleznete zde:
Cílem výzvy je rozšiřování kapacit zařízení v oblasti předškolního vzdělávání (mateřské školy, dětské skupiny, služby péče o děti, spolky zajišťující péči o děti do 3 let a předškolní vzdělávání dětí). Žadateli jsou školy a školská zařízení v oblasti předškolního vzdělávání, kraje, obce a jimi zřizované či zakládané organizace, NNO, organizační složky státu a jejich příspěvkové organizace.
Cílem výzvy je podpora projektů zaměřených na transformaci ústavních sociálních služeb, rozvoj sociálních služeb, komunitních center a sociálního bydlení. Žadateli jsou kraje, obce, dobrovolné svazky obcí a jimi zřizované či zakládané organizace, OSS a jejich příspěvkové organizace, NNO, církve a církevní organizace.
Stav vyhlášených podvýzev IPRU naleznete zde:
Program je zaměřen na revitalizaci vybraných nemovitých kulturních a přírodních památek včetně revitalizace parků a zahrad, dále na zefektivnění ochrany a využívání sbírkových a knihovních fondů a jejich zpřístupnění. Žadateli mohou být vlastníci kulturního a přírodního dědictví, muzea a knihovny. Maximální výše výdajů z EFRR může činit maximálně 493 130 000 Kč (v případě památek zapsaných na Seznam světového dědictví UNESCO), nebo 246 565 000 Kč (v ostatních případech). Realizace podpořeného projektu musí být dokončena nejpozději do 30.6.2023.
Stav vyhlášených podvýzev IPRU naleznete zde:
Cílem výzvy je rozšiřování kapacit a pořizování vybavení ZŠ, SŠ, VOŠ a pro zájmové, neformální a celoživotní vzdělávání. Žadateli jsou školy, školská zařízení a další subjekty podílející se na vzdělávání, kraje, obce a jimi zřizované či zakládané organizace, NNO, organizační složky státu a jejich příspěvkové organizace.
Cílem výzvy je podpora projektů zaměřených na transformaci ústavních sociálních služeb, rozvoj sociálních služeb, komunitních center a sociálního bydlení. Žadateli jsou kraje, obce, dobrovolné svazky obcí a jimi zřizované či zakládané organizace, OSS a jejich příspěvkové organizace, NNO, církve a církevní organizace.
Cílem výzvy je podpora projektů zaměřených revitalizaci a zatraktivnění památek, zajištění vyšší bezpečnosti návštěvníků, zpřístupnění památkově chráněných objektů, modernizace jejich sociálního zázemí apod. Žadateli jsou vlastníci muzeí, památek a krajské knihovny. Maximální výše výdajů z EFRR činí 493 130 000 Kč (v případě památek zapsaných na Seznam světového dědictví UNESCO), nebo 246 565 000 Kč (v ostatních případech). Realizace podpořeného projektu projektu musí být dokončena nejpozději do 30.6.2023.
Cílem výzvy je podpora projektů zaměřených na transformaci ústavních sociálních služeb, rozvoj sociálních služeb, komunitních center a sociálního bydlení. Žadateli jsou kraje, obce, dobrovolné svazky obcí a jimi zřizované či zakládané organizace, OSS a jejich příspěvkové organizace, NNO, církve a církevní organizace, které realizují projekty v rámci CLLD na území MAS.
Cílem výzvy je podpora projektů zaměřených na pořízení bytů, bytových domů, nebytových prostor a jejich adaptace pro potřeby sociálního bydlení, pořízení nezbytného základního vybavení. Žadateli jsou obce, NNO, církve, církevní organizace. Projekty mohou být realizovány na území Brněnské metropolitní oblasti, Plzeňské metropolitní oblasti a Ústecko-Chomutovské aglomeraci.
Cílem programu je mezinárodní spolupráce pro získávání ERC grantů v základním výzkumu. Omezeno je na max. 1500 EURO měsíčně. Řešení projektu „Podpora ERC žadatelů“ se uskutečňuje na zahraničním pracovišti a předpokládaná délka je stanovena v rozmezí 3 až 6 kalendářních měsíců.
Program je zaměřen na nákup poradenských, expertních a podpůrných služeb v oblasti inovací od organizací pro výzkum a šíření znalostí nebo akreditovaných laboratoří. Cílem výzvy je rozvoj komunikace mezi podnikovou a výzkumnou sférou, které mohou podniky využít k vlastním inovačním aktivitám. Žadateli jsou malé a střední podniky.
Díky Bilaterálnímu fondu mohou české neziskové organizace a organizace z dárcovských zemí (Norsko, Island a Lichtenštejnsko) získat grant na bilaterální projekty, jejichž cílem je rozvíjení a posilování spolupráce, sdílení a přenos znalostí, technologií, zkušeností a osvědčených postupů.
Granty jsou určeny na financování bilaterálních aktivit a iniciativ ve spolupráci s organizací či s expertem z uvedených dárcovských zemí. Mohou navazovat na jiné granty udělené v rámci ACF, případně se vzájemně doplňovat. Podmínkou úspěšné grantové žádosti je proto spolupráce mezi organizací občanské společnosti v České republice a organizací z jednoho z dárcovských států. Partnera můžete najít například skrze databázi partnerských organizací.
Zaměření výzvy:
- občanská participace,
- advokační a watchdogové aktivity,
- zmocnění znevýhodněných skupin,
- občanské vzdělávání a mediální gramotnost,
- posílení neziskových organizací.
Účelem integrovaných nástrojů je realizace provázaných a územně zacílených intervencí, které mohou být financované z různých operačních programů, národních dotací nebo jiných zdrojů. Jedním z integrovaných nástrojů je komunitně vedený místní rozvoj, který je zaměřen na podporu venkovských území. Do komunitně vedeného rozvoje je v ČR zapojeno na 180 místních akčních skupin (MAS).
Poslání fondu:
- Pečuje. Pomáhá lidem, kteří přežili holocaust.
- Připomíná. Podporuje vzdělávací a pietní akce připomínající oběti holocaustu.
- Myslí na budoucnost. Podporuje rozvoj židovských komunit a vzdělávání v judaismu.
- Obnovuje. Podílí se na rekonstrukci a záchraně židovských památek zničených nacistickou i komunistickou totalitou.
- Odškodnili. Pomohli zmírnit majetkové křivdy způsobené během II. světové války.
Nadace je zaměřena na podporu převážně pro občanské iniciativy. Jedná se hlavně o podporu projektů pracovního uplatnění, integrace vyloučených osob formou pracovní aktivity, podporu mobility osob i skupin, zajištění přístupu k bydlení ohroženým nebo sociálně vyloučeným osobám a posilování sociálních vazeb na podporu boje proti izolaci a sociálnímu vyloučení, a to zvláště využíváním volného času na rozvoj dětí a mládeže. Žádat o podporu mohou spolky, občanská sdružení, neziskové organizace a v případě zajišťování pracovního začlenění formou výdělečné činnosti i firmy.
Tento program je zaměřen na podporu projektů zaměřených na obnovu, zajištění a výchovu lesních porostů na území celé České Republiky. Konkrétně jsou podporovány aktivity typu: přirozená obnova a umělá obnova síjí, umělá obnova sadbou, zajištění lesních porostů, výchova lesních porostů a další aktivity.
Dotační titul byl sloučen s dřívějším příspěvkem na obnovu lesů poškozených imisemi a lesů chřadnoucích vinou antropogenních vlivů, doplněn o příspěvky na zřizování nových oplocenek a na následnou péči o výsadby.
Tento program si dává za cíl podporu činností neziskových organizací pracujících s dětmi a mládeží, které mají jeden a více pobočných spolků. Základním cílem je podpora pravidelné celoroční činnosti NNO v oblasti práce s organizovanými i neorganizovanými dětmi a mládeží. Program je určen např. pro občanská sdružení, OPS.
Cílem programu je podpora definovaných národních sportovních center. Maximální účast státního rozpočtu na financování podprogramu je stanovena na 1 900 000 000 Kč. Žadateli jsou ÚSC, spolky (vlastníci pozemku). Žadatel musí být vlastníkem pozemku, na kterém stojí nebo bude stát nemovitá věc, která je předmětem žádosti o dotaci.
Program Vlastní bydlení je úvěrový program na pořízení nebo modernizaci obydlí pro osoby, které žijí v manželství nebo registrovaném partnerství, ve kterém alespoň jeden z manželů nebo registrovaných partnerů nedosáhl ke dni podání žádosti o poskytnutí úvěru věku 40 let, nebo osoba do 40 let, která trvale pečuje o dítě, které nedosáhlo ke dni podání žádosti o poskytnutí úvěru věku 15 let. Žadatel v době podání žádosti o úvěr na pořízení obydlí nesmí být vlastníkem ani spoluvlastníkem obydlí (tato podmínka se netýká úvěru na modernizaci), ani nájemcem družstevního bytu, stejně tak jako jeho manžel či registrovaný partner nesmí být vlastníkem ani spoluvlastníkem obydlí, nebo členem bytového družstva a současně nájemcem družstevního bytu.
Úvěr lze využít na na modernizaci obydlí nebo na pořízení obydlí, na pořízení bytu nebo rodinného domu, na pořízení družstevního podílu v bytovém družstvu s právem nájmu družstevního bytu. Úvěr lze čerpat jednorázově. Čerpání úvěru musí být zahájeno do 1 roku od uzavření smlouvy o poskytnutí úvěru. Splatnost úvěru je 10 let od uzavření smlouvy o poskytnutí úvěru na modernizaci obydlí, resp. 20 let od uzavření smlouvy o poskytnutí úvěru na pořízení obydlí. Žádosti o úvěr lze podat na pracovištích Státního fondu podpory investic v Praze (Vinohradská 1896/46, 120 00 Praha 2) a v Olomouci (Dolní náměstí 192/9, 779 00 Olomouc), a to osobně, poštou, nebo datovou schránkou.
Výše úvěru:
- Nejméně 50 000 Kč a nejvýše 600 000 Kč na modernizaci obydlí.
- Nejvýše 2 400 000 Kč na pořízení rodinného domu, a to výstavbou, nejvýše však 90 % skutečných nákladů na výstavbu, nebo koupí, nejvýše však 90 % ceny sjednané nebo ceny obvyklé podle zákona o oceňování majetku, je-li nižší než cena sjednaná, a to včetně ceny pozemku.
- Nejvýše 2 000 000 Kč na pořízení obydlí koupí bytu nebo družstevního podílu v bytovém družstvu, nejvýše však 90 % ceny sjednané nebo ceny obvyklé podle zákona o oceňování majetku, je-li nižší než cena sjednaná.
Posláním nadace je pomáhat překonávat každodenní překážky lidem s těžkým zrakovým postižením. Stejně tak jako nositel jména nadace se snažíme dělat vše pro to, aby lidé se zrakovým handicapem mohli žít důstojný život. Zároveň usiluje o prevenci vzniku závažných očních onemocnění a snížení rizika pooperačních komplikací. Za dobu více jak dvou desetiletí tak pomohla Nadace mnoha lidem na celém území České republiky nákupem kompenzačních pomůcek, zajištěním vzdělání a rekvalifikací, zakoupením přístrojů pro včasnou diagnostiku, pomohla vyšetřit a vyléčit tupozrakost tisícům dětí a zasloužila se o postavení historicky první nové školy pro zrakově postižené děti.
Cílem výzvy je podpořit rozvoj demokracie a občanské společnosti v zemích Východního partnerství prostřednictvím střednědobých projektů. O poskytnutí grantu mohou žádat fyzické a právnické osoby ze zemí V4 a Východního partnerství. Dotace může být poskytnuta na projekty zaměřené na podporu reformních procesů, politické a hospodářské integrace s EU, posilování institucionální kapacity, budování občanské společnosti a podporu transformace zemí Východního partnerství.
Program podporuje kooperaci malých a středních podniků a institucí z oblasti výzkumu a inovací, jsou podporovány společné projekty, včetně potřebného vybavení, výměnné programy pro odborné pracovníky a dále aktivity MSP v klastrech a sítích. Žadateli mohou být subjekty veřejného, neziskového i soukromého sektoru.
