Úvod         Najít moji dotaci         Fondy EU         Registrace         Chci poradit         Kolik získali ostatní         Provozovatel         Nápověda      

Úvod  |  Archiv aktualit  |  Aktuality


Aktuality - 31.07.2017

ČR pomáhá v Moldavsku zdravotně postiženým

Ve středu 19. července proběhlo mezi Českou rozvojovou agenturou (ČRA) a moldavským Ministerstvem práce, sociální ochrany a rodiny slavnostní podepsání Memoranda o porozumění k realizaci programu reformy péče o duševně nemocné a mentálně hendikepované v Moldavsku. Program reaguje na zoufalou situaci zdravotně postižených dětí i dospělých ve zdejších ústavech a má za cíl zlepšit podmínky jejich života. Česká republika dosud prostřednictvím ČRA v rámci zahraniční rozvojové spolupráce podpořila reformu aktivitami v hodnotě zhruba 12 mil. Kč. Implementačními partnery programu jsou Centrum pro rozvoj péče o duševní zdraví a Člověk v tísni.

Spolupráce s moldavskou vládou v této oblasti byla zahájena již v roce 2015. V první fázi projektu byla za aktivní účasti českých expertů provedena evaluace 4 ústavů rezidenční péče a pro každý z nich byl vytvořen Akční transformační plán. Součástí této fáze bylo i proškolení moldavských aktérů v oblasti transformace péče, včetně zorganizování odborných stáží v ČR. V druhé fázi projektu probíhá nákup a rekonstrukce čtyř domů, kam budou přemístěni někteří vybraní klienti rezidenčních ústavů a bude jim tak umožněn pobyt v lepších životních podmínkách s individuálně nastavenými službami sociálních a zdravotních pracovníků. V rámci projektu bude dále pokračovat školení zaměstnanců pobytových ústavů a pro klienty komunitního bydlení budou připraveny rekvalifikační kurzy s cílem pomoci jim najít adekvátní zaměstnání.

> Zdroj: www.czechaid.cz

> Sdílet článek  |  Poslat odkaz emailem

> Archiv aktualit  |  ZpětDalší dokumenty

> Pomoc s přípravou žádostí i realizací již schváleného projektu nejen pro NNO

> Archiv aktualit  |  Zpět


© GRANT ADVISOR, spol. s r.o Ochrana osobních dat   |  Licenční podmínky   |  Napište nám   |  Více o Grant Advisor

Grant Advisor Idox plc - www.idoxgroup.com