Úvod         Najít moji dotaci         Fondy EU         Registrace         Chci poradit         Kolik získali ostatní         Provozovatel         Nápověda      

Úvod  |  Archiv aktualit  |  Aktuality


Aktuality - 10.10.2017

Průběžná statistika vydaných Rozhodnutí v OP PIK k 6. 10. 2017

K 6. 10. 2017 je v operačním programu pro podnikatele OP PIK vydáno 3327 Rozhodnutí za cca 24,6 mld. Kč, proplaceno je ovšem zatím cca 3 mld. Kč. OP PIK má k dispozici cca 117 mld. Kč.

Program, o který je velmi malý zájem v rámci OP PIK, je program Úspory energie, kde mohou žádat malé, střední i velké firmy na energeticky úsporná opatření (např. výměna oken, zateplení, tepelná čerpadla, výměna strojů). Tento program nabízí ve své druhé výzvě přes 11 mld. Kč, zatím je však podáno pouze 293 žádostí v objemu cca 1,5 mld. Kč. Také proto bude příjem žádostí v této 2. výzvě ukončen koncem října 2017 s tím, že v průběhu měsíce listopadu 2017 by měla být vyhlášena další výzva. Tato výzva by měla umožnit větší podíl velkých firem na celkové alokaci výzvy.

Dále dosud nebyla podána ani jedna žádost do programu Vysokorychlostní internet, kde je alokováno 11,55 mld. Kč. Příjemce dotace je podnikatelský subjekt, který je provozovatelem veřejné sítě elektronických komunikací a je držitelem všech nezbytných oprávnění k provozu takové sítě. Výše dotace je 75 % na zajištění rozšiřování stávající infrastruktury přístupových sítí pro vysokorychlostní přístup k internetu poskytovaný v pevném místě s využitím nových optických prvků s cílem umožnit koncovému zákazníkovi reálný vysokorychlostní přístup k internetu přenosovou rychlostí alespoň 30 Mbit/s s podmínkou, že do budoucna bude možné umožnit přenosovou rychlost min. 100 Mbit/s pouze prostřednictvím výměny aktivních prvků sítě; zřizování nových sítí sestávajících zčásti nebo plně z optických vedení pro vysokorychlostní přístup k internetu, poskytovaný v pevném místě, umožňující přenosovou rychlost alespoň 30 Mbit/s za podmínky, že do konce roku 2020 musí taková síť umožnit reálnou přenosovou rychlost min. 100 Mbit/s.

> Zdroj: www.mpo.cz

> Sdílet článek  |  Poslat odkaz emailem

> Archiv aktualit  |  ZpětDalší dokumenty

> Pomoc při všech fázích projektu

> Archiv aktualit  |  Zpět


© GRANT ADVISOR, spol. s r.o Ochrana osobních dat   |  Licenční podmínky   |  Napište nám   |  Více o Grant Advisor

Grant Advisor Idox plc - www.idoxgroup.com