Zasedání Monitorovacího výboru:
- Lhůta pro podání žádosti na 8. zasedání Monitorovacího výboru je 22. srpen 2018 (zasedání se uskuteční ve dnech 5. a 6. prosince 2018).
- Lhůta pro podání žádosti na 9. zasedání Monitorovacího výboru je 27. únor 2019 (zasedání se uskuteční ve dnech 5. a 6. června 2019).
- Lhůta pro podání žádosti na 10. zasedání Monitorovacího výboru je 21. srpen 2019 (zasedání se uskuteční ve dnech 26. a 27. listopadu 2019).
- Lhůta pro podání žádosti na 11. zasedání Monitorovacího výboru je 19. únor 2020 (zasedání se uskuteční ve dnech 26. a 27. května 2020).
- Lhůta pro podání žádosti na 12. zasedání Monitorovacího výboru je 19. leden 2021 (zasedání se uskuteční ve dnech 4. a 5. května 2021).
Cílem programu je podporovat vzdělávání formou: podpory vzdělávacích akcí, seminářů a školení; vytváření a poskytování stipendií; podpory stipendijních programů a studijních pobytů v ČR a v zahraničí; podpory publikační činnosti; podpory vědeckovýzkumné a tvůrčí činnosti a poskytování grantů. Vhodnými žadateli jsou SŠ a VŠ, nebo přímo studenti škol.
Cílem programu je zajistit poradenskou činnost od certifikovaných poradců pro vlastníky či nájemce lesa. Žadateli jsou vlastníci či nájemci lesa. Dotace je určena na finanční prostředky k úhradě části výdajů na poradenskou činnost a zvyšování odborné úrovně vlastníků lesů či nájemců lesa.
O poskytnutí individuální podpory může žadatel požádat pouze ve výjimečných případech na mimořádně významné projekty, akce nebo aktivity s regionálním významem v sekci Mládež a sport. Požadovaná podpora z rozpočtu Zlínského kraje může dosáhnout maximálně 70% celkových způsobilých nákladů; u obcí nad 5 000 obyvatel maximálně 50%.
O poskytnutí individuální podpory může žadatel požádat pouze ve výjimečných případech na mimořádně významné projekty, akce nebo aktivity s regionálním významem, které nejsou podporovány v rámci žádného vyhlášeného dotačního programu. Požadovaná podpora z rozpočtu Zlínského kraje může dosáhnout maximálně 70% celkových způsobilých nákladů; u obcí nad 5 000 obyvatel maximálně 50%.
Cílem programu je podpora pomoci dětem i dospělým se zdravotním postižením k začlenění do společnosti, umožnit jim, aby měli srovnatelné podmínky života s ostatními lidmi. Podpora je poskytována občanským sdružením, církevním právnickým osobám, obecně prospěšným společnostem, školám, obcím a fyzickým osobám, jejichž záměry jsou v souladu s posláním a cíli nadace.
Posláním nadace je uchování baťovské historie a baťovských tradic jako takových. Podpora projektů zaměřených na zdravý rozvoj prosperující komunity, ať už v oblasti sociálního a kulturního rozvoje, vzdělání mládeže a podpory podnikatelských aktivit. Žádat o grant mohou jak fyzické tak i právnické osoby.
Účelem nadačního fondu je podpora rozvoje hospicového hnutí v ČR. Nadační příspěvek mohou získat nestátní neziskové organizace.
Nadační fond se zabývá podporou dlouhodobého rozvoje Prahy 6 a jejích občanů, a to zejména podpory v sociální oblasti a v oblasti kultury, vědy, vzdělávání, zdravotnictví, tělovýchovy a sportu. Podpora je poskytovaná jakékoli právnické nebo fyzické osobě, jejíž činnost je v souladu s účelem nadačního fondu a má trvalé bydliště, sídlo či provozovnu v územním obvodu Městské části Prahy 6.
Cílem programu je podpora využití moderních IT technologií pro řešení společenských problémů. Program cílí především na neziskové organizace a sociální podniky, které tato nová opakovaně využitelná řešení vytváří nebo přebírají ze zahraničí a adaptují na naše podmínky. O finanční podporu mohou žádat nestátní neziskové organizace a sociální podniky.
Cílem nadačního fondu je shromažďovat a přerozdělovat finanční prostředky na asistenční péči pro potřebné lidi, kteří nejsou schopni pokrýt náklady na ni ze svých úspor a výdělků ani státních příspěvků. Přispívají na osobní asistenční péči těm, kteří již vyčerpali všechny své možnosti a nemohou si ji dovolit hradit z vlastních prostředků. Žadatelem o příspěvek Nadačního fondu se může stát osoba, která využívá asistenční péči u našeho smluvního poskytovatele minimálně po dobu 3 měsíců.
Nadace pomáhá rodinám, které se vlivem nemoci dostaly do tíživé situace. Přehled onemocnění, při kterých pomáhá, je uveden na webu. U všech typů onemocnění platí podmínky, že pacient je léčen ve zdravotnickém zařízení na území ČR a rodina má alespoň jedno nezaopatřené dítě.
Nadace sleduje potřeby v České republice ve vybraných oblastech a snaží se pomáhat přesně tam, kde je to třeba. Nadace svou činnost realizuje převážně formou finančního příspěvku. Nadace přispívá především nekomerčním právnickým osobám na rozvoj jejich aktivit a na zlepšení jejich materiálně-technického vybavení a podmínek činnosti. Nadace má široké zaměření bez omezení věku či diagnozy. Žádosti jsou přijímány průběžně, vždy k poslednímu dni v měsící. Rozhodnutí je do 60 dní po zasedání komise. Žádá nekomerční organizace či jednotlivec. Stěžejním projektem nadace je Fond pro rodiče samoživitele, dětem ze sociálně slabších rodin.
Zaměření nadace: jejich posláním je všestranně podporovat děti i dospělé s postižením nervového systému. Pomoc je uskutečňována poskytováním finančních příspěvků fyzickým osobám nebo udělováním finančních grantů právnickým osobám (zařízením, která zabezpečují respitní a domácí péči, asistenční službu nebo vzdělání osobám s postižením). Nadace poskytuje nadační příspěvky na základě zaslaných žádostí, které přijímá celoročně. Žádá jednotlivec i organizace.
Příspěvky pro děti (postižené, nemocné, opuštěné...) a zařízení, která o děti pečují (např. dětské domovy, ústavy sociální péče, stacionáře apod.). Dále senioři a zařízení, která o seniory pečují, tělesně a mentálně postižení bez rozdílu věku, pěstounské rodiny, zvířata (asistenční pes výhradně pro plnoleté klienty, záchrana ohrožených druhů ve volné přírodě i v zajetí atd.). Občanské sdružení vždy podporuje konkrétní osobu či konkrétní zařízení, aby bylo využití daru stoprocentně kontrolovatelné.
Lidem po poškození míchy pomáhá zvládat těžkou životní situaci, zlepšit fyzický i psychický stav a dosáhnout co největší míry samostatnosti a svobody. Při spolupráci vychází z individuálních potřeb, s důrazem na lidskou důstojnost, aktivní přístup a osobní zodpovědnost klientů. S tímto přesvědčením nabízí klientům komplexní praktické informace, pomoc a podporu. Klienty podporuje v jejich seberealizaci krátce po úrazu i v průběhu dalšího života. Věnuje se přímé práci s jednotlivci, neposkytuje finanční příspěvky, nepředepisuje vozíky, léky, ani sanitku pro přepravu a neposkytuje dlouhodobé ubytování.
Nadace poskytuje prostředky především aktivním jednotlivcům, ale i nevládním organizacím. Účelem nadace je prostřednictvím své činnosti nabídnout pomoc těm, kteří ji nejvíc potřebují a zároveň podpořit zájem o přirozenou humánní pomoc směřovanou k lidem, kteří se ocitli v tíživé životní situaci. Ze zkušenosti klientky přispívají i na osobní asistenci ve škole (informace z dubna 2016).
Poslání:
- všestranná podpora humanitárních aktivit právnických a fyzických osob sledujících obecně prospěšné cíle, zejména se zaměřením na podporu projektů a aktivit zdravotního a sociálního charakteru a projektů a aktivit v oblasti vzdělávání ve zdravotnictví
- podpora rozvoje zdravotní péče, podpora komplexního rozvoje diagnostických a léčebných metod zabývajících se problematikou zejména onkologických pacientů
- přispívání na vybavení zdravotnických zařízení s cílem zlepšení podmínek a prostředí pro pacienty
- shromažďování a účelné vynakládání finančních a dalších prostředků k podpoře výzkumných a osvětových programů zaměřených na prevenci, diagnostiku a léčení zejména onkologicky nemocných pacientů
- podpora financování výzkumu a vzdělávání odborníků zejména v oblasti onkologie, kardiologie, cytologie, neurologie, ortopedie, rehabilitace, gastroenterologie včetně zahraničních stáží a studijních pobytů, pořádání národních seminářů a kongresů s vědeckým a populárně - vědeckým zaměřením
- podpora preventivní zdravotní péče, provádění a organizování edukační a osvětové činnosti zaměřené na zdraví
- publikační a propagační činnost a spolupráce s odbornými nadacemi
- další cíle dle rozhodnutí správní rady
Cílem programu Společně pro přírodu je přimět lidi k většímu zájmu o jejich okolí, rozvoji komunitního života a především zvyšování kvality životního prostředí. Projekty musí být zaměřeny primárně na ochranu přírody a krajiny a zlepšení životního prostředí. Mohou se zabývat například úpravami veřejného prostranství, zvyšováním zájmu veřejnosti o místní kulturní a přírodní dědictví nebo rozvojem komunitních vztahů. Projekty by měly pracovat s aktivním zapojením veřejnosti.
Nadace efektivně a dlouhodobě pomáhá při řešení závažných společenských témat, jako jsou problémy seniorů či prevence, boj s drogovou závislostí a zároveň se také zasazuje o rozvoj komunit a životního prostředí. Hlavní účel nadace je vytvářet prostor pro šíření systémových inovací ve vzdělávání a sociálním podnikání vedoucích ke zdravé společnosti, ve které každý může rozvíjet svůj potenciál, najít své místo a prožít spokojený život.
Posláním je podpora právnických a fyzických osob sledujících obecně prospěšné cíle, zejména se zaměřením na podporu projektů a aktivit sociálního charakteru. Nadace poskytuje příspěvky jak fyzickým, tak právnickým osobám - neziskovým organizacím, pokud jejich projekty souvisí s posláním a cíli nadace. Pomoc nadace směřuje především k ohroženým dětem za účelem prohloubení všestranné péče o ně a sociálně slabým rodinám, lidem nemocným a s handicapem. Jednou z priorit nadace je rozvoj náhradní rodinné péče.
Tento program si dává za cíl podporu činností neziskových organizací pracujících s dětmi a mládeží, které nemají žádný pobočný spolek. Základním cílem je podpora pravidelné celoroční činnosti NNO v oblasti práce s organizovanými i neorganizovanými dětmi a mládeží. Program je určen např. pro občanská sdružení, OPS.
Cílem programu je poskytování úvěru na energetickou modernizaci bytových domů (zateplení pláště domu a vnitřních konstrukcí, pořízení a instalaci stínění v exteriéru, rekuperaci, výměnu hlavního zdroje tepla na fosilní paliva za zdroj, který využívá zemní plyn nebo obnovitelné zdroje energie, pořízení a instalaci solárních termických kolektorů, solárních soustav nebo akumulačních nádrží, pořízení centrálního vytápění v bytovém domě, připojení bytového domu k soustavě zásobování tepelnou energií, regulaci otopné soustavy nebo její modernizaci včetně výměny rozvodů tepla a otopných těles, pořízení nebo výměnu předávací stanice podle energetického zákona, výměnu oken a dveří, výměnu výtahu). Žadateli jsou vlastníci nebo spoluvlastníci bytových domů nebo nemovitostí, jejichž součástí je bytový dům, společenství vlastníků, bytová družstva.
