Úvod         Najít moji dotaci         Fondy EU         Registrace         Chci poradit         Kolik získali ostatní         Provozovatel         Nápověda      

Úvod  |  Archiv aktualit  |  Aktuality


Aktuality - 10.08.2017

Kraje zahajují příjem žádostí na kotlíkové dotace

Ve druhé vlně kotlíkových dotací je pro žadatele připraveno 3,4 miliardy Kč.

Kraje zahajují od konce srpna do listopadu letošního roku příjem žádostí do druhého kola kotlíkových dotací.

O dotaci ve výši až 127 500 Kč budou moci žádat vlastníci či spoluvlastníci rodinných domů či bytové jednotky v rodinném domě (fyzické osoby). Předmětem dotace je výměna stávajícího kotle na pevná paliva s ručním přikládáním za automatický kotel na uhlí a biomasu, za kotel spalující výhradně biomasu, plynový kondenzační kotel nebo za tepelné čerpadlo. Konečná výše dotace bude určena ze skutečně vynaložených, způsobilých a prokázaných výdajů, mezi které patří nákup zdroje vytápění a jeho instalace v rodinném domě, pořízení nové nebo rekonstrukce stávající otopné soustavy, úpravy spalinových cest a zpracování dokumentace. Občané v oblastech s nejvíce znečištěným ovzduším získají navíc bonus ve výši 7 500 korun.

Jako první, od 30.8.2017, spustí elektronické přijímání žádostí Karlovarský kraj. V případě projektu s realizací automatického kotle spalujícího uhlí a biomasu bude dotace poskytována do výše 75 % způsobilých výdajů, nejvýše však do 75 000 Kč, v případě projektu s realizací plynového kondenzačního kotle do výše 75 % způsobilých výdajů, nejvýše však do 95 000 Kč, v případě kotle pouze na biomasu s ručním přikládáním do výše 80 % způsobilých výdajů, nejvýše však do 100 000 Kč a v případě, že projektem bude realizováno tepelné čerpadlo nebo automatický kotel pouze na biomasu bude dotace poskytována do výše 80 % způsobilých výdajů, nejvýše však do 120 000 Kč.

Od 5.9.2017 pak zahájí příjem žádostí Moravskoslezský kraj, následuje Středočeský kraj a to od 4.10.2017. Ostatní kraje plánují spustit příjem žádostí v průběhu měsíců října a listopadu letošního roku.

> Zdroj: www.sfzp.cz

> Sdílet článek  |  Poslat odkaz emailem

> Archiv aktualit  |  Zpět> Archiv aktualit  |  Zpět


© GRANT ADVISOR, spol. s r.o Ochrana osobních dat   |  Licenční podmínky   |  Napište nám   |  Více o Grant Advisor

Grant Advisor Idox plc - www.idoxgroup.com