Podmínky:
- Úvěr je bezúročný.
- Splatnost úvěru: max. 20 let
- Výše úvěru: nejméně 500 000 - 90 000 000 Kč (max. do 76 % celkových výdajů/90 % způsobilých nákladů v případě podpory malého rozsahu de minimis)
- Musí být dosaženo nejméně 20% úspory spotřeby energie oproti stavu před modernizací.
- Program se nevztahuje na bytové domy v Praze.
- Žádost musí být podána před zahájením energetické modernizace.
Informace:
Dne 1. června se SFRB změnil na Státní fond podpory investic (SFPI).
Cílem Nadace je podpora NNO a jejich schopnosti pomáhat znevýhodněným osobám s respektem k jejich rozmanitosti. Cílem je také rozvíjení dárcovství jako projevu sounáležitosti a odpovědnosti. Nadace je česká NNO, která zdvojnásobuje výtěžky benefičních akcí (např. koncert, divadelní představení, jarmark), podporuje nestátní neziskové organizace v celé České republice, které působí v sociální, zdravotní a humanitární oblasti (tj. ty, které se starají o děti a dospělé s různým typem postižení, hospice, azylové domy, rehabilitační zařízení atd.). Žádají NNO.
Fond byl zřízen na finanční podporu v oblasti tvorby a ochrany životního prostředí a čistoty města. Dotaci lze využít na projekty v oblasti čistoty města, vodního hospodářství, péče o zeleň a jejího rozvoje, svozu, sběru, ukládání a likvidace odpadů, monitorování složek životního prostředí a ekologických procesů, výstavby dětských hřišť a dětských herních prvků, publikační činnosti, ochrany zemědělského a lesního půdního fondu, ochrany zvířat. Žadatelem může být právnická osoba, fyzická osoba podnikající i nepodnikající.
Nadace působí zejména v oblasti sociální a zdravotní. Prostřednictvím fondu pomáhá spoluobčanům, kteří se vlastními silami nemohou dostat z těžké situace, neboť mají nějaký handicap, ať už fyzický, psychický nebo sociální. Žádosti lze podávat celoročně. Kromě toho nadace vyhlašuje pravidelně výběrové řízení, ve kterém rozděluje granty z investičního fondu.
Podporuje takové zařízení a programy, v jejichž rámci se rozvíjí sociální a humanitární péče, především zaměřená na lidi staré, nemocné nebo jinak zdravotně nebo sociálně handicapované. Grantové řízení je vyhlašováno každoročně, s termínem uzávěrky vždy k 15. září běžného roku.
Nadace Jistota se již více než dvě desítky let podílí na péči o hendikepované v průběhu celého jejich života. Část jejích projektů se zaměřuje na ranou péči, rozsáhlou podporu poskytuje Nadace organizacím, které pomáhají lidem sociálně či zdravotně znevýhodněným. Nadace také podporuje oblast hospicové péče, čímž okruh života uzavírá. Nadace tak představuje zdroj finančních prostředků pro pomoc v průběhu celého lidského života.
Patron dětí je dárcovský projekt Nadace Sirius, jehož cílem je prostřednictvím online veřejné sbírky shromažďovat finanční prostředky a pomáhat sociálně a zdravotně znevýhodněným dětem (do 18 let věku) z celé České republiky k zajištění jejich potřeb.
Patron dětí pomáhá v těchto oblastech:
- Vzdělání
- Sportovní pomůcky
- Volný čas
- Zdravotní pomoc
- Pomoc rodině s dětmi v nouzi
- Zdravotní pomůcky
Nadace J&T je stabilním, silným a spolehlivým partnerem pro neziskový sektor a veřejnou správu. Pomáhá individuálně rodinám s dětmi v tíživé situaci a zasazuje se o nastavení funkčního systému péče o ohrožené děti s důrazem na prevenci. Výzva pro oblast náhradní rodinné péče je určena zejména pro pomoc neziskovým organizacím, které se zabývají problematikou dětí v náhradní rodinné péči. Právnické osoby v oblasti NRP jsou podporovány zejména v poskytování služeb náhradním rodinám.
Tento program je zaměřen na podporu vybrané myslivecké činnosti (příspěvek na využití dravců při ochraně rostlin a příspěvek na chladicí zařízení pro ulovenou zvěř). Výše finančních příspěvků se určí jako součet součinů sazeb a množství skutečně provedených technických jednotek (s výjimkou finančního příspěvku na zjišťování nákaz v chovech zvěře, jehož výše se stanoví ve výši 80 % skutečně vynaložených přímých nákladů a finančního příspěvku na chladicí zařízení pro ulovenou zvěř, jehož výše se stanoví ve výši 50 % skutečně vynaložených přímých nákladů, nejvýše však může činit 40 000 Kč). Žadatelem je uživatel honitby.
Cílem programu je podpora projektů s menším finančním objemem, které mají dopad na příhraniční území na místní úrovni. Žadateli jsou fyzické a právnické osoby působící na území Euroregionu Silesia.
Termíny příjmu žádostí:
- 7. kolo - termín uzávěrky do 4.3.2019 - (Termín zasedání Euroregionálního řídícího výboru - 13.6.2019)
- 8. kolo - termín uzávěrky do 5.9.2019 - (Termín zasedání Euroregionálního řídícího výboru - 12.12.2019)
- 9. kolo - termín uzávěrky do 3.3.2020 - (Termín zasedání Euroregionálního řídícího výboru - 25.6.2020)
- 10. kolo - termín uzávěrky do 7.9.2020 - (Termín zasedání Euroregionálního řídícího výboru - 10.12.2020)
- 11. kolo - termín uzávěrky do 9.3.2021 - (Termín zasedání Euroregionálního řídícího výboru - 17.6.2021)
- 12. kolo - termín uzávěrky do 7.9.2021 - (Termín zasedání Euroregionálního řídícího výboru - 16.12.2021)
Pomáhá dětem týraným, zneužívaným, mentálně i fyzicky handicapovaným, opuštěným a dětem, které se ocitnou v obtížné životní situaci již od roku 1993. Ze zkušenosti klientky přispívají i na osobní asistenci ve škole (informace z dubna 2016). Za dobu své čtyřiadvacetileté existence mohla nadace díky dárcům a firmám, kterým je sociální odpovědnost vlastní, přerozdělit ve prospěch dětí více než 280 miliónů korun, zodpovědět stovky dotazů na Lince právní pomoci, spustit řadu osvětových kampaní a přispět ke šťastnějším koncům mnoha příběhů.
Cílovou skupinou jsou děti s tělesným hendikepem a studenti vysokých škol z České a Slovenské republiky. Nadace poskytuje počítače nebo jiné elektronické pomůcky pro tělesně postižené děti od 7 let, pomáhá financovat hudební nástroj nevidomým konzervatoristům a výuku na hudební nástroj na základní umělecké škole jinak hendikepovaným dětem a financuje zapůjčení učebnic nevidomým dětem. Mládeži z dětských domovů nebo pěstounských rodin poskytuje nadace stipendium a vysokoškolákům přispívá na zahraniční studijní pobyty.
Podporuje zejména projekty, které vedou ke zlepšování a rozvoji kvality života seniorů. Žádatelem může být jen neziskové organizace. Nadace byla založena v roce 2008. Za 10 let rozdělili mezi neziskové organizace pomáhající seniorům více než 30 mil. korun.
Program podporuje aktivní lidi, kteří chtějí zlepšit život ve své sousedské komunitě. Cílem programu je zlepšování veřejného prostoru a mezilidských vztahů v sousedských komunitách a posilování jejich soběstačnosti. Máte zajímavý nápad na změnu? Chcete rozhýbat život ve vaší ulici, čtvrti nebo obci? Chcete propojit lidi kolem sebe a zlepšit společně život ve své komunitě? Zapojíte do svých plánů sousedy, místní podnikatele i radnici?
Výzva Handicapovaní a nemocní je určena na pomoc nemocným a hendikepovaným lidem tak, aby se mohli zapojit do běžného života. V současné době je podpora určena pro rodiny s nezaopatřeným dítětem/dětmi, kde je nemocný či s handicapem rodič nebo dítě. Maximální výše podpory může dosáhnout až 50 000 Kč. Příspěvky mohou být určeny na:
- Speciální autosedačky, speciální postel nebo matraci, chodítko, příslušenství ke kochleárnímu implantátu, sluchadla, příslušenství k vozíkům, kyslíkový koncentrátor, lupy pro slabozraké, speciální úpravy automobilů, kochleární implantát
- Stropní zvedák, schodišťovou plošinu nebo sedačku, schodolez
- MOTOmed
- Bezbariérové úpravy
- Asistenční psy
Cílem nadace je pomoci potřebným a jejím posláním je umožnit kvalitnější a pestřejší život. Nadace shromažďuje prostředky především z darů svého zřizovatele – stavební společnosti SYNER, s.r.o. Tyto pak ve formě finančních a nefinančních darů věnuje na pomoc konkrétním lidem a institucím.
Grantový program rozvíjí technologické kapacity neziskových organizací a veřejných knihoven v České republice, a to zajištěním přístupu k softwaru, hardwaru, IT službám a souvisejícímu vzdělání, díky čemuž mohou tyto organizace efektivněji a snadněji dosahovat svých cílů a naplňovat svá poslání.
Své poslání dále naplňujeme pořádáním vzdělávacích akcí - například ve spolupráci se společností Microsoft každoročně přípravujeme Den pro neziskové organizace, pořádáme webináře a další aktivity. Informujeme také o dalších zajímavých nabídkách a projektech na poli IT pro neziskové organizace a ve spolupráci s dalšími subjekty vytváříme nové nabídky a projekty.
Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody funguje již od roku 1993 (do roku 2017 pod názvem Nadace pro záchranu a obnovu Jizerských hor) a je významnou celostátně působící nadací v oblasti životního prostředí. Chráníme a obnovujeme přírodní prostředí a motivujeme k tomu i širokou veřejnost. Poskytujeme nezávislou finanční pomoc organizacím i jednotlivcům, jejichž činnost je ve shodě s posláním nadace. Podporujeme projekty na ochranu a obnovu hodnot přírodního a krajinného prostředí. Svou pozornost v současné době zaměřujeme na nápravu vodního režimu v krajině, obnovu stabilních lesních ekosystémů a ochranu cenných přírodních lokalit. Pravidelně procházíme obsáhlým hodnocením a jsme držiteli certifikátu Známka kvality, která je udělována Fórem dárců ověřeným nadacím.
Program je zaměřen na podporu přeshraniční spolupráce ČR-Sasko. Žadateli mohou být veřejnoprávní subjekty. Podporovány jsou aktivity zaměřené na rozvoj právní a správní spolupráce a spolupráce mezi občany a institucemi. Zasedání Monitorovacího výboru 14.5.2019 - 15.5.2019 (pro žádosti podané do 14.12.2018). Zasedání Monitorovacího výboru 10.9.2019 - 11.9.2019 (pro žádosti podané do 12.4.2019). Zasedání Monitorovacího výboru 3.12.2019 - 4.12.2019 (pro žádosti podané do 28.6.2019).
Cílem tohoto programu je podpořit diplomové, bakalářské a seminární práce studentů vysokých a středních škol, které mají svým zaměřením vazbu na ochranu a obnovu hodnot přírodního a krajinného prostředí. Žadateli mohou být studenti všech typů studia na středních a vysokých školách a univerzitách, střední školy, vysoké školy, ve výjimečných případech učitelé těchto škol apod.
Podporu mohou získat zejména projekty, díky kterým vzniknou např. místa k setkávání, komunitní centra a zahrady. Projekty, které opravují drobné památky, upravují zanedbaná místa, společné proměny parků, výsadba stromů, alejí a jiné.
Lze zažádat také o podporu projektů, které vedou k oživení ulic a náměstí (např. pouliční slavnosti, komentované procházky, pikniky). Nebo jde o dobrovolnicky pořádané nekomerční kulturní akce nebo sousedská setkávání a komunitní dílny.
Hlásit se mohou skupiny minimálně tří lidí, kteří si navzájem důvěřují. Buď ve spojení s partou lidí, se kterou dokáží změnit místo, kde žijí, nebo ve spojení s neziskovou místní organizací. V širším týmu lidí, se kterými bude projekt realizován, vždy musí být aktivně zastoupen zaměstnanec Finanční skupiny České spořitelny.
Žádosti lze podávat do vyčerpání rozpočtu.
O poskytnutí individuální podpory může žadatel požádat pouze ve výjimečných případech na mimořádně významné projekty, akce nebo aktivity s regionálním významem v sekci Sociální věci. Požadovaná podpora z rozpočtu Zlínského kraje může dosáhnout maximálně 70% celkových způsobilých nákladů; u obcí nad 5 000 obyvatel maximálně 50%.
Cílem programu je podpora projektů na ochranu biodiverzity a přírodního prostředí nebo nápravu vodního režimu krajiny úhradou až poloviny prostředků potřebných na kofinancování úspěšných záměrů podaných v rámci OPŽP. Dalším formou podpory je uhrazení přímých nákladů na realizaci drobných opatření na zlepšení vodního režimu krajiny (obnova tůní, slepých ramen, mokřadů, malých vodních nádrží apod.).
Nadace pro transplantace kostní dřeně pomáhá již od roku 1992 po celé České republice nemocným s onkologickým onemocněním krve, zejména s leukémiemi a lymfomy, ale i s dalšími život ohrožujícími krevními chorobami. Hlavní oblastí naší podpory jsou dárcovství a transplantace krvetvorných buněk. Podporujeme také zlepšování vybavení hemato-onkologických center a laboratoří, přispíváme na vzdělávání, rozvoj vědy a výzkumu v oblasti hemato-onkologie a transplantační medicíny. Podporujeme pacienty, kteří se díky své nemoci dostali do tíživé životní situace.
Jsme živou organizací, která může svůj program naplňovat jen díky podpoře široké veřejnosti. Za pomoci dobrovolníků po celé České republice jsou každoročně organizovány akce, které pomáhají naší nadaci. Žádný dar ani pomoc pro nás není malá. Děkujeme, že nám pomáháte pomáhat.
Nadace pro transplantace kostní dřeně podporuje:
- Dobrovolné dárcovství kostní dřeně a krvetvorných buněk
- Programy na podporu pacientských klubů a pacientů po transplantaci a onkologické léčbě
- Vzdělávání v hematologii, onkologii a transplantační medicíně
- Přístrojové vybavení transplantačních center
-
Medicínský výzkum v oblasti hematologie, onkologie a transplantační medicíny
Nadace Nova se zabývá pomocí znevýhodněným dětem do 18 let v následujících oblastech:
- Zdraví
- Vzdělání
- Humanitární pomoc
- Aktivního trávení volného času
Žádat o podporu mohou fyzické i právnické osoby.
Hlavními oblastmi, které fond podporuje, jsou školství a vzdělávání, humanitární a sociální projekty, dětské sportovní aktivity a vzdělávací projekty v oblasti designu a sklářství a to především v Libereckém kraji. Všechny finanční prostředky jsou rozděleny v souladu s Nadační listinou a Statutem nadačního fondu.
Fond podporuje navazování a rozvoj osobních kontaktů mezi mladými lidmi z České republiky a Německa. Podporuje školní partnerství, setkávání žáků všech stupňů škol, odborná praktika, roční studijní pobyty, práci s mládeží i volnočasové aktivity v oblasti sportu i kultury.
Podporované aktivity by měly vést k navazování kontaktů a přátelství, nahlédnutí do kultury a všedního života sousední země, zvládnutí jazyka, ale i k kreativnímu nakládání s volným časem.
Do projektu musí být zapojeni partneři z obou zemí (organizace nebo i fyzické osoby) a žádosti jsou přijímány čtvrtletně. Výše podpory ze strany fondu je obvykle do výše 50 % celkových nákladů projektu, v rámci zvláštních výzev to může být až 70 %. Délka trvání projektu by neměla přesáhnout jeden rok.
Cílem programu Konta Bariéry je dlouhodobá podpora sportovních aktivitit lidí s postižením. A to organizace i jednotlivce všech generací. Zaměřujeme se primárně na oblasti, které nejsou financovány ze státních zdrojů.
Fond podporuje osamělé rodiče samoživitele žijící v domácnosti s jedním či více dětmi. Cílem fondu je pomoci samoživitelům vychovávajícím jedno či více dětí do věku 18 let, a to děti biologické, adoptivní či v pěstounské péči (žádost mohou podat pěstouni, kteří nepobírají tzv. pěstounské dávky, resp. odměnu pěstouna). Záměrem Fondu je podpořit osamělé rodiče v nouzi, a to nejčastěji formou jednorázového příspěvku. Vyjímečně lze poskytnout příspěvek krátkodobý až střednědobý.
Program je zaměřen na podporu přeshraniční spolupráce ČR-Sasko. Žadateli jsou veřejnoprávní subjekty. Podporovány jsou aktivity v oblasti předškolního a školního vzdělávání, zlepšování ekologického povědomí, jazykové vybavenosti a rozvoje kooperace vysokých škol. Zasedání Monitorovacího výboru 14.5.2019 - 15.5.2019 (pro žádosti podané do 14.12.2018). Zasedání Monitorovacího výboru 10.9.2019 - 11.9.2019 (pro žádosti podané do 12.4.2019). Zasedání Monitorovacího výboru 3.12.2019 - 4.12.2019 (pro žádosti podané do 28.6.2019).
V rámci této prioritní osy budou podporovány projekty zaměřené na rozvoj přeshraniční integrace služeb a prohloubení mezikulturní výměny. Žadateli mohou být vzdělávací instituce, vysoké školy, NNO, orgány veřejné správy, komory a sdružení.
- Termín 6. zasedání Monitorovacího výboru byl stanoven na 15. - 16. května 2018 (pro projekty podané do 12. ledna 2018).
- Termín 7. zasedání Monitorovacího výboru byl stanoven na 26. - 27. března 2019 (pro projekty podané do 23. listopadu 2018).
- Termín 8. zasedání Monitorovacího výboru byl stanoven na 22. - 23. října 2019 (pro projekty podané do 17. května 2018).
- Termín 9. zasedání Monitorovacího výboru byl stanoven na 26. - 27. února 2020 (pro projekty podané do 11. října 2019).
- Termín 10. zasedání Monitorovacího výboru byl stanoven na 4. - 5. listopadu 2020 (pro projekty podané do 15. května 2020).
- Termín 11. zasedání Monitorovacího výboru byl stanoven na 11. - 12. května 2021 (pro projekty podané do 15. ledna 2021).
- Termín 12. zasedání Monitorovacího výboru byl stanoven na 29. června 2021 (pro projekty podané do 19. března 2021).
- Termín 13. zasedání Monitorovacího výboru byl stanoven na 15. září 2021 (pro projekty podané do 11. června 2021).
- Termín 14. zasedání Monitorovacího výboru byl stanoven na 15. prosince 2021 (pro projekty podané do 10. září 2021).
Program pomáhá dětem, které nemohou vyrůstat ve své vlastní rodině již přes 18 let. Její pomoc se týká dětí na území celé České republiky. S partnery, dárci a dobrovolníky se nadace snaží o to, aby děti mohly vyrůstat s mámou a tátou.
Program podporuje společné duální vzdělávací programy a výměnu zkušeností v této oblasti, opatření pro vzájemné uznávání kvalifikací, odborné studie v oblasti vzdělávání a trhu práce. Žadateli mohou být především vzdělávací instituce.
Zasedání Monitorovacího výboru:
- Lhůta pro podání žádosti na 8. zasedání Monitorovacího výboru je 22. srpen 2018 (zasedání se uskuteční ve dnech 5. a 6. prosince 2018).
- Lhůta pro podání žádosti na 9. zasedání Monitorovacího výboru je 27. únor 2019 (zasedání se uskuteční ve dnech 5. a 6. června 2019).
- Lhůta pro podání žádosti na 10. zasedání Monitorovacího výboru je 21. srpen 2019 (zasedání se uskuteční ve dnech 26. a 27. listopadu 2019).
- Lhůta pro podání žádosti na 11. zasedání Monitorovacího výboru je 19. únor 2020 (zasedání se uskuteční ve dnech 26. a 27. května 2020 - z důvodu zamezení šíření nákazy COVID přesunuto pravděpodobně na 24. a 25.11.2020).
- Lhůta pro podání žádosti na 12. zasedání Monitorovacího výboru je 19. leden 2021 (zasedání se uskuteční ve dnech 4. a 5. května 2021).
Cílem rozvojového programu je zajistit zlepšení kvality vzdělávání právnických osob vykonávajících činnost středních škol zapsaných do rejstříku škol a školských zařízení v těch oborech vzdělání, které lze z pohledu potřeb trhu práce, popřípadě i z pohledu unikátnosti a tradice považovat v daném území za nenahraditelné (vybrané obory). Žadateli jsou kraje a církevní školy.
Cílem programu je pomoci s opravou přes 1,5 milionu bytů, které ještě zbývá opravit. Podporovanou aktivitou jsou opravy poruch domů, pro snížení energetické náročnosti domů, modernizaci bytových jader, opravy společných prostor. Žadateli jsou vlastníci bytového fondu bez rozdílu vlastnictví - jak právnické, tak fyzické osoby, města a obce, družstva a SVJ.
Informace:
Dne 1. června se SFRB změnil na Státní fond podpory investic (SFPI).
Pomozte dětem je charitativní projekt spojený s celonárodní veřejnou sbírkou, který pořádá Nadace rozvoje občanské společnosti ve spolupráci s Českou televizí už 20 let. Hlavním cílem sbírky je umožnit přímou a účinnou pomoc ohroženým a znevýhodněným dětem do 18 let věku po celé České republice.
Každoročně je Nadací vyhlašováno veřejné výběrové řízení na nadační příspěvky ze sbírky. Peníze jsou distribuovány do všech regionů ČR, pomoc realizují nestátní neziskové organizace (NNO) prostřednictvím individuálních a ročních projektů. Maximální výše nadačního příspěvku ze sbírky pomozte dětem je u ročních žádostí 350 000 Kč, u individuálních žádostí pak 35 000 Kč.
Žádosti organizací hodnotí komise složené z odborníků, které v rámci každého ročníku posuzují a vybírají TOP 50 projektů určených k podpoře.
Cílem fondu je podpora znevýhodněných dětí vyrůstajících v ústavních zařízeních ve Středočeském a Královéhradeckém kraji v oblasti vzdělávání a osobního rozvoje. Fond přispívá ke zlepšení podmínek ke studiu a posilování motivace ke vzdělávání. Podporuje všechny související vzdělávací aktivity a náklady, včetně materiálního vybavení.
Příspěvek je možné využít na financování:
- doučování
- rozvojových a dalších vzdělávacích aktivit
- odborných vzdělávacích kurzů
- psychologické podpory, mentoringu
- materiálních potřeb nezbytných ke studiu
- ubytování na internátu
- dopravy do školy
- získání řidičského průkazu – pro potřeby budoucího pracovního uplatnění
- školného
Cílem programu je podat pomocnou ruku lidem, kteří ztratili bydlení. Program je určen těm, kteří:
- se právě ocitli na ulici, nebo projevují soustavnější snahu se z ulice dostat,
- jsou v akutní situaci a jejich další pobyt na ulici by znamenal ohrožení života
- bydlí sice v zařízení s podporou sociálního pracovníka, ale jejich další setrvání v zařízení je vážně ohroženo
Stipendijní program má za cíl podporu cílevědomých a talentovaných studentů. Stipendium je určeno jak pro nastávající studenty VŠ, kteří chtějí dosáhnout konkrétních akademických cílů a dosáhnout co nejlepšího vzdělání, tak pro studenty vyšších ročníků VŠ, kteří pro pokračování v jejich studiu potřebují finanční podporu. Podpora je koncipována na jeden školní rok s možností případného prodloužení při splnění podmínek poskytovatele stipendia. V případě předčasného ukončení studia zaniká i nárok na stipendium.
Cílem projektu je vrátit lesům Jizerských hor jejich přirozenou a zdravou podobu a zároveň pomoci se zadržením vody v místních cenných rašeliništích. Projekt pomůže přírodně unikátním podmáčeným smrčinám v samém srdci Jizerských hor. Dojde k výsadbám více jak 14 tisíc geneticky původních sazenic stromů a díky vybudováním 60 přehrážek se podaří obnovit i unikátní rašeliniště, která jsou v současné době ohrožena vysycháním.
Tento program podpory je určen pro nová projektová partnerství a slouží jako zjednodušený program pro žádost ve více oblastech. Česko-německý fond budoucnosti podporuje rozmanité česko-německé projekty v oblastech mládeže a školství, kultury, partnerství obcí a zájmových sdružení, sociální podpory a podpory menšin.
Program Začínáme! je určen na:
- Aktivity v oblasti setkávání mládeže a školství
- Přípravu česko-německých projektů v oblastech kultury, partnerství obcí a zájmových sdružení, diskuzních fór, sociální podpory a podpory menšin
Program je určen primárně pro nové žadatele, nebo pro žadatele, kteří žádali o předchozí projekt před 3 a více lety.
Tento grant je určen pro učitele či lektory registrované v Síti křesťanských učitelů, kteří mají zájem učit, či jako lektoři přednášet v oblasti preventivních, etických nebo duchovních programů. Kurz musí být pořádaný akreditovanou vzdělávací institucí a musí být akreditován u MŠMT v rozsahu 250, 40 nebo 80 hodin. Prostředky z grantu lze využít na úhradu kurzovného v období upřesněném přihláškou.
Žadatelem o nadační grant může být pouze právnická osoba, která prokáže svoji existenci dokladem o řádné registraci v souladu s právním řádem České republiky a splňuje zákonem stanovené podmínky pro příslušnou činnost sociální a humanitární zaměřenou ve prospěch občanů se zdravotním postižením.
Žádosti lze podávat v průběhu celého roku.
Nadační granty mohou být poskytovány občanským sdružením, obecně prospěšným společnostem, církevním právnickým osobám poskytující sociální, zdravotnické a vzdělávací služby a příspěvkovým organizacím.
Aktuálně lze podávat žádosti do 31.1.2021.
Cílem je podpořit především školy, školky a organizace pracující s mládeží v jejich záměrech z oblasti ekologické výchovy dětí. Podporovány jsou projekty menšího rozsahu, které mají za cíl prohlubovat vztah nejmladší generace k přírodě. Důraz je kladen na práci v terénu a na samostatnou aktivitu dětí. Podporované aktivity:
Žádosti pro následující rok lze podávat vždy do 15.12.
Cílem nadace je:
- pomoci dětem postiženým mozkovou obrnou (formou nákupu pomůcek, přístrojů, zařízení, využití darů..),
- patronace nad dětskými skupinovými centry v ČR (léčebny, stacionáře, dětské domovy, ústavy..),
- zkvalitnění a rozšíření rehabilitační a léčebné základny postižených ve spolupráci se světovými zdravotnickými centry, především MUDr. Vojty,
- pomoci dětem postiženým DMO a diabetes,
- zřízení, vedení půjčovny invalidních vozíků, pomůcek, v zájmu postižených spoluobčanů v rámci celé ČR, poskytování individuální pomoci podle žádostí k nákupu pomůcek,
- pomoc postiženým přírodními katastrofami, organizování pomoci, realizace výzev, sbírek,
- organizování sportovních, kulturních, společenských akcí se zaměřením na integraci postižených mezi zdravé, na integraci postižených do běžného života,
- nakladatelská a vydavatelská činnost ve výběru informací směřujících ke zkvalitnění rehabilitační, léčebné základny postižených dětí po DMO.
Cílů a účelu činnosti je dosahováno prostřednictvím realizace projektu "Nemysli jen na sebe", projektu "Zdravé zuby", projektu "Zřízení, vedení centrální půjčovny pomůcek".
Účelem fungování nadace je podpora zlepšování kvality života a rozvoj duchovních a materiálních hodnot, podpora a uplatňování základních lidských práv a přispění k lepšímu životu jednotlivců i společnosti jako takové.
Program Skils uskutečňuje tyto zásady v oblastech:
- podpory lidí, kteří jsou ve společnosti znevýhodnění pro svůj fyzický nebo sociální stav
- podpory mladých talentovaných a rozvoji vzdělanosti
- podpory sportovního vyžití
- podpory umění
- podpory rozvoje zdravotnických zařízení
- zlepšování kvality životního prostředí.
O nadační příspěvek ze sbírky Světluška v rámci HGŘ může požádat organizace pomáhající lidem s těžkým zrakovým nebo zrakovým kombinovaným postižením na území České republiky.
Nově se musí všichni žadatele za danou právnickou osobu zaregistrovat v aplikaci Granty a vytvořit si tak vlastní účet pro organizaci. Ve svém uživatelském účtu je pak možné žádosti rozpracovávat, průběžně ukládat či podávat.
Grantové programy HGŘ jsou:
1. Mobilita a sebeobsluha;
2. Volnočasové aktivity a seberealizace;
3. Vzdělávání a přístup k informacím;
4. Zaměstnávání a finanční nezávislost;
5. Asistivní technologie a kompenzační pomůcky.
Nadace má za cíl podporu obecně prospěšné činnosti v Libereckém kraji. Její cílovou skupinou jsou místní organizace a občanské iniciativy. Fond tělovýchovy a sportu je určen převážně pro sportovní oddíly v libereckém regionu. Podílí se například na:
- nákupu sportovního vybavení
- obnově sportovních zařízení
- nákladech na pořádání sportovních akcí
- podpoře oddílů zabývajících se zimními sporty.
Nadace má za cíl podporu obecně prospěšné činnosti v Libereckém kraji. Její cílovou skupinou jsou místní organizace a občanské iniciativy. Fond ekologie a životního prostředí má za cíl především:
- podporu organizací, jejichž posláním je zlepšování životního prostředí
- podporu trvale udržitelného rozvoje v oblasti Liberecka
- podporu obnovy exhalacemi požkozených lesů Jizerských hor.
Tento program má za úkol motivovat vlastníky lesů ke zpracovávání lesních hospodářských plánů v digitální podobě. Mělo by tak být dosaženo stavu, kdy budou veškeré informace o českých lesích poskytnuty pro potřeby orgánů státní správy lesů, včetně jejich uložení do datového skladu organizační složky státu zřízené Ministerstvem zemědělství.
Nadace se zabývá podporou ohrožených rodin ze sociálně znevýhodněného prostředí, podporou náhradního rodičovství a kompenzací nedostatků ústavní výchovy. Tento fond je zaměřen primárně na:
- podporu sociálně znevýhodněných dětí v biologických nebo náhradních rodinách v oblastech vzdělávání a osobního rozvoje
- zlepšení podmínek ke studiu, posilování motivace ke vzdělání a rozvoji potenciálu
- podporu vzdělávacích aktivit a nákladů, včetně materiálního vybavení.
Tento program má za úkol podporovat majitele lesů se zvláštním významem (ochranné, hospodářské,..) v používání ekologických a přírodě šetrných technologií. Zejména se pak jedná o vyklizování nebo přibližování dříví lanovkou nebo koněm v lesním porostu, nepoužívání těžkých strojů apod. Žadateli mohou být vlastníci lesa.
Program podporuje hospodaření v lesích (Program A - inanční příspěvky na opatření k obnově lesů poškozených imisemi a lesů chřadnoucích vinou antropogenních vlivů; Program B - finanční příspěvky na obnovu, zajištění a výchovu lesních porostů do 40 let věku; Program D - inanční příspěvky na ekologické a k přírodě šetrné technologie při hospodaření v lese; Program I - finanční příspěvky na ochranu lesa; Program L - finanční příspěvky na zmírnění dopadů kůrovcové kalamity v lesích). Potenciálními žadateli jsou vlastníci lesů. Žádosti o poskytnutí vybraných finančních příspěvků na hospodaření v lesích se sestavují v tzv. modulu pro žadatele, který po sestavení žádosti umožňuje odeslání jejích dat krajskému úřadu a vytištění vlastní žádosti pro její podpis žadatelem i odborným lesním hospodářem a její následné doručení krajskému úřadu.
Program podporuje vytváření společných vzdělávacích strategií, realizaci společných odborných kurzů, společné jazykové vzdělávání, poradenství ve vzdělávání a další. Žadateli jsou především subjekty působící ve vzdělávání.
Zasedání Monitorovacího výboru:
- Lhůta pro podání žádosti na 8. zasedání Monitorovacího výboru je 22. srpen 2018 (zasedání se uskuteční ve dnech 5. a 6. prosince 2018).
- Lhůta pro podání žádosti na 9. zasedání Monitorovacího výboru je 27. únor 2019 (zasedání se uskuteční ve dnech 5. a 6. června 2019).
- Lhůta pro podání žádosti na 10. zasedání Monitorovacího výboru je 21. srpen 2019 (zasedání se uskuteční ve dnech 26. a 27. listopadu 2019).
- Lhůta pro podání žádosti na 11. zasedání Monitorovacího výboru je 19. únor 2020 (zasedání se uskuteční ve dnech 26. a 27. května 2020 - z důvodu zamezení šíření nákazy COVID přesunuto pravděpodobně na 24. a 25.11.2020).
- Lhůta pro podání žádosti na 12. zasedání Monitorovacího výboru je 19. leden 2021 (zasedání se uskuteční ve dnech 4. a 5. května 2021).
Program Nový start je zaměřen na pomoc lidem mezi 15 a 40 lety, kterým se v posledních 18 měsících stal úraz, nebo jiným způsobem došlo k nevratným změnám jejich zdravotního stavu. Podporovány budou především projekty zaměřené na:
- Oblast zajištění mobility žadatele
- Oblast příspěvků na kompenzační pomůcky a rehabilitaci
- Oblast komunikačních pomůcek
- Vzdělávání, osobní asistence a příspěvky v sociální nouzi
- Oblast bydlení
O finanční podporu mohou žádat jednotlivci.
Program podporuje zpracování a realizaci strategických koncepcí v oblasti ochrany přírody a krajiny, opatření v oblasti zelené infrastruktury a projekty v oblasti druhové ochrany a ochrany biotopů. Žadateli jsou subjekty veřejného a neziskového sektoru.
Zasedání Monitorovacího výboru:
- Lhůta pro podání žádosti na 8. zasedání Monitorovacího výboru je 22. srpen 2018 (zasedání se uskuteční ve dnech 5. a 6. prosince 2018).
- Lhůta pro podání žádosti na 9. zasedání Monitorovacího výboru je 27. únor 2019 (zasedání se uskuteční ve dnech 5. a 6. června 2019).
- Lhůta pro podání žádosti na 10. zasedání Monitorovacího výboru je 21. srpen 2019 (zasedání se uskuteční ve dnech 26. a 27. listopadu 2019).
- Lhůta pro podání žádosti na 11. zasedání Monitorovacího výboru je 19. únor 2020 (zasedání se uskuteční ve dnech 26. a 27. května 2020 - z důvodu zamezení šíření nákazy COVID přesunuto pravděpodobně na 24. a 25.11.2020).
- Lhůta pro podání žádosti na 12. zasedání Monitorovacího výboru je 19. leden 2021 (zasedání se uskuteční ve dnech 4. a 5. května 2021).
Účel podpory - zpřístupnění pojistné ochrany lesních porostů a tím dosažení vyššího zajištění podnikatelských aktivit proti nepředvídatelným škodám. Žadateli jsou FO, PO - vlastník, nájemce, vypůjčitel lesa. Příjem žádostí probíhá vždy od 1.1. do 30.10. daného roku. Výše podpory je až do výše 50 % prokázaných uhrazených nákladů na pojištění lesních porostů pro příslušný rok.
Hlavní prioritou Nadačního fondu Kolowrátek je podpora nadaných dětí a mladistvých. Ovšem v návaznosti na historickou tradici rodu směřují aktivity fondu i do oblasti podpory osob v tíživé sociální či zdravotní situaci, do podpory v oblasti kultury, vzdělání a lidských práv a v neposlední řadě také do podpory poskytování sociálních a zdravotně-sociálních služeb.
Projekt je určen na podporu vzdělávání sociálně slabých dětí a mladých lidí, kteří při dopravní nehodě ztratili jednoho či oba rodiče nebo byli sami trvale zdravotně postiženi. Žádat o příspěvek mohou sociálně slabé děti a mladí lidé do 26 let, kteří jsou v důsledku dopravní nehody zdravotně postiženi či ztratili jednoho nebo oba rodiče. Příspěvek je poskytován na podporu studia po dobu jednoho semestru či pololetí a je vyplácen jednorázově.
Cílem programu je poskytování úvěrů na pořízení investičního majetku, který souvisí s lesním hospodářstvím (dlouhodobý hmotný majetek - strojní zařízení a vybavení pro hospodaření v lese, např. traktory, vleky na odvoz dříví, štěpkovače, technologie pro asanaci kůrovcového dříví nebo pro lesní školkařskou činnost). Úvěr nesmí být použit na pořízení nemovitého majetku. Úvěr lze poskytnout ve výši od 100 000 Kč do 10 mil. Kč. Doba splatnosti úvěru na investice je max. 15 let. Žadateli jsou vlastníci lesa, nájemci, obce, dobrovolné svazky obcí, podnikatelé poskytující lesnické služby. V rámci programu je možné poskytnout podporu na snížení jistiny úvěru maximálně ve výši 1 280 000 Kč (50 000 €) a zároveň maximálně do výše 50 % z celkové výše poskytnutého úvěru.
Aktuality:
- Ve středu 14. října 2020 proběhlo 3. kolo příjmu žádostí do programu Investiční úvěry Lesnictví, po naplnění limitu byl příjem žádostí ukončen.
Cílem programu je motivovat vlastníky a stavebníky obytných domů (rodinných, rekreačních a bytových domů) k udržitelnému a efektivnímu hospodaření s vodou a snížit tak množství odebírané pitné vody z povrchových a podzemních zdrojů. Žadatelé jsou vlastníci a stavebníci obytných domů.
Fond se zabývá podporou lokálních projektů a aktivit v okolí Jablonce nad Nisou. Mezi podporované oblasti patří:
- podpora zdravotnictví
- podpora sociálních služeb
- podpora vzdělávání
- podpora ochrany životního prostředí
- podpora kultury a místních památek.
Nadační fond Anděl na kolech byl zřízen za účelem pomáhat zdravotně postiženým osobám a lidem v nouzi. Prioritou nadace je pomáhat lidem, kteří jsou na vozíčku, ať už od narození či důsledkem úrazu a chtějí se vrátit zpět do normálního života. Žádat o podporu mohou jednotlivci.
Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové vyhlásil 19. října 2020 nové mimořádné grantové řízení Fond pomoci potřebným během druhé vlny epidemie koronaviru. Cílem programu je podpořit nestátní neziskové organizace působící v sociální a zdravotně sociální oblasti a poskytující sociální služby určené pro seniory, dlouhodobě nemocné, osoby se zdravotním postižením a lidi ohrožené sociálním vyloučením.
Program podporuje zejména:
- úhradu mzdových nákladů pracovníků na DPP/DPČ potřebných pro rozšíření kapacit organizací působících v sociální a zdravotně sociální oblasti,
- nákup pomůcek nezbytných pro krizový provoz sociálních služeb (např. ochranné a dezinfekční prostředky, IT technika),
- příspěvek na zvýšené výdaje na dopravu (zejména na jednorázové předplacené tankovací karty).
Žádosti o příspěvek z programu mohou podávat nestátní neziskové organizace s registrovanou sociální službou a následující právní formou:
- obecně prospěšné společnosti,
- ústavy,
- spolky a pobočné spolky,
- evidované církevní právnické osoby.
Program je zaměřen na podporu přeshraniční spolupráce ČR-Sasko. Žadateli jsou veřejnoprávní subjekty. Podporovanými aktivitami jsou např. přeshraniční aktivity v oblasti investic zaměřených na řešení konkrétních rizik, zajištění odolnosti vůči katastrofám a vývoj systémů krizového řízení. Příjem žádostí je kvůli vyčerpání alokace PO pozastaven.
Globální fond +1 je určený pro přední sociální podnikatele a inovátory z partnerských sítí, kteří mohou nominovat partnery, kteří účinně bojují proti dopadům Covid-19. Pokud je jejich kandidát vybrán pro financování, obdrží 2 500 $ a jejich kandidát získá 15 000 $.
Globální fond +1 se skládá z postupných kol, každých 10–12 týdnů, ve kterých jsou aktivovány sítě sociálních podnikatelů a inovátorů, kteří nominují na financování své kolegy.
- V každém kole sociální podnikatelé a inovátoři vyplní jednoduchý formulář, který nominuje až 3 organizace, o nichž si myslí, že dělají působivou a zásadní práci kolem pandemie Covid-19.
- Kandidáti jsou kontrolováni a prověřováni radou globálních poradců podle konkrétních kritérií a způsobilosti.
- Nominovaní, kteří jsou vybráni k financování, dostávají 15 000 $.
- Sociální podnikatel nebo inovátor, jehož kandidát je vybrán pro financování, získá 2 500 $.
V každém kole jsou posouzena kritická místa krizových situací, problémové oblasti, ovlivněné komunity a relevantní data pro zjištění s kým se spojit a na jakou oblast se zaměřit.
Nadace má za cíl podporu obecně prospěšné činnosti v Libereckém kraji. Její cílovou skupinou jsou místní organizace a občanské iniciativy. Fond kultury a umění se zabývá podporou regionálních zájmových sdružení a organizací při:
- pořádání různých kulturních aktivit
- podporou pěveckých sborů a hudebních těles
- výstavnictví v oblasti umělecké tvorby
- vytváření kulturních hodnot.
Cílem programu je zlepšení vybavenosti českých nemocnic, zlepšení psychické pohody léčených dětí i jejich rodičů, ale významně podporuje i věděcké projekty. Žádat o nadační příspěvek mohou zdravotnická zařízení, ústavy, výzkumná centra, vědecká a vzdělávací pracoviště. Žadatelem musí být vždy osoba k tomu oprávněná nebo zmocněná. Příspěvky individuálním dárcům poskytuje Nadační fond Kapka naděje ve výjimečných případech a vždy na základě žádosti podané prostřednictvím ošetřujícím lékaře.
Na základě zákona o válečných veteránech, může Ministerstvo obrany válečným veteránům a jejich manželkám nebo manželům, družkám nebo druhům a registrovaným partnerům nebo partnerkám poskytovat finanční podporu na lázeňskou léčebně rehabilitační péči nebo rekreační pobyt.
Informace:
- 16.12.2020 - Zveřejněna aktualizace podmínek pro podávání žádostí o poskytnutí finanční podpory na rok 2021.
- 7.5.2020 - Zveřejněna aktualizace podmínek pro podávání žádostí o poskytnutí finanční podpory na rok 2020.
- Od 10.3.2020 dochází k navýšení finanční podpory na lázeňskou léčebně rehabilitační péči, z 22 000 Kč na částku 25 000 Kč.
Tento program podporuje majitele loveckých psů českých plemen (český teriér, český fousek) nebo majitele umělých chovů loveckých dravců (jestřáb lesní, sokol stěhovavý, raroh velký, orel skalní) v jejich chovu a výcviku. Konkrétně pak úspěšné vykonání loveckých zkoušek psů a umělý odchov dravců. Dotační titul byl k 1.7.2020 rozšířen o příspěvek na chladicí zařízení pro ulovenou zvěř. Žadateli jsou uživatelé honiteb.
Cílem fondu je pomoci rodinám, které jsou ohrožené odebráním dětí do ústavní péče. Podstata činnosti fondu spočívá v prevenci nežádoucího odebrání dětí z rodinného prostředí a adresná pomoc rodinám, které se dostaly do těžké sociální či jiné ohrožující situace.
Z fondu může být poskytnut příspěvek např. na úhradu nájemného, kauce či dluhu za dodávku energií.
Nadační fond pomoci pomáhá obětem podvodu, agrese a iracionální byrokracie.
Nadační fond pomoci nepodpoří takovou žádost, jejímž účelem je uhrazení dluhů či jiných závazků žadatele. Žádost může být posouzena, pokud v ní žadatel žádá o nadační příspěvek za účelem uhrazení dluhu, který vznikl bezprostředně a pouze z následujících důvodů:
- Žadatel se stal obětí podvodu nebo trestného činu
- Iracionálním, nemorálním a jasně prokazatelným pochybením ze strany státního systému
- V důsledku nezištné pomoci druhému
- Následkem osobního morálního a odvážného činu směrem ke společnosti, k druhým lidem
Nadační fond pomoci neposkytuje právní služby ani finance na zastoupení v dlouhodobých právních sporech.
Nadační fond pomoci poskytuje pomoc lidem žijícím na území ČR. Žádat mohou fyzické i právnické osoby.
Program podporuje aktivity zaměřené na ochranu a zachování kulturního a přírodního dědictví, záměry usilující o zachování nehmotné kulturního dědictví, aktivity v oblasti marketingu a propagace, zpřístupnění dědictví např. pomocí cyklostezek nebo naučných stezek. Žadateli mohou být subjekty veřejného a neziskového sektoru.
Zasedání Monitorovacího výboru:
- Lhůta pro podání žádosti na 8. zasedání Monitorovacího výboru je 22. srpen 2018 (zasedání se uskuteční ve dnech 5. a 6. prosince 2018).
- Lhůta pro podání žádosti na 9. zasedání Monitorovacího výboru je 27. únor 2019 (zasedání se uskuteční ve dnech 5. a 6. června 2019).
- Lhůta pro podání žádosti na 10. zasedání Monitorovacího výboru je 21. srpen 2019 (zasedání se uskuteční ve dnech 26. a 27. listopadu 2019).
- Lhůta pro podání žádosti na 11. zasedání Monitorovacího výboru je 19. únor 2020 (zasedání se uskuteční ve dnech 26. a 27. května 2020 - z důvodu zamezení šíření nákazy COVID přesunuto pravděpodobně na 24. a 25.11.2020).
- Lhůta pro podání žádosti na 12. zasedání Monitorovacího výboru je 19. leden 2021 (zasedání se uskuteční ve dnech 4. a 5. května 2021).
V rámci této prioritní osy budou podporovány projekty zaměřené na zvýšení úrovně výzkumu a inovací a spolupráce mezi podniky, středisky výzkumu a vývoje a vysokými školami. Žadateli mohou být veřejné i soukromé výzkumné instituce, vysoké školy, NNO, podniky a veřejnoprávní organizace.
- Termín 6. zasedání Monitorovacího výboru byl stanoven na 15. - 16. května 2018 (pro projekty podané do 12. ledna 2018).
- Termín 7. zasedání Monitorovacího výboru byl stanoven na 26. - 27. března 2019 (pro projekty podané do 23. listopadu 2018).
- Termín 8. zasedání Monitorovacího výboru byl stanoven na 22. - 23. října 2019 (pro projekty podané do 17. května 2018).
- Termín 9. zasedání Monitorovacího výboru byl stanoven na 26. - 27. února 2020 (pro projekty podané do 11. října 2019).
- Termín 10. zasedání Monitorovacího výboru byl stanoven na 4. - 5. listopadu 2020 (pro projekty podané do 15. května 2020).
- Termín 11. zasedání Monitorovacího výboru byl stanoven na 11. - 12. května 2021 (pro projekty podané do 15. ledna 2021).
- Termín 12. zasedání Monitorovacího výboru byl stanoven na 29. června 2021 (pro projekty podané do 19. března 2021).
- Termín 13. zasedání Monitorovacího výboru byl stanoven na 15. září 2021 (pro projekty podané do 11. června 2021).
- Termín 14. zasedání Monitorovacího výboru byl stanoven na 15. prosince 2021 (pro projekty podané do 10. září 2021).
Cílem programu je podpora projektů s menším finančním objemem, které mají dopad na příhraniční území na místní úrovni v oblasti rozvoje mezilidských přeshraničních vztahů, osvětových a kulturních aktivit, občanských iniciativ a v oblasti infrastruktury cestovního ruchu. Žadateli jsou fyzické a právnické osoby působící na území Euroregionu Nisa.
Termíny příjmu žádostí:
- 7. kolo - termín uzávěrky do 13.2.2018 - (Termín zasedání Euroregionálního řídícího výboru - 25.4.2018)
- 8. kolo - termín uzávěrky do 11.9.2018 - (Termín zasedání Euroregionálního řídícího výboru - 6.12.2018)
- 9. kolo - termín uzávěrky do 29.1.2019 - (Termín zasedání Euroregionálního řídícího výboru - 24.4.2019)
- 10. kolo - termín uzávěrky do 28.5.2019 - (Termín zasedání Euroregionálního řídícího výboru - 11.9.2019)
- 11. kolo - termín uzávěrky do 3.12.2019 - (Termín zasedání Euroregionálního řídícího výboru - 11.3.2020)
- 12. kolo - termín uzávěrky do 17.3.2020 - (Termín zasedání Euroregionálního řídícího výboru - 28.6.2020)
- 13. kolo - termín uzávěrky do 13.10.2020 - (Termín zasedání Euroregionálního řídícího výboru - 28.1.2021)
Fond podporuje profesionální i dobrovolné hasičské sbory, organizace a sdružení. Cílem fondu je podpora hasičů příspěvky na vybavení a zařízení, podpora projektů, akcí a aktivit jak v oblasti zásahové činnosti, tak v oblasti hasičského sportu. Fond také podporuje práci s dětmi a mládeží a organizaci společenských, kulturních a sportovních aktivit lokálního významu určených široké hasičské obci.
Záměrem fondu je pomáhat aktivitám dobrovolných i profesionálních hasičských sborů formou jednorázových příspěvků. O tyto příspěvky lze žádat opakovaně, maximálně však jednou ročně.
V rámci této prioritní osy budou podporovány projekty zaměřené na rozšíření společné nabídky vzdělávání a kvalifikačních aktivit v přeshraničním regionu. Žadateli mohou být vzdělávací instituce, vysoké školy, NNO, orgány veřejné správy, komory a sdružení.
- Termín 6. zasedání Monitorovacího výboru byl stanoven na 15. - 16. května 2018 (pro projekty podané do 12. ledna 2018).
- Termín 7. zasedání Monitorovacího výboru byl stanoven na 26. - 27. března 2019 (pro projekty podané do 23. listopadu 2018).
- Termín 8. zasedání Monitorovacího výboru byl stanoven na 22. - 23. října 2019 (pro projekty podané do 17. května 2018).
- Termín 9. zasedání Monitorovacího výboru byl stanoven na 26. - 27. února 2020 (pro projekty podané do 11. října 2019).
- Termín 10. zasedání Monitorovacího výboru byl stanoven na 4. - 5. listopadu 2020 (pro projekty podané do 15. května 2020).
- Termín 11. zasedání Monitorovacího výboru byl stanoven na 11. - 12. května 2021 (pro projekty podané do 15. ledna 2021).
- Termín 12. zasedání Monitorovacího výboru byl stanoven na 29. června 2021 (pro projekty podané do 19. března 2021).
- Termín 13. zasedání Monitorovacího výboru byl stanoven na 15. září 2021 (pro projekty podané do 11. června 2021).
- Termín 14. zasedání Monitorovacího výboru byl stanoven na 15. prosince 2021 (pro projekty podané do 10. září 2021).
Program je zaměřen na realizaci přeshraničních výzkumných záměrů (včetně potřebného vybavení), společné využívání výzkumné infrastruktury a doplňkové akce s účelem výměny zkušeností. Žadateli jsou především veřejné i soukromé subjekty z oblasti výzkumu a inovací.
Zasedání Monitorovacího výboru:
- Lhůta pro podání žádosti na 8. zasedání Monitorovacího výboru je 22. srpen 2018 (zasedání se uskuteční ve dnech 5. a 6. prosince 2018).
- Lhůta pro podání žádosti na 9. zasedání Monitorovacího výboru je 27. únor 2019 (zasedání se uskuteční ve dnech 5. a 6. června 2019).
- Lhůta pro podání žádosti na 10. zasedání Monitorovacího výboru je 21. srpen 2019 (zasedání se uskuteční ve dnech 26. a 27. listopadu 2019).
- Lhůta pro podání žádosti na 11. zasedání Monitorovacího výboru je 19. únor 2020 (zasedání se uskuteční ve dnech 26. a 27. května 2020).
- Lhůta pro podání žádosti na 12. zasedání Monitorovacího výboru je 19. leden 2021 (zasedání se uskuteční ve dnech 4. a 5. května 2021).
V rámci této prioritní osy budou podporovány projekty zaměřené na zhodnocení kulturního a přírodního dědictví, zlepšení ekosystémových služeb, ochranu a obnovu biologické rozmanitosti a zvýšení ekologicky inovativního potenciálu regionu. Žadateli mohou být veřejné výzkumné instituce, vysoké školy, NNO, orgány veřejné správy, komory a sdružení.
- Termín 6. zasedání Monitorovacího výboru byl stanoven na 15. - 16. května 2018 (pro projekty podané do 12. ledna 2018).
- Termín 7. zasedání Monitorovacího výboru byl stanoven na 26. - 27. března 2019 (pro projekty podané do 23. listopadu 2018).
- Termín 8. zasedání Monitorovacího výboru byl stanoven na 22. - 23. října 2019 (pro projekty podané do 17. května 2018).
- Termín 9. zasedání Monitorovacího výboru byl stanoven na 26. - 27. února 2020 (pro projekty podané do 11. října 2019).
- Termín 10. zasedání Monitorovacího výboru byl stanoven na 4. - 5. listopadu 2020 (pro projekty podané do 15. května 2020).
- Termín 11. zasedání Monitorovacího výboru byl stanoven na 11. - 12. května 2021 (pro projekty podané do 15. ledna 2021).
- Termín 12. zasedání Monitorovacího výboru byl stanoven na 29. června 2021 (pro projekty podané do 19. března 2021).
- Termín 13. zasedání Monitorovacího výboru byl stanoven na 15. září 2021 (pro projekty podané do 11. června 2021).
- Termín 14. zasedání Monitorovacího výboru byl stanoven na 15. prosince 2021 (pro projekty podané do 10. září 2021).
Nadace má za cíl podporu obecně prospěšné činnosti v Libereckém kraji. Její cílovou skupinou jsou místní organizace a občanské iniciativy. Fond vědy a výzkumu se soustředí na:
- vědecko-výzkumné projekty, tvorbu muzejních sbírek a badatelskou činnost muzeí
- financování zařízení pro základní i aplikovaný výzkum.
Nadace má za cíl podporu obecně prospěšné činnosti v Libereckém kraji. Její cílovou skupinou jsou místní organizace a občanské iniciativy. Fond zdraví se soustředí na:
- příspěvky veřejným zdravotnickým zařízením na nákup vybavení a aktivity, podporující rekonvalescenci pacientů
- příspěvky neziskovým organizacím na rehabilitace a rekondiční pobyty zdravotně postižených osob
- příspěvky na lékařsky odůvodněnou péči, která není hrazena zdravotními pojišťovnami.
Posláním nadačního fondu je podpora osob s těžkým zrakovým postižením. Soustřeďuje se na projekty, napomáhájící vzdělávání nevidomých a slabozrakých osob a přispívající k jejich integraci včetně pracovního uplatnění. Fond se zabývá pořizováním, výchovou a výcvikem vodicích psů, podporou zrakově postižených hudebních interpretů formou organizování koncertů a koupí hudebních nástrojů, vzdálenou IT podporou a pořádáním speciálních počítačových kurzů, pořádáním setkání a společenských akcí pro zrakově postižené a vydáváním zvukového časopisu.
Program podporuje krátko a střednědobou spolupráci mezi občany a institucemi v rámci fondů malých projektů (projekty typu people-to-people - výměny žáků, projektová kooperace) a dále dlouhodobou spolupráci např. v oblasti boje proti negativním vlivům, v oblasti veřejné hromadné dopravy a dalších. Žadateli jsou subjekty veřejného a neziskového sektoru.
Zasedání Monitorovacího výboru:
- Lhůta pro podání žádosti na 8. zasedání Monitorovacího výboru je 22. srpen 2018 (zasedání se uskuteční ve dnech 5. a 6. prosince 2018).
- Lhůta pro podání žádosti na 9. zasedání Monitorovacího výboru je 27. únor 2019 (zasedání se uskuteční ve dnech 5. a 6. června 2019).
- Lhůta pro podání žádosti na 10. zasedání Monitorovacího výboru je 21. srpen 2019 (zasedání se uskuteční ve dnech 26. a 27. listopadu 2019).
- Lhůta pro podání žádosti na 11. zasedání Monitorovacího výboru je 19. únor 2020 (zasedání se uskuteční ve dnech 26. a 27. května 2020 - z důvodu zamezení šíření nákazy COVID přesunuto pravděpodobně na 24. a 25.11.2020).
- Lhůta pro podání žádosti na 12. zasedání Monitorovacího výboru je 19. leden 2021 (zasedání se uskuteční ve dnech 4. a 5. května 2021).
Cílem programu je zlepšení stavu lesů v kraji, posílení jejich mimoprodukčních funkcí a podpora ekologických opatření jdoucích nad rámec platné legislativy. Program je dále členěn do jednotlivých oblastí podpory (viz. dále). Žadateli jsou např. vlastníci lesa. Příjem žádostí vždy od 1.1. do 30.6. daného roku.
Grant je určen pro pedagogy středních a základních škol přírodovědných oborů. Žádat o poskytnutí podpory mohou pouze pedagogové, avšak v žádosti musí uvést kontakt na zástupce školy, kde vyučují. Zástupci školy poté mají možnost se za pedagoga zaručit. Hlavními kritérii pro poskytnutí podpory jsou aktivity studentů a dosažené výsledky pod vedením pedagoga, jako například účast studentů na studentských vědeckých konferencích, účast na SOČ a účast na chemických a biologických olympiádách.
Cílem programu je podpora výstavby nájemních bytů a domů či přestavby budov pro vymezenou skupinu obyvatel (senioři 65+, zdravotně či příjmově vymezené osoby), zletilé osoby do 30 let a osoby, jejichž obydlí zničila živelní pohroma, a to formou úvěru poskytovaného do výše 90 % rozhodných výdajů. Správa a vedení úvěru je bez poplatků, rozhodné výdaje mohou zahrnovat i část pořizovací ceny pozemku, nesmí však překročit 10 % výdajů rozhodných pro určení výše úvěru, úvěr se splácí pravidelnými měsíčními splátkami, výše úrokové sazby rovná výši sazby EU snížené o nevyčerpaný limit de minimis, nesmí být však nižší než 0,5 % p.a. Žadateli jsou obce, právnické a fyzické osoby, v jejichž vlastnictví je pozemek, budova či byt, kde bude provedena výstavba nebo stavební úpravy. Výstavba musí být dokončena a schopna užívání nejdéle do 5 let od uzavření úvěrové smlouvy, v průběhu výstavby lze rozestavěné byty převést na jinou osobu, ovšem pouze se souhlasem Fondu. Splatnost úvěru je nejméně 10 a nejvíc 30 let ode dne dokončení výstavby.
Informace:
Dne 1. června se SFRB změnil na Státní fond podpory investic (SFPI).
Cílem programu je podpora vinohradnictví a vinařství (účast na výstavách, soutěžích, prezentacích, pořádání výstav, přehlídek, soutěží vín, pořádání seminářů, školení, konferencí, vydávání tiskovin, provoz webových stránek, pořádání vinařských akcí, organizace vinařské turistiky). Žadateli jsou FO a PO. Žádosti o podporu Vinařskému fondu je možno podávat v termínech od 1. ledna do 15. února a od 1. července do 15. srpna.
Cílem programu je podpora výměny stávajících zdrojů tepla na pevná paliva s ručním přikládáním v rodinnách domech za nové, nízkoemisní zdroje tepla (tepelné čerpadlo, kotel pouze na biomasu, plynový kondenzační kotel). Prvním krokem je podání elektronického formuláře v aplikaci eDotace. Žadatel tím získá registrační číslo, které je zároveň pořadovým číslem. Podmínkou podání elektronického formuláře je zřízení uživatelského účtu v aplikaci eDotace. druhém kroku doručí žadatelé, kteří při elektronickém podání získali pořadové číslo, podepsanou písemnou žádost se všemi náležitostmi a přílohami v obálce do 10 pracovních dnů od přidělení pořadového čísla. Žadateli jsou fyzické osoby realizující výměnu kotle v rodinném domě umístěném na území kraje.
Příjem žádostí byl 1.10.2019 ukončen, žádosti jsou přijímány pouze do zásobníku projektů.
Cílem programu je zachování genetických zdrojů hospodářských zvířat a geneticky cenných populací hospodářských zvířat, ryb a včel v rámci Národního programu ochrany a využití genetických zdrojů hospodářských zvířat a ostatních živočichů využívaných pro výživu a zemědělství. Podporovanou aktivitou je např. podpora na udržování jedinců plemene česká červinka, český strakatý skot, přeštického černostrakatého plemene prasat, plemen šumavská ovce, valašská ovce, plemen bílá krátkosrstá koza, hnědá krátkosrstá koza, plemene starokladrubský kůň v zemském chovu, plemene huculský kůň, plemene slezský norik, plemene českomoravský belgický kůň, plemene česká slepice zlatá kropenatá, plemene česká husa, plemen králíků - moravský modrý, český albín, český luštič, moravský bílý hnědooký, český strakáč barevný ráz černý, český červený, český černopesíkatý, plemen nutrií - přeštická vícebarevná nutrie, stříbrná nutrie a standardní nutrie českého typu, udržování genetických zdrojů ryb, včelích matek včely medonosné kraňské. Seznam ověřených individuálních požadavků a souhrnné žádosti podávají administrátoři dotace - rybářské sdružení ČR, svazy a asociace chovatelů (na genetické zdroje hospodářských zvířat, ryb a včel - mimo genetické zdroje plemen ovcí, koz a koní do 30.9.2020 na VÚŽV), (na genetické zdroje plemen ovcí, koz a koní do 15.10.2020 na VÚŽV). Seznam ověřených individuálních požadavků a souhrnné žádosti o dotaci (na genetické zdroje hospodářských zvířat, ryb a včel) podává VÚŽV do 26.10.2020 na MZe.
Cílem výzvy je finanční podpora projektů zaměřených na výměnu neekologických kotlů za nízkoemisní tepelné zdroje (kotle na biomasu s automatickým přikládáním, plynové kondenzační kotle, tepelná čerpadla). Žadateli jsou fyzické osoby, které vlastní na území hl. m. Prahy rodinný dům či byt v rodinném domě, a které v termínu od 15.7.2015 do 30.6.2021 provedou výměnu starého neekologického kotle na pevná paliva s ručním přikládáním za nový ekologický zdroj vytápění.
Cílem programu je podpora výměny stávajících zdrojů tepla na pevná paliva s ručním přikládáním v rodinnách domech za nové, nízkoemisní zdroje tepla. Dotaci bude možno poskytnout na kotel na biomasu s ručním přikládáním (max. 100 000 Kč), tepelné čerpadlo nebo automatický kotel pouze na biomasu (max. 120 000 Kč), plynový kondenzační kotel (max. 95 000 Kč). Žadatelé jsou fyzické osoby - vlastník či spoluvlastník bytové jednotky v rodinném domě, vlastník nebo spoluvlastník rodinného domu. Elektronický formulář žádosti o dotaci bude žadatelům zpřístupněn v srpnu 2019, odeslání vyplněného formuláře bude možné až od 16. září 2019, 10:00 hod.
Cílem programu je podpora výměny stávajících zdrojů tepla na pevná paliva s ručním přikládáním v rodinnách domech za nové, nízkoemisní zdroje tepla (kotle výhradně na biomasu s automatickou podávkou paliva, kotle výhradně na biomasu s ruční podávkou paliva, tepelná čerpadla, plynové kondenzační kotle).
Žadatelé jsou fyzické osoby - vlastník či spoluvlastník bytové jednotky v rodinném domě, vlastník nebo spoluvlastník rodinného domu.
Cílem programu je podpora výměny stávajících zdrojů tepla na pevná paliva s ručním přikládáním v rodinnách domech za nové, nízkoemisní zdroje tepla. Dotace je určena na výměnu kotle na pevná paliva s ručním přikládáním za tepelné čerpadlo, kotel pouze na biomasu nebo plynový kondenzační kotel. Žadatelé jsou fyzické osoby - vlastník či spoluvlastník bytové jednotky v rodinném domě, vlastník nebo spoluvlastník rodinného domu. V rámci této výzvy mohou o dotaci žádat i osoby, které předložily žádost do druhé výzvy kotlíkových dotací, a byly zařazeny do zásobníku projektů. Lhůta pro podávání žádostí žádostí pro žadatele ze zásobníku je od 13.5.2019 do 14.6.2019.
Cílem programu je podpora výměny stávajících zdrojů tepla na pevná paliva s ručním přikládáním v rodinnách domech za nové, nízkoemisní zdroje tepla (tepelné čerpadlo, kotel na biomasu s ručním přikládáním, kotel na biomasu s automatickým přikládáním, plynový kondenzační kotel). Žadatelé jsou fyzické osoby - vlastník či spoluvlastník bytové jednotky v rodinném domě, vlastník nebo spoluvlastník rodinného domu.
Aktuální stav:
- K 7.1.2020 byla finanční alokace výzvy vyčerpána, žádosti jsou přijímány pouze do tzv. zásobníku projektů.
Cílem programu je podpora kulturních a uměleckých aktivit menšího rozsahu, realizovaných na území Města Olomouce, podpora rozvoje nových kulturních aktivit, podpora mladých talentů, rozvoj rozmanité kulturní nabídky. Mikrogranty jsou určeny také na podporu významných výročí a oslav, které se v daný rok budou konat (např. 20 let zapsání Sloupu Nejsvětější Trojice na seznam památek UNESCO, 400 let od mučednické smrti Jana Sarkandera, 100 let od narození Jana Pavla II. apod.). Jedná se o podporu akcí, probíhajících v kulturních zařízeních nebo ve venkovních prostorách městské památkové rezervace, přilehlých parcích nebo v jednotlivých městských částech v období od 1.1.2020 do 31.12.2020. Žadatelem může být fyzická a právnická osoba.
Program je vypisován ministerstvem kultury České republiky. Cílem je podporovat překládání české literatury. Dotace je určena zahraničním vydavatelům. Při výběru projektů je upřednostňována současná literatura. Příspěvek proplácí výhradně náklady spojené s překladem.
Uzávěrky pro rok 2021: 15.11.2020 a 15.5.2021
Cílem programu je podpora vzájemné spolupráce designérů a podnikatelského sektoru v oblasti inovací, a to formou zvýhodněných služeb (analýza stavu designu příjemce podpory a konkurence, definování budoucích změn, rámcový harmonogram, finanční analýza nákladů na změnu designu, rozpracování zvolené varianty, vytvoření 3D modelu nebo počítačové vizualizace, autorský dozor při zavádění designu do praxe). Žadatelem může být malý a střední podnikatel.
Cílem programu je podporovat zkvalitnění infrastruktury cyklistické dopravy a rozvoj cyklistiky jako součást budování systému bezpečných mezinárodních a krajských cyklostezek a cyklotras na území Kraje. Dotace je určena na plošné opravy povrchů stávajících cyklostezek, cyklotras, tras MTB, na realizaci nových povrchů cyklostezek a cyklotras, na výstavbu nových cyklostezek, cyklotras a vyhrazených a ochranných jízdních pruhů, na budování doprovodné infrastruktury cyklostezek a cyklotras, na budování osvětlení podél cyklostezek mimo zastavěné části obce, na budování osvětlení podél cyklostezek mimo zastavěné části obce, na realizaci nových a opravy stávajících propustků a mostků, na opravy lávek pro cyklisty, na budování problematických úseků na Moravských vinařských stezkách, na osazení nevyznačených cyklotras a cyklostezek dopravními značkami, na zpracování samostatné projektové dokumentace. Žadateli jsou obce, dobrovolné svazky obcí, MAS.
Termíny příjmu žádostí:
- 1. kolo: 15.2.2021 - 1.3.2021
- 2. kolo: 1.3.2021 - 6.8.2021
Cílem programu je zlepšení technického stavu rybníků, drobných vodních toků a malých vodních nádrží a retenčních opatření, které podpoří hospodaření s povrchovou a podzemní vodou v krajině, posílí retenci vody v krajině a zvětší bezpečnost při zvýšených průtocích.
V rámci výzvy jsou vyhlášeny čtyři dotační tituly:
- DT1 - Zadržení vody v krajině (rekonstrukce a oprava nerybochovných rybníků a malých vodních nádrží, obnova nebo tvorba mokřadů a tůní, rekonstrukce a opravy na drobných vodních tocích, terénní úpravy koryta a břehů, obnova říčních ramen v nivě vodního toku, opatření proti plošnému a soustředěnému povrchovému odtoku, preventivní protierozní opatření, obnova či zakládání větrolamů, výsadba zeleně). Žadatelem jsou obce, dobrovolné svazky obcí, veřejnoprávní instituce, vysoké školy, školy a školská zařízení, církve a náboženské společnosti a drobný zemědělský podnikatel.
- DT2 - Následná péče o zeleň (péče o vzrostlé dřeviny, výchovné a opravné řezy mladých výsadeb, dosadby stromů a keřů, zalévání po dobu prokazatelného sucha, nákup a použití půdních kondicionerů a zavlažovacích vaků). Žadateli jsou obce dobrovolné svazky obcí, vysoká škola, škola a školské zařízení a nestátní neziskové organizace.
- DT3 - Projektová dokumentace (podpora zpracování projektové dokumentace na výstavbu a obnovu, rekonstrukci a opravu nerybochovných rybníků a malých vodních nádrží, vytváření a obnova mokřadů a tůní, rekonstrukce a opravy na drobných vodních tocích, terénní úpravy koryta, stabilizace drah soustředěného povrchového odtoku, preventivní protierozní opatření). Žadateli jsou obce a dobrovolné svazky obcí, jejiž převážná většina se nachází na území kraje.
- DT4 - Koncepční dokumenty k opatření ke zmírnění dopadů klimatických změn (podpora koncepčních dokumentů k adaptačním opatřením v zastavěném území a volné krajině). Žadateli jsou obce a dobrovolné svazky obcí, jejiž převážná většina se nachází na území kraje.
Lhůta pro podávání žádostí:
1. kolo: 15.2.2021 - 1.3.2021 (DT1,DT2, DT3 a DT4)
2. kolo: 1.3.2021 - 6.8.2021 (DT1 a DT3)
Cílem programu je zajištění dostupnosti primární péče pro všechny občany České republiky. Dotace bude poskytována na krytí nákladů spojených s technickým vybavením v nových ordinacích praktických lékařů včetně vybavení v oblasti POCT přístrojů a rychlé diagnostiky, a na krytí nákladů spojených s personálním zabezpečením. Žadateli jsou FO i PO, které plánují poskytovat nebo začali poskytovat v předchozích 5 měsících před podáním žádosti zdravotní služby v oboru všeobecného praktického lékařství a praktického lékařství pro děti a dorost v místech, kde je zajištění těchto služeb podstatně omezeno.
Termíny výzvy:
- Uzávěrka příjmu žádostí pro rok 2020 - 30. září 2020
- Uzávěrka příjmu žádostí pro rok 2021 - 30. září 2021
Cílem programu je podpora výměny stávajících zdrojů tepla na pevná paliva s ručním přikládáním v rodinnách domech za nové, nízkoemisní z